Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 21.03.2019
Пол: Мъж
Кара: E39 530d LCI
Мечтае да кара: F11 535d LCI

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от daredevll » 07 Юли 2023, 16:07

Те тези вериги и обслужвани са се случвали евентуално някога някъде в Италия, човекът не твърди че ги е правил той, аз за това и ги броя като неща, за които не мога да разчитам че са правени, но и мен това много ме притеснява, че тя може и да е на 500к км и дори да изглежда добре просто да е яко изхабена. Едни казват ако я обслужиш 200к не мислиш за нищо, други казват, че е филм... не знам.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12776
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от vld » 07 Юли 2023, 16:37

daredevll написа:Те тези вериги и обслужвани са се случвали евентуално някога някъде в Италия, човекът не твърди че ги е правил той, аз за това и ги броя като неща, за които не мога да разчитам че са правени, но и мен това много ме притеснява, че тя може и да е на 500к км и дори да изглежда добре просто да е яко изхабена. Едни казват ако я обслужиш 200к не мислиш за нищо, други казват, че е филм... не знам.

В такъв случай ниската цена не е невъзможно да е свормирана от това, че колата е дошла със проблем и тук е оправена, разбирай закърпена.
Не са малко случаите в които идват с изтропали лагери, стружки от ГНП, скъсана верига и тн., не се знае дали някой не е замазал положението....
Търси друга е моя съвет.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 21.03.2019
Пол: Мъж
Кара: E39 530d LCI
Мечтае да кара: F11 535d LCI

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от daredevll » 07 Юли 2023, 17:04

мотивацията за ниската цена е, че иска да я махне бързо, защото е набелязал друга кола и да не я изтърве. Това не значи, че не е лампичка само по себе си :nono: . Но ето тези неща, които ти описа аз не съм се замислял за тях, за мен логиката бе - ако изглежда запазена на тази цена + обслужване на двигател ще ми клекне като на средна цена от обява, ама ще си знам че е направена като хората. Щом обаче има значителен риск нещо безвъзвратно да е заминало и дори да обслужа мотора пак да се вкарам във филми - везните се накланят в другата посока..

Все пак ще идем да я закачим и да видим какво ще излезе - най-малкото съм обещал на човека, но ще взема предвид много сериозно думите ти. Благодаря!

А и още нещо, момчето каза, че я кара само извънградско и ѝ е навъртял към 30к км последните 6-7 месеца. Ако е била закърпвана от джамбази в автокъщата не би ли трябвало да издумка за това време? Или може да е направила поразия сега и продавачът да се мъчи да ме пързаля?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от BorislavB » 07 Юли 2023, 19:02

Според мен иди виж я, виж купувача дали те пързаля или е сериозен и щом си преценил скачай. Не е гаранция, че ако вземеш някоя по-скъпа няма да издумкат същите неща, те нови ги купуват,че думкат... :dunno:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от pampo » 08 Юли 2023, 23:36

И аз бих бил по-скоро "за". Такава кола с реален пробег, разбирай до 200к км е към 30к лв. От там пак те чакат веригите и другите тежки обслужвания и отиваш на доста дебела сметка.
След преглед в 2 адекватни БМВ сервиза, не виждам как може да се окаже, че тая кола е пълен скрап...
Естествено винаги с голямо недоверие към топ ценови оферти, но не е задължително да са измама.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от barty » 09 Юли 2023, 7:31

И аз мисля че трябва да се огледа внимателно и е много възможно да се окаже не лош вариант.
Не малко хора купуват тези коли, плащат няколко по-скъпи ремонта, виждат че тези коли не са им по джоба и хоп обратно на пазара. Като цяло продажбата им обаче е трудна задача.
:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 21.03.2019
Пол: Мъж
Кара: E39 530d LCI
Мечтае да кара: F11 535d LCI

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от daredevll » 10 Юли 2023, 20:54

Е момчета, колата се оказа... ще я нарека проблемна :roll: Доста неща излезнаха, повечето дребни, но всичко говореше на намеса на джамбази + липса на навременна поддръжка. Някои от нещата бяха: скъсани всички маншони и "сухи" полуоски, доста носачи за смяна, надупчен дпф, изгърмели пиропатрони на единия колан, свещи, разни модули, CIC, и тн.. Абе не е моята кола :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 27.12.2009
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от whatdaf » 16 Юли 2023, 21:46

Може ли мнение за тази 640хд ? Как е от към екстри , някой знае ли нещо за колата ? Доколкото знам са сходни с Ф10 и затова питам тук . Или ако можете да препоръчате читава 640хд .
https://mobile.bg/11686416222913890

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от BorislavB » 16 Юли 2023, 22:20

whatdaf написа:Може ли мнение за тази 640хд ? Как е от към екстри , някой знае ли нещо за колата ? Доколкото знам са сходни с Ф10 и затова питам тук . Или ако можете да препоръчате читава 640хд .
https://mobile.bg/11686416222913890


Салона изглежда доста захабен и то на снимките, на живо ще е още по-зле предполагам. Като екстри вече зависи какво търсиш ти, тази не е чак толкова постна.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Burnar » 17 Юли 2023, 9:50

Здравейте,
харесах си кола, прилагам линк по-долу, взех ВИН номера и направих проверка в ауто рекърдс, километрите са наред, сервизите само в БМВ, което си е характерно за тук, но ми прави впечатление, че колата е била много често в сервиза.
Въпросът ми е, дали някой може да види какво се е правило по колата или ако има някой по-детайлен вариант в интернет?
ВИН: WBA5K91010D084256
Преди имаше хора от фоеума които помагаха, но не знам актуално дали има такива ентусиасти.
Благодаря предварително!

https://www.autoscout24.ch/10635306?utm ... =app_share

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Alek_SV » 17 Юли 2023, 10:03

whatdaf написа:Може ли мнение за тази 640хд ? Как е от към екстри , някой знае ли нещо за колата ? Доколкото знам са сходни с Ф10 и затова питам тук . Или ако можете да препоръчате читава 640хд .
https://mobile.bg/11686416222913890


Само в БГ бмв форума кола с 85% от всички възможни екстри за модела се нарича "не е чак толкова постна" :clap:
По същество - колата изглежда доста добра , екстрите са много прилични. Захабяването на шофьорската седалка е нормално и се поправя лесно от кадърен тапицер, който е специализиран в автомобилни интериори (само в София има поне 5 такива). Ако километрите излезнат реални я отнасяй ... за тези пари какво се иска повече ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от BorislavB » 17 Юли 2023, 10:36

Alek_SV написа:
whatdaf написа:Може ли мнение за тази 640хд ? Как е от към екстри , някой знае ли нещо за колата ? Доколкото знам са сходни с Ф10 и затова питам тук . Или ако можете да препоръчате читава 640хд .
https://mobile.bg/11686416222913890


Само в БГ бмв форума кола с 85% от всички възможни екстри за модела се нарича "не е чак толкова постна" :clap:
По същество - колата изглежда доста добра , екстрите са много прилични. Захабяването на шофьорската седалка е нормално и се поправя лесно от кадърен тапицер, който е специализиран в автомобилни интериори (само в София има поне 5 такива). Ако километрите излезнат реални я отнасяй ... за тези пари какво се иска повече ?



Липсва: нощно виждане,дистроник,обдухване,масаж, 360 градуса камери за паркиране, Bang & Olufsen музика и още сигурно други дето не ги виждам по снимките.Не напразно казах зависи той какво търси. Отделно моя салон е на 280к и не е толкова зле колкото тоя на 170к то всичко се поправя ама не това е въпроса... айде остани със здраве :bchug:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Ilko Ivanov » 17 Юли 2023, 11:53

Burnar написа:Здравейте,
харесах си кола, прилагам линк по-долу, взех ВИН номера и направих проверка в ауто рекърдс, километрите са наред, сервизите само в БМВ, което си е характерно за тук, но ми прави впечатление, че колата е била много често в сервиза.
Въпросът ми е, дали някой може да види какво се е правило по колата или ако има някой по-детайлен вариант в интернет?
ВИН: WBA5K91010D084256
Преди имаше хора от фоеума които помагаха, но не знам актуално дали има такива ентусиасти.
Благодаря предварително!

https://www.autoscout24.ch/10635306?utm ... =app_share


Заповядай по-подробно :
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Burnar » 17 Юли 2023, 12:34

Ilko Ivanov написа:
Burnar написа:Здравейте,
харесах си кола, прилагам линк по-долу, взех ВИН номера и направих проверка в ауто рекърдс, километрите са наред, сервизите само в БМВ, което си е характерно за тук, но ми прави впечатление, че колата е била много често в сервиза.
Въпросът ми е, дали някой може да види какво се е правило по колата или ако има някой по-детайлен вариант в интернет?
ВИН: WBA5K91010D084256
Преди имаше хора от фоеума които помагаха, но не знам актуално дали има такива ентусиасти.
Благодаря предварително!

https://www.autoscout24.ch/10635306?utm ... =app_share


Заповядай по-подробно :

Благодаря много!
До колкото разбирам е наред колата. Ще уговоря тест драйв за утре и ако не излезе нещо ще я отнасям.
Това което пише за отворените акции, трябва ли да ме притеснява или ще мога аз да я закарам и да и ооравят каквото има?
:wave:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Burnar » 18 Юли 2023, 20:34

Малко офф топик, но купих колата.
В перфектно състояние, уникален цвят. Вози и се кара добре без адаптив драйв и с 20 инча бриджстоун.
Усеща се, че е дизел, но... абе добре е.
Благодаря още веднъж за историята!

Gesendet von meinem LYA-L29 mit Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook