Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 27.12.2011
Местоположение: Варна
Кара: F11 535 xd, e28 520i

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kokignatov » 23 Яну 2020, 23:17

Колата на снимките е прилична . Ударът е смешен . Пък и като знаеш за колко я е купил ... :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Ppetkow » 24 Яну 2020, 7:42

Докато изкупуваме боклуците на Европа ще е такова положението при нас. Леко блъсната била ама пък километрите преди сто години повече от тези в обявата (158в Швейцария - 155 тука). Годината 2011-та там, а тук -2012. Не знаеш и в мъгливия период от “оправянето” на ремона до ден днешен какво се е случвало с тая кола... После проблеми, “много чупливи” били и тн. Искаш да караш хубаво БМВ - приготвяш повечко пари и си я вземаш с гаранция или поне с пълна сервизна история и да ти е до някъде мирна главата, а и да возиш семейството спокойно. Ако стискаш парите и по парите купуваш БМВ - огледай се в друга марка по-добре малко по-нисък клас, но нова и с история и тн... Споделям според мен правилния начин.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от boris » 24 Яну 2020, 7:56

Колата в Швейцария на търга е била на 158161км.
Търга е свършил на 25.11.2019, няма и 2 месеца.
Тук е на 158796км.
Ако някой, някога и въртял км,което мен ме съмнява, то не е тук.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 27.12.2011
Местоположение: Варна
Кара: F11 535 xd, e28 520i

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kokignatov » 24 Яну 2020, 8:37

boris написа:Колата в Швейцария на търга е била на 158161км.
Търга е свършил на 25.11.2019, няма и 2 месеца.
Тук е на 158796км.
Ако някой, някога и въртял км,което мен ме съмнява, то не е тук.


Колегата petkow е пропуснал тези детайли , както и заглавието на темата - “мнение за конкретен автомобил” , а не “ мение за автомобил в гаранция и доказана сервизна история “


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 6.10.2019

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от aradev » 24 Яну 2020, 8:38

kokignatov написа:Колата на снимките е прилична . Ударът е смешен . Пък и като знаеш за колко я е купил ... :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Добре, защо трябва да съдействаме на измамници. Този търговец вече не знам коя поред кола пуска като абсолютно изрядна по негови думи и се оказва от щета (може и тотал да се води) в Швейцария.
Ето я обявата от преди 2 месеца на друга, която е коментирана в темата. Още не е продадена.
https://m.auto.bg/obiava/59824819/bmw-535-xdrive-swiss
Защо не се стегнем малко и да спрем да работим в схема с тези търгаши. Аз лично 3 месеца си търсих f11 в бг и се отказах тотално. 90% тоталирани или превъртяни или неизправни. Реших да взема от Германия и за 1 месец се приключи драмата. Чакам я да пристигне другата седмица. Цялата работа: много обстоен преглед от фирма на място + консултант от София да движи комуникацията +
автовоз =
1800лв.
Мисля че си заслужава да го обмислиш.

Така на мен лично ми е чиста съвестта, че не спонсорирам измамници.
Това, че колата най-вероятно и няма нищо за мен не е фактор. Чувството, че някой иска да ме преебе не ме кефи и толкоз.
И все пак колата няма милиметър оригинална боя и бих се усъмнил каква броня са сложили.

За 5 минути в mobile.de аз харесах тази като конкурент на блъснатата:
https://m.mobile.de/auto-inserat/bmw-53 ... ml?ref=srp

Успех!

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от boris » 24 Яну 2020, 8:59

aradev написа:За 5 минути в mobile.de аз харесах тази като конкурент на блъснатата:
https://m.mobile.de/auto-inserat/bmw-53 ... ml?ref=srp

Успех!



А ти откъде си сигурен, каква е тази, която си предложил? По какво съдиш за нея, няква кола пусната в немското мобиле, това ли е гаранцията, че е по кола? Предвид наситеността на автомобилния бизнес в Германия от всякакви народности, трудна работа да се уцели.
Отделно, к'ъв конкурент, б*ти постната петица сравнена с швейцарската. Човека пита за черна кола с черен интериор, ти му предлагаш пълната противоположност, светла кола със светъл интериор.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 27.12.2011
Местоположение: Варна
Кара: F11 535 xd, e28 520i

Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kokignatov » 24 Яну 2020, 9:07

Прави си напълно . Търговеца е ... като всички останали . На ниво БГ съм все още . Но и boris е прав - двете коли са много различни . При германската липсват две основни неща , които ще напомпат цената с 2-3к евро - Х и М :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от boris » 24 Яну 2020, 9:11

Търговците са еднакви навсякъде, въобще не ме вълнуват, коментирам само конкретни коли.
Не ги слушайте грам какво говорят, гледайте си колата, а те да си пишат и говорят каквото искат, решения за покупка на кола, трябва да се вземе на база информация за колата, а не какво казал търговеца.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 6.10.2019

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от aradev » 24 Яну 2020, 10:58

boris написа:
aradev написа:За 5 минути в mobile.de аз харесах тази като конкурент на блъснатата:
https://m.mobile.de/auto-inserat/bmw-53 ... ml?ref=srp

Успех!



А ти откъде си сигурен, каква е тази, която си предложил? По какво съдиш за нея, няква кола пусната в немското мобиле, това ли е гаранцията, че е по кола? Предвид наситеността на автомобилния бизнес в Германия от всякакви народности, трудна работа да се уцели.
Отделно, к'ъв конкурент, б*ти постната петица сравнена с швейцарската. Човека пита за черна кола с черен интериор, ти му предлагаш пълната противоположност, светла кола със светъл интериор.
колега, нека запазим добрия тон. нищо не предлагам на никого и не налагам мнение. Нито знам какви са критериите на човека, нито съм се хванал да му търся кола, нито да ти доказвам дали е реална, коректна и т.н. обявата.
Шанса да е врътната, ударена, неизправна е сравнително малък,а при нашия плевенски приятел е 100%.
Винаги има риск, съгласен съм. Това, че е от Германия не е гаранция, но вярвай ми качва ти шансовете много. Най-малкото защото имаш толкова много обяви, че ако нещо ти се стори съмнително подминаваш към следващата.



Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Jorixa » 24 Яну 2020, 12:50

Те в германия ако мислиш че не са измамници, половината горублянски джигити отидоха там да продават... И там се въртят километражи на поразия.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Ppetkow » 24 Яну 2020, 16:35

Лека полека ще стигнете до заключението, че е по-добре да се дадат повечко пари, но да е ИЛИ в гаранция ИЛИ с подробна налична сервизна история ИЛИ най-добре с двете. Всички скачат на 535-ци с по незнайно колко собственика и км и после им става лошо. Това се казва - когато мерака е по-голям от възможностите. Ще спра до тук, тъй като си е мое мнение и съм се научил от "патило" от подобни "перфектни коли, на РЕАЛНИ километри" и тн.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от equipment » 24 Яну 2020, 18:15

kokignatov написа:Прави си напълно . Търговеца е ... като всички останали . На ниво БГ съм все още . Но и boris е прав - двете коли са много различни . При германската липсват две основни неща , които ще напомпат цената с 2-3к евро - Х и М :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Много си прав, че двете коли са доста различни.Швейцарската направо цепи мрака- изглежда в пъти по-добре от сивата. И за такъв смешен удар отпред в бронята, дори няма кво да се коментира,че била удряна. Иди и я покарай, виж дали всичко работи коректно в интериора, пуснете й диагностика, вижте окачването и т.н. . ТУк колкото потребители има, толкова мнения ще чуеш. ВАжното е ти как усещаш нещата и какво ти се иска. Всичко останало е без значение : ) И само да попитам - защо си се насочил към 535 xdrive ,а не 530 d ,например,който е по-масовия ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 27.12.2011
Местоположение: Варна
Кара: F11 535 xd, e28 520i

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kokignatov » 24 Яну 2020, 18:33

Хаха да прав си . Нямах намерение да повдигам наново някакви вечни спорове и полемики . Имал съм е39, е90, е87 но F серия никога та наистина исках да чуя мнение за автомобила по снимките и информацията която успях да набавя от хора , които карат подобни автомобили и могат да забележат нещо което аз не мога . Колкото за 535, не съм категоричен там, 530 d също е вариант .Искам колата да изглежда прилично , и да наясно съм че купувам кола на близо 10 години :), Х drive и М пакет . Всичко друго няма да е deal breaker .


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ekalchev » 24 Яну 2020, 19:34

Аз съм от Плевен и тая автокъща и не ми вдъхват много доверие. Колкото и коли да съм гледал там все е имало нещо по тях.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от equipment » 24 Яну 2020, 20:29

kokignatov написа: Искам колата да изглежда прилично , и да наясно съм че купувам кола на близо 10 години :), Х drive и М пакет . Всичко друго няма да е deal breaker .


Sent from my iPhone using Tapatalk


На тази кво не й харесваш - от частно лице, обслужена и може да е на реални 280 000 км. https://www.cars.bg/?action=redirect_of ... 79457d7995

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook