Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от toncho83 » 26 Мар 2019, 13:37

boris написа:Виждам да , и? Това ли е "непродаваемият цвят" - Carbonschwarz Metallic - 416, да не би да не е черно,Ц, а карбон черно, разбираш ли, излъгал е :lol:


Точно така....ей тва "оо ама тва не е баш черно" е трудно продаваема. Имах такъв цвят (individual) и кандидат-купувачите казваха точно твоите думи. Питах познати "джамбази" и те потвърдиха, че този цвят е най-трудно продаваемия още от е60...колкото и хубава да е колата си бие на патладжан и не радва окото колкото "schwarz"

По-скоро е "sapphire", което на живо си бие на патладжан

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от boris » 26 Мар 2019, 14:09

Е щом си имал такава колА, и познати са ти потвърдили, явно е така ... както казах, какво ли разбираме...Те пък и тия от бмв няма си го кръстят Aubergine-Metallic ами само ни будалкат тука.
Щом карбоншварца е патладжан, няма какво да кажа повече...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от toncho83 » 26 Мар 2019, 14:22

boris написа:Е щом си имал такава колА, и познати са ти потвърдили, явно е така ... както казах, какво ли разбираме...Те пък и тия от бмв няма си го кръстят Aubergine-Metallic ами само ни будалкат тука.
Щом карбоншварца е патладжан, няма какво да кажа повече...


Нали смисълът на тази тема "Мнение за обява/конкретен автомобил" е да си дадеш мнението или опитът??....съвсем друго е да декламираш "paint code" на бмв (нещо, което можеш да го провериш и сам в нета) :dunno: :dunno: :dunno:

:OT: Слагаш себе си в мн.ч. -"какво ли разбираме"....-непонятно е

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Giorceto » 26 Мар 2019, 17:59

drago9205 написа:
Giorceto написа:За тези пари мисля, че ако това са и проблемите, си заслужава. Външния вид се оправя, тегленето, също не е болка за умиране :)


Тегнелето не е болка за умиране докато не се окаже усукано купе, криво магаре или нещо такова. Тоест колата остава вечно теглеща на някъде.



То колко коли си купи с усукано купе и криво магаре? И въобще имаш ли идея какво е криво магаре и усукано купе... имаш ли идея колко струва да оправиш кола с усукано купе...
За 26000 лева колаат не е подарък е не знам какво е....
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

член на клуба
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 4.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само 2 вратки

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Stoicho » 26 Мар 2019, 18:31

А колко да струва 10 годишна кола??? Иначе аз лично съм имал 5-ца с усукано купе....какво ли не я правих и не се оправи дърпането.Относно Ф11-ката външно колата както казах има забележки,но не е нещо, което да е непоправимо, малко полиране и ще стане....Нещото което мен лично ме притесни, е тежкото й управление и постоянното коригиране с ляв волан.Също така никакви документи не видях за смяната на двг....в бмв по рама не съм гледал как са нещата....иначе купето й е на около 280к км. :D
"Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава.А.Б."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от drago9205 » 26 Мар 2019, 18:35

Giorceto написа:То колко коли си купи с усукано купе и криво магаре? И въобще имаш ли идея какво е криво магаре и усукано купе...


Колега тук във форума сме, за да си помагаме, а не да се караме един на друг. Знам какво представляват гореизброените и затова казвам, че ако колата тегли стабилно и воланът е тежък (както колегата е описал) това може да се дължи и на сериозни неща. Затова за най-сигурно се прави един стенд преди покупката... все си мисля, че ако наистина дърпа и е само за реглаж, продавачът би отделил 40 лева и половин час, за да коригира това.

Продават се и удряни коли - с криви магарета и прочее. Виждал съм майстори как ремонтират подобни, че даже почти ги вкарват "в правия път" :lol:
Тези коли са си тежки и още от времето на Е60 са податливи на усукване дори при не толкова сериозни удари.

Giorceto написа:имаш ли идея колко струва да оправиш кола с усукано купе...

Имам идея, че никога няма да стане както е била в здравия си вид, колкото и да даде човек. Именно затова ги споменавам тези неща като варианти.

П.П. Не съм казвал, че цената е лоша или висока.
П.П.2. Чисто информативно - надлъжният наклон (caster) може в някои случаи да се хване лесно дори "но око" с линийка - случва се след удар остта между центровете на на предните 2 колелета да не е успоредна на задната такава, това кара колата да дърпа, също и прави воланът тежък при завиване. Това (надлъжният наклон) не подлежи на реглаж и може да е признак за кривина по магарето или изместване на опорни точки по окачването.
Последна промяна drago9205 на 26 Мар 2019, 19:15, променена общо 6 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от adovet » 26 Мар 2019, 18:38

Добре де просто ходите да си се возите или си търсите кола. Не пита ли за този двигател какъв е случая, та пише че е сменяван? Ходите гледате уж сте заинтересовани, пък ни питате нито нищо и пускате някакви хипотези :dunno:

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Giorceto » 27 Мар 2019, 17:32

Stoicho написа:А колко да струва 10 годишна кола??? Иначе аз лично съм имал 5-ца с усукано купе....какво ли не я правих и не се оправи дърпането.Относно Ф11-ката външно колата както казах има забележки,но не е нещо, което да е непоправимо, малко полиране и ще стане....Нещото което мен лично ме притесни, е тежкото й управление и постоянното коригиране с ляв волан.Също така никакви документи не видях за смяната на двг....в бмв по рама не съм гледал как са нещата....иначе купето й е на около 280к км. :D


При положение, че кола стези есктри и сменяван двигател я взимаш за 26000 лева в БГ, при положение, че останалите читави оферти са за по 30+, можеш съвсем спокойно да помолиш продавача, да закараш колата на реглажи да ти кажат какъв е филма с нея.
Чети ти подписа и ... не ми се връзва с писаното по-горе от теб. Ако искаш да купиш колата... отиваш гледаш, караш, сервиз, диагностика и вадиш парите... колата дърпа на дясно.... и тука да коментираме криви магарета, за мен не е сериозно. Искаш съвет или просто си коментираме колата?
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от antonpau » 28 Мар 2019, 11:03

toncho83 написа:
boris написа:Виждам да , и? Това ли е "непродаваемият цвят" - Carbonschwarz Metallic - 416, да не би да не е черно,Ц, а карбон черно, разбираш ли, излъгал е :lol:


Точно така....ей тва "оо ама тва не е баш черно" е трудно продаваема. Имах такъв цвят (individual) и кандидат-купувачите казваха точно твоите думи. Питах познати "джамбази" и те потвърдиха, че този цвят е най-трудно продаваемия още от е60...колкото и хубава да е колата си бие на патладжан и не радва окото колкото "schwarz"

По-скоро е "sapphire", което на живо си бие на патладжан

Saphirschwarz 475 е чисто черният металик на БМВ, бие си черно откъдето и както да го погледнеш. Carbonschwarz 416 е "емков" цвят, не е индивидуал и е със синкав оттенък. "Патладжаненият" шварц е Individual Rubinschwarz X03, с доста изразен червеникав цвят на слънце. Много ми е любим на мен, но действително е труден за продаване. Поради което (според мен) го спряха след Е60 и не се предлага в F10 ;) На въпросната кола цветът е карбон и си се продава доста добре по мои наблюдения :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от toncho83 » 28 Мар 2019, 18:59

antonpau написа:
toncho83 написа:
boris написа:Виждам да , и? Това ли е "непродаваемият цвят" - Carbonschwarz Metallic - 416, да не би да не е черно,Ц, а карбон черно, разбираш ли, излъгал е :lol:


Точно така....ей тва "оо ама тва не е баш черно" е трудно продаваема. Имах такъв цвят (individual) и кандидат-купувачите казваха точно твоите думи. Питах познати "джамбази" и те потвърдиха, че този цвят е най-трудно продаваемия още от е60...колкото и хубава да е колата си бие на патладжан и не радва окото колкото "schwarz"

По-скоро е "sapphire", което на живо си бие на патладжан

Saphirschwarz 475 е чисто черният металик на БМВ, бие си черно откъдето и както да го погледнеш. Carbonschwarz 416 е "емков" цвят, не е индивидуал и е със синкав оттенък. "Патладжаненият" шварц е Individual Rubinschwarz X03, с доста изразен червеникав цвят на слънце. Много ми е любим на мен, но действително е труден за продаване. Поради което (според мен) го спряха след Е60 и не се предлага в F10 ;) На въпросната кола цветът е карбон и си се продава доста добре по мои наблюдения :lol:


Колега напиши "sapphire" в "google" и дай на изображения за да видиш какъв цвят ще ти изкара :ranting:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от antonpau » 29 Мар 2019, 13:29

Абсолютно ненужно, 3 години без малко го гледах всеки ден :mhihi:. Е, има си перла за разлика от базовия безплатен Uni Schwarz, но тя е доста притъпена и в никакъв случай не бие нито към синьо, нито към червено/патладжанено/презрялодоматено и т.н.
А иначе доста са ми минали през ръцете, та общо взето можеш да ми се довериш :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 9.08.2015

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ntrancen » 15 Апр 2019, 8:25

Здравейте Колеги,
Какво мислите за тази кола https://www.mobile.bg/11553074733141442 . До колкото знам си има две години гаранция и предполагам ,че дори да има някакъв проблем ще го поправят и друг важен въпрос на километри цена екстри .

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Giorceto » 15 Апр 2019, 8:44

Скъпа ми се вижда, 180к км Януари 2015, явно е 11/12. 2014 .. и 52 000 лева са си доста за 30ка дизел според мен, иначе изглежда ок.
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 9.08.2015

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ntrancen » 15 Апр 2019, 11:51

Добре благодаря за мнението ти. А според теб каква цена би била добре ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от barty » 15 Апр 2019, 11:56

barty написа:Досега не бях заглеждал F10, тази ми хвана окото: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=9rd1b8
Една от евтините коли на пазара е, но не винаги означава че е боклук.
Все пак какво бихте казали?


Все пак я видях, много ползвана :mhihi:
Без да съм специалист по F10, ще предположа че е на поне 600 хил км.
Дисковете с много ръб, изтъркани елементи в салона, може би челен удар с напукано около предната емблема...
Моят 21-годишен Мерцедес е в по-стегнато състояние.
:yes:

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook