Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kolp » 29 Окт 2017, 7:39

Пазара наистина не го интересува, но и българина си търси евтинийката винаги. После ама това защо така се счупи, ама км са превъртяни, ама няма никакви екстри и тн

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от A9A » 30 Окт 2017, 10:57

bai_ILIA написа:
acho.rs написа:
zAcK написа:Ами няма я вече :mhihi: Както Е60-ката с почти всички екстри, дето пуснах преди седмица :mhihi:
Изчезна ден след като питах за нея :mhihi:

Нооо. Това означава само, че колите са хубави - затова ги купуват бързо :mhihi: Щото има и такива, дето се продават от и повече от година :mhihi:

Може да има и друга причина да седи една кола повече от година за продажба - неоправдано висока цена. Има едно Ф11 530д Хдрайв, което наистина е най-близото нещо до термина "фулл екстри". Само че му искаше 60к, когато купувах моята. Та сега още се продава, вече е 48к. Д


46 е :D https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=52ee4x Работата отива на 40 и някой лев. Сигурно е платена "скъпо" и не му се дава...Пустия пазар не го интересува колко е платена дадена кола :yes:

Разни мазни Ф01-ци ги спохожда същата участ - 10-15 000лв надолу за 1 година :ok: Дизел гейта трепе цените не само в Германия и Европа...Понякога като се направиш на мъж за 1-2-3к губиш 10-15...


В България пазар няма, има подобие на пазар. Всеки си знае реалната цена на автомобила и състоянието. Време е хората да осъзнаят, че няма как километрите да са малко и цената да е ниска. Ако си продаваш колата на дадена цена и РЕАЛНИ километри, а някой внесе италианка на същите години, но на 2-3 пъти повече километри (съответно ги превърти) и я пусне на 2/3 от твоята цена, ти какво ще направиш? Ти ще намалиш ли цената на твоят автомобил?
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Dextuar » 30 Окт 2017, 11:46

A9A написа:
bai_ILIA написа:
acho.rs написа:
zAcK написа:Ами няма я вече :mhihi: Както Е60-ката с почти всички екстри, дето пуснах преди седмица :mhihi:
Изчезна ден след като питах за нея :mhihi:

Нооо. Това означава само, че колите са хубави - затова ги купуват бързо :mhihi: Щото има и такива, дето се продават от и повече от година :mhihi:

Може да има и друга причина да седи една кола повече от година за продажба - неоправдано висока цена. Има едно Ф11 530д Хдрайв, което наистина е най-близото нещо до термина "фулл екстри". Само че му искаше 60к, когато купувах моята. Та сега още се продава, вече е 48к. Д


46 е :D https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=52ee4x Работата отива на 40 и някой лев. Сигурно е платена "скъпо" и не му се дава...Пустия пазар не го интересува колко е платена дадена кола :yes:

Разни мазни Ф01-ци ги спохожда същата участ - 10-15 000лв надолу за 1 година :ok: Дизел гейта трепе цените не само в Германия и Европа...Понякога като се направиш на мъж за 1-2-3к губиш 10-15...


В България пазар няма, има подобие на пазар. Всеки си знае реалната цена на автомобила и състоянието. Време е хората да осъзнаят, че няма как километрите да са малко и цената да е ниска. Ако си продаваш колата на дадена цена и РЕАЛНИ километри, а някой внесе италианка на същите години, но на 2-3 пъти повече километри (съответно ги превърти) и я пусне на 2/3 от твоята цена, ти какво ще направиш? Ти ще намалиш ли цената на твоят автомобил?
Според мен тук разковничето е колко си на зор и дали може да си позволиш тази кола да си остане вечно твоя.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от bai_ILIA » 30 Окт 2017, 13:27

зависи колега, естествено че няма да я дам без пари, но и няма да и търся даденото от мен. аз реша ли да продавам си заминават бързо. 3 коли съм продавал съответно за 3 и 5 дни, последната без обява на приятел, който я чакаше :D Мисълта ми е друга, човекът я беше оценил по-скъпо от кола купена от Германия с 1 година гаранция...Само, че ние сме в България. Съответно вместо 60 000лв, ще получи 40 000, а можеше да вземе 50 преди 1 година :ok: Разбира се това е мое мнение базирано на пазара на Ф01/Ф10 който наблюдавам ежедневно в БГ и Германия от 2 години...Ф01 и Ф10 хората предпочитат да си поръчат от Германия, не от БГ. Тоест и най-хубавите в БГ се продават трудно на реална цена, тези на късите пари където са по 25-30к не ги коментирам....

Не забравяйте дизелгейта - е.а мамата на всички дизели, особено по-скъпите като процент обезценяване и т.н. Мобиле.де показва тенденцията като цяло...
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Dextuar » 30 Окт 2017, 13:31

bai_ILIA написа:Не забравяйте дизелгейта - е.а мамата на всички дизели, особено по-скъпите като процент обезценяване и т.н. Мобиле.де показва тенденцията като цяло...

Не знам к'во е еб*ло, ама Е92 335d цените грам не мърдат :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от bai_ILIA » 30 Окт 2017, 13:38

dextuar написа:
bai_ILIA написа:Не забравяйте дизелгейта - е.а мамата на всички дизели, особено по-скъпите като процент обезценяване и т.н. Мобиле.де показва тенденцията като цяло...

Не знам к'во е еб*ло, ама Е92 335d цените грам не мърдат :dunno:


падат колега има под 20к. Мойта я взех 30к преди 3 години, сега ми дават 25к. Като и изтъркам гумите ще я дам евтино :mhihi: Относно конкретната кола макар и не точно по темата - беше на обява 40 и след година без реален интерес я взех за 30 от приятел на истински км и история. Всико е късмет...Но няма как да ми стои в гаража 1 година и да и платя каското, данъка и ГО, което е 2.8к Дай я бързо днес или накрая къси пари + всички административни "тежести" :mhihi:
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от toncho83 » 30 Окт 2017, 14:59

kolp написа:Пазара наистина не го интересува, но и българина си търси евтинийката винаги. После ама това защо така се счупи, ама км са превъртяни, ама няма никакви екстри и тн


Никъв смисъл от 5ца без екстри.Още повече да започнеш подръжка на нещо на 400 000 +
Факт е обаче, че евтиното се продава много бързо.Доста хора искат да се качат на ф 10/11 и съответно правят компромиси, за да им стъпи на цена.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 8.12.2007
Местоположение: Варна
Кара: F10 530 xDrive '13

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от piNky » 30 Окт 2017, 16:38

A9A написа:
bai_ILIA написа:
acho.rs написа:
zAcK написа:Ами няма я вече :mhihi: Както Е60-ката с почти всички екстри, дето пуснах преди седмица :mhihi:
Изчезна ден след като питах за нея :mhihi:

Нооо. Това означава само, че колите са хубави - затова ги купуват бързо :mhihi: Щото има и такива, дето се продават от и повече от година :mhihi:

Може да има и друга причина да седи една кола повече от година за продажба - неоправдано висока цена. Има едно Ф11 530д Хдрайв, което наистина е най-близото нещо до термина "фулл екстри". Само че му искаше 60к, когато купувах моята. Та сега още се продава, вече е 48к. Д


46 е :D https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=52ee4x Работата отива на 40 и някой лев. Сигурно е платена "скъпо" и не му се дава...Пустия пазар не го интересува колко е платена дадена кола :yes:

Разни мазни Ф01-ци ги спохожда същата участ - 10-15 000лв надолу за 1 година :ok: Дизел гейта трепе цените не само в Германия и Европа...Понякога като се направиш на мъж за 1-2-3к губиш 10-15...


В България пазар няма, има подобие на пазар. Всеки си знае реалната цена на автомобила и състоянието. Време е хората да осъзнаят, че няма как километрите да са малко и цената да е ниска. Ако си продаваш колата на дадена цена и РЕАЛНИ километри, а някой внесе италианка на същите години, но на 2-3 пъти повече километри (съответно ги превърти) и я пусне на 2/3 от твоята цена, ти какво ще направиш? Ти ще намалиш ли цената на твоят автомобил?


Има, има. Преди една година моята я взех от официален представител на 130 000 км, с платено каско за 1 година напред с право на официален сервиз, 2 комплекта джанти с гуми и 2 години остатъчна гаранция за 50к (цена като нов 170к). Обявата седя по-малко от час в mobile.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от acho.rs » 30 Окт 2017, 19:14

Да, ама без ДДС, нали.
Иначе има и такива обяви (моята е нещо подобно но с по слабия мотор и съответно по-евтин), ама пак имаше два пъти по евтини на пазара.
Конкретната кола за която коментираме с Бай Илия, ако не беше обявена за 60 а за 50к, щях да я взема, но няма как 5 годишна без гаранция да и търсиш цена на премиум селекшън.
Е92 не игра роля на пазара на коли в ЕУ. Масовите 92ки минават 10години

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от MadChicken » 30 Окт 2017, 19:36

Колеги темата е основно за конкретни обяви, много обща стана и се разводни...
Only dead fish follow the stream...

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 21.11.2014
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D E60 LCI

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Stoqnn Georgiev » 30 Окт 2017, 22:09

MadChicken написа:Колеги темата е основно за конкретни обяви, много обща стана и се разводни...

На мен никой нищо не ми каза за тази кола.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=539vbz

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Alek_SV » 31 Окт 2017, 10:35

За мен не си заслужава 70к за 30-ка дизел ( да кажем 60к ако спестиш ддс-то през фирма). Защо не погледнеш бензини ? можеш да кушиш за 40к. разходът на 28и и вървежа са идентични на 30д.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от 100imenov » 31 Окт 2017, 15:01

Stoqnn Georgiev написа:
MadChicken написа:Колеги темата е основно за конкретни обяви, много обща стана и се разводни...

На мен никой нищо не ми каза за тази кола.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=539vbz


Перфектно оборудвана, на 3 години с гаранция, ако имаш парите не виждам, кой и какво да ти каже . :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kolp » 31 Окт 2017, 15:07

за толкова пари по-добре тестова Г30 на 50% и ниска вноска 4г +гаранция.

за ф10 50000 лв за мене е психологическа граница вече, дори фейслифтова. още по-малко дизел, който догодина ще падне автоматично с 30%. някакво изключение може да е 550д или 550и евентуално, но не и най-масовия дизел. 535 също не би било чак толкова зле, но според мен 530 ще изгуби твърде много цена и в крайна сметка това са пари на вятъра

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от acho.rs » 31 Окт 2017, 17:58

Alek_SV написа:За мен не си заслужава 70к за 30-ка дизел ( да кажем 60к ако спестиш ддс-то през фирма). Защо не погледнеш бензини ? можеш да кушиш за 40к. разходът на 28и и вървежа са идентични на 30д.

Първо Ф11 528иХ са бели лястовици, след това вървежа и извънградския разход са доста различни и в полза на печката. В ф30 може би има смисъл от 28и ама в Ф11....
Аз изобщо не споделям убедеността, че цената ата на дизеловите щяла да се сгромоляса, защото все още в луксозния клас на БМВ, Ауди и Бенц, продажбите на бензинови мотори са значително по-зле. По пътя на логиката 530е трябваше да е е супер търсена и скъпа, а реално никой не обръща внимание на иначе страхотния хибрид.
Важен е да се отбележи и че фейсовите ф10/Ф11 са Евро 6, а отскоро разни маркетингови трикове тип - ама то и за бензин трябва филтър за частици, набират инерция.
По темата - съдбата на тази кола е като на тази която обсъждахме. Колата е страхотна, но цената е значително засилена. Все пак модела вече е спрян а повече от 60к няма смисъл, особено ако нямаш гаранция (или имаш няколко месеца оставащи)

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook