Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535D

Re: Мнение за обява

Мнение от Alexander44 » 17 Май 2015, 21:30

не разбирам само какъв е проблема с италианките, като цяло. Имам е60 от Италиа вече 2 години я карам и не съм пипал нищо по нея, колата беше на 100к, това по никакъв начин не ме е впечатлило при покупката защото не съм очаквал да са реални, но в последствие съм я проверявал на 2 различни места и и на двете си показа тези километри. Може да има начин да са върнати по такъв начин, че да не може да се разбере не знам.
Както и да е, мисълта ми е че има и читави екземпляри и от италия, както и съвестни хора в автокъщите, колкото и малко да са. А за конкретната обява питах заради приятел, който си я е харесал, изглежда запазена но реших да попитам хора които имат по голям поглед върху този модел, тъй като аз нямам
Поздрави!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Мнение за обява

Мнение от icog » 17 Май 2015, 22:03

Трябва да могат да ти дадат пълен списък с екстрите или ВИН номера на колата за да си ги провериш, заедно с историята и - къде е продадена, кога последно е сервизирана, етц. След това си прави сметката дали изобщо да я гледаш.

Ето ти една обява на един германец, от който съм си купил последните 2 бмв-та, свали надолу след списъка с екстрите за да видиш как си е изписал ВИН номер, пълен списък с оборудване заедно с номерата на артикулите, най-отдолу са всичките сервизни интервали + дълбочина на грайфера на гумите:). По телефона или мейла ще ти обясни и къде точно какви драскотини има:).

http://home.mobile.de/home/dealerHomepageRedirect.html?internalRewrite=true&path=NIEDERSACHSENGARAGEGMBH&ticket=ST-2412544-3Pc7tWuRRVADOFTGNkyK-mycas47-3_c01_4201#des_209759356

А с твоята италианка явно си уцелил някаква промоция:). Със здраве да си я караш!


Поздрави

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 13.07.2013
Пол: Мъж
Кара: AMG 560SEC WB 1990
Мечтае да кара: ... като горното,ама ново...
Детайли за колата: This AMG is a very special car in so many ways, the fact that this AMG is an authentic AMG Germany with proof of origin that the M117 / 9 motor was first developed in Germany not Japan. It is an AMG 6.0 DOHC wide body which is one of the most desirable and rarest cars in today's car collection market. The car was built during the final year of the AMG ERA during the merge with Mercedes Benz. This car is also equipped with the rarest engine AMG has ever built which is the M117-9 6.0 32v. There was a very limited number of these authentic AMG engines built in Germany and I would I estimate roughly around 5 or 6.

Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от VIKING_WARRIOR » 20 Май 2015, 23:27

adovet написа:
Flipz написа:Според мен километрите едва ли биха били върнати и особенно на кола на толкова година, просто няма логика и смисъл и особенно и при официален дистрибутор. А и на 3 години кола, освен ако не е тир колко километра да измине, даже 67 хил са над средното.

Ти колега сериозно ли? Мойта кола е на 6г. и е на 360 000км. Не се самозалъгвай, че някой ще си купи премиум кола и ще я държи в гаража.Не че е проблем ако е на 60 или 150 ама някак си като я купуваш и видиш 100 и нещо и си викаш еййй спукана е от каране.


Има възможност чисто нова кола купена от магазин да бъде продавана после като Премиум Селекшън на малко километри и да е стояла в гараж. Има такива случаи и моят е както следва:

Само малко уточнение за въпроса относно изключенията. Когато дадох моята Х1 да се продава в дилъра беше на 14000км навъртяни за една календарна година със едно ходене до Атина. Реално аз съм в България около 55-60 календарни дни и това е максимума който мога да карам само за два месеца. Пресметнати километри по този способ излиза че за 6 години повече от 85000 няма как да измина така че това ще са реални километри и няма нужда от интервенция по километража. През останалото време автомобилът стои в охраняем климатизиран гараж със подръжка на акумулатор и припалване от време на време. Мисълта ми е че е възможно да попаднеш на такава машина и макар рядко се случва. Говоря/споделям от моя гледна точка и практически опит. Същото сега ще се случи и с другите ми нови коли- ще бъдат карани максимум по 10000-12000км на година и на шестата година ще ги продам както направих със първата само че нея я продадох още на първата година това е разликата. Така стои въпроса за изключенията за мен. Ако някой е късметлия може да попадне на мой автомобил каран внимателно без офроуд "изпълнения" защото според мен не е нужно да се мъчи такава кола и поддържана единствено в официални сервизи на БМВ със перфектна история от сервизиране. Повече късмет и успех на колегите решили да си купят кола от Премиум Селекшън на БМВ независимо от кой град на България стискам палци!


Sent from my iPhone 6 Plus 128GB using Tapatalk
Последна промяна VIKING_WARRIOR на 26 Май 2015, 2:29, променена общо 2 пъти
Dream as if you 'll live forever, live as if you'll die today.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Emooo » 23 Май 2015, 10:18

моята на е60 е произведена 2004 и е на 138хил реални в момента. Аз карам по 5-6 хил на година. Има коли на малко километри но те са по-скъпи и не ги внасят, защото клиентите се съмняват и не са готови да платят повече. Тоест от чужбина ако е внесена, значи че е на много км. Ако може да обобщим от фирма продаваща автомобили кола на малко км. неможе да си купиш, защото те знаят ,че трудно ще я продадат и няма да имат печалба колкото от милионника. Вариянтите са да търсиш от частно лице в БГ или чужбина.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kodomir » 23 Май 2015, 15:06

Моята е произведена 2010, средата на 2013 я взех на 85000 реални км и сега е на 100000 а е на 5 години вече. Като гледам какви ниски цени има скоро няма да искам да я продавам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535D

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Alexander44 » 25 Май 2015, 13:08

Колеги,

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=9p59d3

може ли по едно мнение на бързо...

Благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от icog » 25 Май 2015, 13:22

Изглежда страхотно и доста евтино според мен. От описаните екстри не виждам как може са има адаптивен круиз контрол, няма копчетата за управление на дистанцията на волана.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Trixster » 25 Май 2015, 18:33

И на мен доста ми хареса от снимките. За мен има доста екстри и цената за кола 2012 е повече от добра. Дано да няма нещо скрито.
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Atsalov » 25 Май 2015, 22:49

Мисля че има доста изписано за ремакс в другите подфоруми (отрицателни мнения). Със сигурност километрите са корегирани. Хубаво е да се огледа от специалист преди да се рискува.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 13.07.2013
Пол: Мъж
Кара: AMG 560SEC WB 1990
Мечтае да кара: ... като горното,ама ново...
Детайли за колата: This AMG is a very special car in so many ways, the fact that this AMG is an authentic AMG Germany with proof of origin that the M117 / 9 motor was first developed in Germany not Japan. It is an AMG 6.0 DOHC wide body which is one of the most desirable and rarest cars in today's car collection market. The car was built during the final year of the AMG ERA during the merge with Mercedes Benz. This car is also equipped with the rarest engine AMG has ever built which is the M117-9 6.0 32v. There was a very limited number of these authentic AMG engines built in Germany and I would I estimate roughly around 5 or 6.

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от VIKING_WARRIOR » 26 Май 2015, 2:28

Alexander44 написа:Колеги,

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=9p59d3

може ли по едно мнение на бързо...

Благодаря!


Мой съвет отиди в Камор да Ти предложат нещо от Премиум Селекшън за същите пари хем със две години гаранция. Друго си е. Каквото решиш Твои са си финансите


Sent from my iPhone 6 Plus 128GB using Tapatalk
Dream as if you 'll live forever, live as if you'll die today.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535D

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Alexander44 » 26 Май 2015, 7:19

Благодаря, колеги!
Поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от carmanf1 » 08 Юли 2015, 9:53

Може ли мнение за тази обява http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=a1aswo

За километрите, ясно че вероятно не са реални. Споделете като цяло как ви се струва, преди да отида да я гледам.

Също ме интересува, как мога да се предпазя от евентуални проблеми със собствеността/произхода на колата -
как да проверя дали не е крадена/пренабита и как да съм сигурен, че Италианеца няма случайно да реши да я обяви за открадната, след като я регистрирам тук?

И още един въпрос, наличието на бутони sport и normal в ляво от скоростния лост, предполага ли екстри свързани с окачването на колата, като dynamic drive и др.?

Благодаря.

ПС. Ще пусна обявата и в раздел е90, тъй-като посещаемостта там е по-висока, с идеята повече колеги да изкажат мнение.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 11.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f80 M3 Competition Package
Мечтае да кара: M6 GC

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от stasko5 » 08 Юли 2015, 10:39

Най-добре провери колата по вин за екстрите й. Като цяло е доста постна, но то за тия пари няма какво да се иска повече. Иначе човекът си е написал реални километри..как може да не му вярвате :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Koliu » 11 Юли 2015, 12:06

Единствено мога за 64246897421134678 да напиша-НЕ КУПУВАЙТЕ италиански кенефи

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 3.05.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 330d;E60 535d;E53 4.6;F10 535d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от FAP » 17 Юли 2015, 8:11

Какво ще кажете за тази?
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=a3xysw

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook