Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 19.12.2017
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от zoki » 16 Яну 2018, 13:27

Здравейте, дали може да получа инфо за сервизната история на този автомобил: WBA5D31070D578032. На първ поглед изглежда добре, от официялен BMW дилър в Германия, премиум селекшън, върнат от лизинг.. Обаче когато го проверих в auto-records.com получих инфото прикачено във файла.. Изглежда че колата е влизала в сервиза 6-7 пъти през 1000 километра преди да я обявят за продажба което си е притеснително. Отделно като питах немеца какво точно са и правили, взе че се обиди че изобщо задавам такива въпроси за кола на 28000 км премиум селекшън.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 28.11.2017
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Vladkopenev1 » 17 Яну 2018, 11:13

Има един сайт https://www.vinbmwdecoder.com . Може да провериш цялата сервизна история на колата, но струва около 20 евро. Бави се няколко дена, при мен я изпратиха след 3 дена и всичко си беше точно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 9.04.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от E30driver » 17 Яну 2018, 15:02

Ако те притеснява, в Германия Премиум Селекшън има избор колкото искаш. От друга страна аз имам миналата година между Септември и Ноември 4 влизания в официален сервиз : 1. Смяна крушка ЛЕД 2. Поправка клаксон 3. Смяна задни крушки 4. Редовна смяна на масло. Нищо особено, но четири посещения за 2 месеца.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 28.01.2018

BMW F10/LCI 525d xDrive (218hp)

Мнение от traxcaltecas » 28 Яну 2018, 16:28

Здравейте!

Обмислям покупката на подобен автомобил и имам следните въпроси относно автомобила:
1)Каква е реално разликата (ако я има) между F10 525xD и LCI модела? Според аутодата F10 се произвежда в периода 2011-2013, а LCI-2013-2016. Реално по технически данни разлика не виждам или???
2)Има ли съществена функционална разлика между "малката" и "голямата" навигация?
3)Каква е разликата в удобството между обикновения кожен салон и кожения салон със страничните опори (спортния)? Обикновения кожен салон осигурява ли достатъчно удобство при по-дълго пътуване?
4)Спортна или обикновена скоростна кутия?
5)Реален разход на гориво? По каталог е 6,3/5 (градско/извънградско), но ми е пределно ясно, че няма да е такъв. По принцип прибавям +2 литра на каталожния разход и в повечето случаи излиза реалният такъв. Реалистичен ли е разход ДО 10-11 в града и 7 извънградско? (прочетох темата за разхода, но мненията за тази конфигурация не са особено много, та се надявам вече да има повече собственици на тази конфигурация автомобил, а съответно и мнения)
6)Често срещани проблеми? Отстранен ли е ОКОНЧАТЕЛНО проблемът с веригата от N47 (177к.с.), тъй като моторът отново е двулитров и е от тази серия (N47D20)?
7)Вървеж и мощност-достатъчни, недостатъчни? (мнения основно от собствениците на модела по възможност)

Благодаря предварително на всички коментирали и взели отношение по темата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от acho.rs » 28 Яну 2018, 20:19

Имаше цяла тема за 525d - на 1ва страница е малко по надолу в раздела

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 14.02.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20 330i xDrive F31 330d xDrive
Мечтае да кара: Нещо нечупливо

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от GlavanizeR » 29 Яну 2018, 19:14

1. Май няма съществена разлика, то не че и външно са кой знае какви разликите.
2. Има, малките навигации доста често нямат примерно свързване с телефоните за да слушаш музика, не знам дали е само софтуерно. Липсват и други опции, май няма и хард драйв. По-лесно се продава после.
3. Спортният е по-удобен като цяло, но ако си по едричък може и да е обратното. Нормалният салон е достатъчно комфортен по мое мнение.
4. Разликата е минимална, лоста е по-модерен на спортната, иначе горе-долу все тая.
5. Около 10 в града
6. Не знам за много тежки проблеми, по-скоро стандартни неща
7. Върви прилично, звук като миксер, много от колегите са фенове на този двулитров мотор, на мен специално не ми харесва. Икономичен е, бих го карал, но предпочитам трите литра, ако няма да карам много.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 28.01.2018

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от traxcaltecas » 31 Яну 2018, 10:51

GlavanizeR написа:1. Май няма съществена разлика, то не че и външно са кой знае какви разликите.
2. Има, малките навигации доста често нямат примерно свързване с телефоните за да слушаш музика, не знам дали е само софтуерно. Липсват и други опции, май няма и хард драйв. По-лесно се продава после.
3. Спортният е по-удобен като цяло, но ако си по едричък може и да е обратното. Нормалният салон е достатъчно комфортен по мое мнение.
4. Разликата е минимална, лоста е по-модерен на спортната, иначе горе-долу все тая.
5. Около 10 в града
6. Не знам за много тежки проблеми, по-скоро стандартни неща
7. Върви прилично, звук като миксер, много от колегите са фенове на този двулитров мотор, на мен специално не ми харесва. Икономичен е, бих го карал, но предпочитам трите литра, ако няма да карам много.

Благодаря за изчерпателния отговор! Като цяло от това, което спомена като допълнителни функции на голямата (профи) спрямо малката (бизнес) навигация, не виждам нещо, което бих ползвал чак толкова много, та единсвеният плюс на голямата (засега) са чисто визуалните й предимства (таблото изглежда с по-завършен и премиум вид). Още един въпрос ако позволите относно малката (бизнес) навигация:има ли слот за sd-карта и съответно парктроникът се визуализира на нея, нали?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 14.02.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20 330i xDrive F31 330d xDrive
Мечтае да кара: Нещо нечупливо

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от GlavanizeR » 02 Фев 2018, 12:27

Парктроника се визуализира, а за картата трябва да погледна, че не помня.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 11.12.2009
Местоположение: София, Плевен
Пол: Мъж
Кара: самолет
Мечтае да кара: Совалка

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Koksan » 10 Фев 2018, 15:54

traxcaltecas написа:
GlavanizeR написа:1. Май няма съществена разлика, то не че и външно са кой знае какви разликите.
2. Има, малките навигации доста често нямат примерно свързване с телефоните за да слушаш музика, не знам дали е само софтуерно. Липсват и други опции, май няма и хард драйв. По-лесно се продава после.
3. Спортният е по-удобен като цяло, но ако си по едричък може и да е обратното. Нормалният салон е достатъчно комфортен по мое мнение.
4. Разликата е минимална, лоста е по-модерен на спортната, иначе горе-долу все тая.
5. Около 10 в града
6. Не знам за много тежки проблеми, по-скоро стандартни неща
7. Върви прилично, звук като миксер, много от колегите са фенове на този двулитров мотор, на мен специално не ми харесва. Икономичен е, бих го карал, но предпочитам трите литра, ако няма да карам много.

Благодаря за изчерпателния отговор! Като цяло от това, което спомена като допълнителни функции на голямата (профи) спрямо малката (бизнес) навигация, не виждам нещо, което бих ползвал чак толкова много, та единсвеният плюс на голямата (засега) са чисто визуалните й предимства (таблото изглежда с по-завършен и премиум вид). Още един въпрос ако позволите относно малката (бизнес) навигация:има ли слот за sd-карта и съответно парктроникът се визуализира на нея, нали?


слот за карта памет в F10 аз не съм виждал - виж USB, вече зависи от оборудването, но все си мисля че колите с малка навигация Нямат. поред мен малката навигация въобще не е функционална, нито от към размер на екрана, нито от към възможности и за мен никога не е била опция. Разликите в цената на колите с базово оборудване(каквото е малката) и другата на вторичния пазар, аз лично почти не намирам, но зза мен фактора екстри в автомобила, винаги е бил сигурен знак, на това колко заможен е бил собственика и от там, как е поддържано това МПС.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough" -Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от BMW120 » 18 Фев 2018, 21:30

ChampioNbg написа:Здравейте Колеги,

има ли някой с интерес да си закупи директно от Вас по обява избран, проверен от мен с диагностичен софтуер (наличен ICOM и др. хардуер ;) ) и външно автомобил от Германия?
На тази база ще знаете точно какви ремонти го очакват и в какво състояние е, като детайлната проверката вклучва инжектори, ДПФ Филтър, АГР, скоростна кутия, а не само четене на грешките.

Като допълнение получавате и най-новата карта инсталирана както и др. скрити софтуерни екстри.
В допълнение е възможен и Тунинг през ОБД (без демонтаж на моторно управление) както на мотор, така и на скоростна кутия в Германия, така че друг такъв автомобил в БГ няма да намерите. ;)

Подчертавам, че целта в крайна сметка е за качествена услуга и автомобил за ентусиасти, които могат финансово да си го позволят и дългосрочно да имат по-ниски разходи, а не за ефтина за закупуване алтернатива на италианският внос, но дългосрочно скъпа с разходи за ремонти :)

За повече информация от сериозно заинтересовани на ЛС. :bchug:


aз стига да не е над 30-33К ;)
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 23.07.2008
Местоположение: Червен бряг
Пол: Мъж
Кара: G30 540i Xdrive

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от foxi » 04 Мар 2018, 17:57

Колеги харесал съм една F10 ако някой може да помогне с сервизната история ще съм много благодарен VIN DW48846 колата е в Швейцария

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kolp » 05 Мар 2018, 12:21

foxi написа:Колеги харесал съм една F10 ако някой може да помогне с сервизната история ще съм много благодарен VIN DW48846 колата е в Швейцария


няма такава рама

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 23.07.2008
Местоположение: Червен бряг
Пол: Мъж
Кара: G30 540i Xdrive

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от foxi » 05 Мар 2018, 13:14

VBAFV31080DW48846 това е цялото шаси по талон

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 23.07.2008
Местоположение: Червен бряг
Пол: Мъж
Кара: G30 540i Xdrive

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от foxi » 05 Мар 2018, 16:05

Dw18846 това е вина по рама на талона е объркан


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kolp » 05 Мар 2018, 16:47

170хкм 10.2017, нищо особено няма, гледана е в Titan AG, Zurich. Хубаво гледай, първия символ също не е V.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook