Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: Мнение за обява

Мнение от sasho1bs » 25 Яну 2015, 10:46

Мисля че вятъра около 160 го чувам и ми се струва че е по шумна при тези километри от е39 специално за вятъра.Мисля че при 2000 оборота беше около 160 170 :lalala:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Мнение за обява

Мнение от Emooo » 25 Яну 2015, 19:48

Моето е60 имаше шум от разлепено предно стъкло. Много често се случва последно време защото като се разлепят стикери и се натиска стъклото от вътре. При скорост над 100 имаше гаден шум - провери твоето.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: Мнение за обява

Мнение от sasho1bs » 25 Яну 2015, 23:24

Аз мисля че го чувам от страничните.Имам приятел със такава и при него е така.Според мен е малко по шумно от е39.Тази вечер ми направи впечатление че и по малко виждам назад почти не виждам задните светлини като карам на задна .Може и да си внушавам или съм имал по големи очаквания но се чувствам и малко разочарован.Определено очаквах повече за тези пари и най вече очаквах повече качество.Ако бях прочел преди това за този автомобил сигурно щях да изневеря този път на марката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 7.06.2010
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: 2012 BMW X5 Xdrive30d
Мечтае да кара: 2020 BMW X5 Xdrive30d
Детайли за колата: Sport Pkg, HUD, Adaptive Drive, Top View, LDW, Comfort Seats..all the works!

Re: Мнение за обява

Мнение от Flipz » 26 Яну 2015, 10:37

Какво имаш предвид под повече като качество? Материалите вътре в купето на са ли на ниво?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: Мнение за обява

Мнение от sasho1bs » 26 Яну 2015, 13:17

На ниво са но не като в старите.Има паразитни шумове в купето,обдухващата инсталация при мен не бачка както трябва слаба е.Тези дни ще проверя при приятеля ми как духа и ако там е ок проблема при мен предполагам че ще е от филтрите.Отзаде духа само студено и не можах да видя да има въртел за топло и студено.Като не съм в движение като въртя волана наляво надясно се чува леко трополене и го усещам като лек луфт който ще проверя дали го има и него при приятеля ми.Кожата определено е по лоша от на е39 но моята беше и най скъпата там.Като прибавим и многото проблеми изписани по форумите... Не ми харесва и че автомата ако си на задна и има лек наклон колата спира а ако е по голям си потегля леко надолу и трябва да даваш газ а ако маневрираш и си близо до друга кола си е гадно.И това ще проверя дали не е само при мен.Светлините за задна са по слаби според мен.Снощи беше мокро но при е39 мисля че не съм виждал толкова слаба светлина от задните крушки .Камерата се беше изкаляла и беше неизползваема което си е разбираемо.Имаше и още неща който не ми харесаха но и това не е малко като се има в предвид цената на автомобила.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Мнение за обява

Мнение от Koliu » 26 Яну 2015, 15:22

Колега, не ми се обиждай - но всичко, което описваш,че не ти харесва е можело да го провериш за 5 мин. преди вьобще да си купиш този автомобил или вьобще този модел.
Иначе за качеството на материаалите - определено това е една област, в която БМВ има да наваксва. Ако приоритет е качество на всчико, което докосваш и виждаш в интериора се ориентирай към Ауди. Но това е(според мен) единствената област, в която Ауди са пред БМВ.
P.S. В креан случай продай автомобила и си купи пак Е39 щом си толкова доволен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 23.02.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 550d xdrive

Re: Мнение за обява

Мнение от petio » 26 Яну 2015, 15:44

Аз в по безшумна кола не съм се качвал. Днеска специално изкарах на околоврустното и със 100-120 единственото което чувам са гумите (леко бжжж, което после при гумаджията беше отстранено със спадане на гумите от 2,6 на 2,2), бувално все едно си спрял. Нямам обяснение за шумността. Не е възможно според мен в Е39 да ти е било по-тихо отколкото във Ф10. Има нещо.
За рейката, както писах си има фабричен дефект и се чупи нещо - каре ли е какво е забравих, ама питай. Разбрах, че било към 600лв. Ако имаш гаранция ще ти го оправят.
Духалките от зад си духат студено и това е! Може би се оправя ако има четиризонен климатроник :).
Климатроника си го настрои на Ауто. После ако ти е слабо обдухването (заради филтър или друго) само си бутни вентилатора (скалата с чертичките) едно на горе да не е на най-слабото. Пак си остава на Ауто, но на малко по-интензивна степен. И така на горе. При мен си работи перфектно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Мнение за обява

Мнение от icog » 26 Яну 2015, 18:04

Отзад духа горещо само в краката, под седалките. По средата винаги е по-хладно. От централната конзола отпред също не пари. През лятото обаче духа нормално студено. Относно евтините материали - аз си падам доста взискателен, точно като теб. За това си харесах индивидуал, прибави и обдухване на седалките и мисля ще останеш приятно изненадан.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Мнение за обява

Мнение от adovet » 26 Яну 2015, 18:17

Koлега сигурен ли си че тази кола е на 64 700км. Имам познат, който си продаде колата на Бова кар и веднага имаше интервенция с километража. Това, че е от официален дилър не значи, че не се връщат километри.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Мнение за обява

Мнение от Emooo » 26 Яну 2015, 19:47

Май ще чакам фейслифта, че като чета какви драми има с тези коли. Така си взех една non-LCI e60-ка и трябваше да и отстранявам всичките познати болести, които обаче бяха оправени във фейслифта.
Tool - Fear Inoculum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Мнение за обява

Мнение от stankata777 » 26 Яну 2015, 23:00

Е,нали има една година остатъчна гаранция?Фейслифт винаги е най-добрият вариант за автомобил втора употреба,и сега има фейски за 70к + лв!
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: Мнение за обява

Мнение от sasho1bs » 27 Яну 2015, 0:03

Не мога да съм сигурен че колата е на тези километри.При приятеля ми и там духа отзад студено.При мен на място като въртя на ляво и надясно се усеща леко трополене а при него го няма но и той няма динамик драив който четох че е доста проблемен.Всичките други неща които на мен не ми харесват ги има и при него без изпотяването на фаровете и волана.Аз и затова взех колата от официален дилър защото се надявах на реални километри но в бг няма гаранция за нищо явно.По принцип за сега нямам реален проблем просто споделих нещата който ме дразнят но усещам че първото че е със реиката ако ми я признаят.И аз съм със обдухване на седалките но мислех че те действат в жегата при пуснат климатик.Аз съм със комфортни седалки и определено са си по удобни.Има и разлика със музиката при хи фи със хи фи про което си пролича при възпроизвеждане на едно и също парче във двете коли а до преди това си мислех че разликата е само във силата.Иначе колата е много приятна за каране както при динамично така и при много бавно каране.За сега я гледам под лупа и ако има още нещо ще ви информирам.Както някой колега каза за откриването на проблемите аз не открих такъв при пробното шофиране но всеки ден намирам нещо ново.Докато до е39 ката все още си я имам и днес реших да я размърдам че не я бях карал от 10 дена и от тази като седнах там се усещах много странно.Определено ф10 се шофира много по приятно :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.07.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява

Мнение от Bovacar » 27 Яну 2015, 0:45

adovet написа:Koлега сигурен ли си че тази кола е на 64 700км. Имам познат, който си продаде колата на Бова кар и веднага имаше интервенция с километража. Това, че е от официален дилър не значи, че не се връщат километри.


Всяка кола, която е закупена от нашето дилърство, след това се продава в състоянието, в което сме я закупили, освен ако не се налага да бъдат направени необходимите сервизни обслужвания, за да бъде годна за употреба от новият й собственик! Прави се пълен сервизен анализ в момента, в който автомобила е при нас, но винаги е възможно да сме допуснали пропуски, за тази цел гарантираме за продукта, който продаваме!

Абсурдно е да се споделя невярна информация, това е БМВ форум, в който хората споделят истинският си опит,а не просто "клюки"! В този случай, напълно съм убеден, че такъв човек не съществува!

Ако все пак някой има някакви претенции, на официалният сайт на дилърството може да намерете телефонният номер на собственика: http://www.bmw-bovacar.bg/%D1%81%D1%82% ... tact-us-11

sasho1bs, утре ще се свържа лично с Вас, за да изчистим всички въпроси по вашия автомобил.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 7.06.2010
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: 2012 BMW X5 Xdrive30d
Мечтае да кара: 2020 BMW X5 Xdrive30d
Детайли за колата: Sport Pkg, HUD, Adaptive Drive, Top View, LDW, Comfort Seats..all the works!

Re: Мнение за обява

Мнение от Flipz » 27 Яну 2015, 10:06

@Bovacar - искам да попитам относно гаранцията за този автомобил от обявата, който е взел колегата. Това гаранция от BMW през Premium Selection ли е или е гаранцията е към вас - в смисъл може ли да се ползва и в София примерно при Ауто Бавария или Дарукар? Можете ли да разясните какво покрива по автомобилите закупени от вас?

Според мен километрите едва ли биха били върнати и особенно на кола на толкова година, просто няма логика и смисъл и особенно и при официален дистрибутор. А и на 3 години кола, освен ако не е тир колко километра да измине, даже 67 хил са над средното.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Мнение за обява

Мнение от adovet » 27 Яну 2015, 13:57

Flipz написа:@Bovacar - искам да попитам относно гаранцията за този автомобил от обявата, който е взел колегата. Това гаранция от BMW през Premium Selection ли е или е гаранцията е към вас - в смисъл може ли да се ползва и в София примерно при Ауто Бавария или Дарукар? Можете ли да разясните какво покрива по автомобилите закупени от вас?

Според мен километрите едва ли биха били върнати и особенно на кола на толкова година, просто няма логика и смисъл и особенно и при официален дистрибутор. А и на 3 години кола, освен ако не е тир колко километра да измине, даже 67 хил са над средното.

Ти колега сериозно ли? Мойта кола е на 6г. и е на 360 000км. Не се самозалъгвай, че някой ще си купи премиум кола и ще я държи в гаража.Не че е проблем ако е на 60 или 150 ама някак си като я купуваш и видиш 100 и нещо и си викаш еййй спукана е от каране.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook