Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Dextuar » 21 Май 2019, 16:37

Как си обяснявате факта, че аналогични Ф30-ки са значително по-скъпи от същата година Ф10-ки? Вярно е, че Ф10-ките са с 2 години по-стари като модел, но често са с повече екстри? Отделно не е й като G20-ката да я няма вече от известно време.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от bai_ILIA » 21 Май 2019, 16:42

Да, има я от 2 месеца. Г30 я има от 2 години и сигурно вече и тестват LCI-то...2010 за Ф10 с почти 2013 за Ф30. Така си го обясняваме :mhihi: Доста хора в Европа си карат 3 серия традиционно, съответно някой моделчета имат добра цена. По-големите коли губят повече стойност поради по-високите екплоатационни разходи и подръжка...Не можем да сравняваме обяви от мобилето понеже всичко е относително - км, състояние и т.н Отваряй Шваке-то и да гледаме кой колко :mhihi: Тия Ф30-ки скъпите си стоят по 2 години на обяви, както и разни Ф10-ки които красят мобилето с години...При Е90 и Е60 беше същото положение :yes:
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от xexoral » 21 Май 2019, 16:58

Вървят повече, харчат по-малко! При това разликите са значителни и това факт.
Освен това според повечето хора са по-красиви.
Последна промяна xexoral на 21 Май 2019, 17:09, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от FaceOff » 21 Май 2019, 16:58

xexoral написа:На мен от години винаги ми е било любопитно в този форум да чета как хората обясняват, че еди кой си модел трябвбва да струва поне еди колко си.
Поевтиняват колите, това е положението и ще стават все по-изгодни и евтини :)
В случая всеки, който вече си е купил ф10/11, се е прецакал, защото ако бе изчакал няколко години, щеше да хване много по-изгодна цена.


Определено съм съгласен с първата половина на поста ти. Но с това, че всеки, който си е купил вече ф-ка се е прецакал не мога да се съглася. Естествено различно е да купиш модела на 4-5 години, друго е на 8-9. Не че и в първия случай цената вече е наполовина от нова, защото това е периода, когато най-драстично поевтинява една кола. Освен обичайното поевтиняване на съответния модел, в момента има и други фактори за обезценяването на подобни коли. В крайна сметка всеки сам решава как да си харчи парите

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Мнение за обява/конкретен автомобилт

Мнение от xexoral » 21 Май 2019, 17:07

FaceOff написа:
xexoral написа:На мен от години винаги ми е било любопитно в този форум да чета как хората обясняват, че еди кой си модел трябвбва да струва поне еди колко си.
Поевтиняват колите, това е положението и ще стават все по-изгодни и евтини :)
В случая всеки, който вече си е купил ф10/11, се е прецакал, защото ако бе изчакал няколко години, щеше да хване много по-изгодна цена.


Определено съм съгласен с първата половина на поста ти. Но с това, че всеки, който си е купил вече ф-ка се е прецакал не мога да се съглася. Естествено различно е да купиш модела на 4-5 години, друго е на 8-9. Не че и в първия случай цената вече е наполовина от нова, защото това е периода, когато най-драстично поевтинява една кола. Освен обичайното поевтиняване на съответния модел, в момента има и други фактори за обезценяването на подобни коли. В крайна сметка всеки сам решава как да си харчи парите


Колеги, иронична ми е втората част! :)
Аз наскоро си купих моята кола и вече приятели ми показаха “същите” на 2/3 цената, която аз платих. и т.н.
Пожелавам на себе си и на вас цял живот да се “прецакваме” ако може с нови БМВ-та от магазина, на които много им пада цената и това да ни/ви е най-големия проблем ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от FaceOff » 21 Май 2019, 17:51

xexoral написа:
FaceOff написа:
xexoral написа:На мен от години винаги ми е било любопитно в този форум да чета как хората обясняват, че еди кой си модел трябвбва да струва поне еди колко си.
Поевтиняват колите, това е положението и ще стават все по-изгодни и евтини :)
В случая всеки, който вече си е купил ф10/11, се е прецакал, защото ако бе изчакал няколко години, щеше да хване много по-изгодна цена.


Определено съм съгласен с първата половина на поста ти. Но с това, че всеки, който си е купил вече ф-ка се е прецакал не мога да се съглася. Естествено различно е да купиш модела на 4-5 години, друго е на 8-9. Не че и в първия случай цената вече е наполовина от нова, защото това е периода, когато най-драстично поевтинява една кола. Освен обичайното поевтиняване на съответния модел, в момента има и други фактори за обезценяването на подобни коли. В крайна сметка всеки сам решава как да си харчи парите


Колеги, иронична ми е втората част! :)
Аз наскоро си купих моята кола и вече приятели ми показаха “същите” на 2/3 цената, която аз платих. и т.н.
Пожелавам на себе си и на вас цял живот да се “прецакваме” ако може с нови БМВ-та от магазина, на които много им пада цената и това да ни/ви е най-големия проблем ;)
:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 7.10.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от bmwpowaa' » 21 Май 2019, 19:04

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 5888270924 някой да каже нещо за тази? Нещо, което да съм изпуснал от снимките.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от peshehodetz » 21 Май 2019, 20:12

bmwpowaa' написа:https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11540205888270924 някой да каже нещо за тази? Нещо, което да съм изпуснал от снимките.


Понеже колата е от щатите обърни внимание дали това 165000 наистина са километри или мили. Някои продавачи за коли от щатите на които пробега е в мили имат навика да го обявяват в километри като се надяват кандидат копувачите да не обърнат внимание. Освен това първите Ф10ки ги пускат юни 2010 а ги водят 2011 така че колата като нищо може да е с една година по стара от това което е обявено.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 14.03.2008
Местоположение: София
Кара: Renault Megan E-Tech, Kia Sorento
Мечтае да кара: По пистите :)

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от nthnl » 21 Май 2019, 21:38

bmwpowaa' написа:https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11540205888270924 някой да каже нещо за тази? Нещо, което да съм изпуснал от снимките.


Колега, ако решиш да купуваш кола внесена от Щатите трябва да си много, много внимателен. Задължително вземи VIN-a на колата и си пусни carfax report. 99% от колите са или блъскани или подводници. За сравнение - имам колега, който търсеше да си закупи Ford Mustang след 2015-та и провери абсолютно всички коли, които се продаваха в България (внесени от щатите имам предвид). Всички до една бяха блъскани или наводнявани.

Поздрави,
Михаил Великов

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от iceblast » 22 Май 2019, 0:19

То от удар до удар има разлика, но тази очевидно не е напасната добре отпред, плюс че бронята ѝ е сменявана, тъй като няма светлоотразителите. Няма да споменавам описаният ЧЕРЕН таван :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от peshehodetz » 22 Май 2019, 0:43

Като спомена за светло отразители се загледах в задните и ми изглежда че са като при фейс лифта (а тази не е такава), т.е. разположени доста по надолу от тези преди фейса. Така че вероятно и отзад е имало някаква интервенция.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 6.02.2007
Местоположение: София

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от numizmat » 26 Май 2019, 7:54


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от equipment » 26 Май 2019, 8:28




Тази изглежда много добре !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.04.2013
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530XD

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от xclusive » 26 Май 2019, 12:42



Като изключим волана с перата, коженият салон и щорите отзад, колата няма никакви екстри.
Иначе на снимки изглежда пазена.. на мен лично цвета на салона ми допада доста :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от acho.rs » 26 Май 2019, 17:22

bai_ILIA написа:Да, има я от 2 месеца. Г30 я има от 2 години и сигурно вече и тестват LCI-то...2010 за Ф10 с почти 2013 за Ф30. Така си го обясняваме :mhihi: Доста хора в Европа си карат 3 серия традиционно, съответно някой моделчета имат добра цена. По-големите коли губят повече стойност поради по-високите екплоатационни разходи и подръжка...Не можем да сравняваме обяви от мобилето понеже всичко е относително - км, състояние и т.н Отваряй Шваке-то и да гледаме кой колко :mhihi: Тия Ф30-ки скъпите си стоят по 2 години на обяви, както и разни Ф10-ки които красят мобилето с години...При Е90 и Е60 беше същото положение :yes:

Основните 2 причини, по-скъпите коли да губят цена по-бързо са :
- едно 750и, средно върти 2 пъти повече км от 320д. Това в БГ няма как да се види, защото всички са на 167к км, но друга тема
- тоя, който има пари за 750и, след 3 години каране хвърля и взима нова, без да му пука за обезценка. Сравнение - да видим как е пазара на 4 годишни Шкоди и на 4 годишни AMGта.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook