Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 14.03.2008
Местоположение: София
Кара: Renault Megan E-Tech, Kia Sorento
Мечтае да кара: По пистите :)

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от nthnl » 19 Сеп 2019, 19:42

В този под форум освен ако не караш 3.0 дизелче значи колата ти не струва. И за да не съм offtopic - не помня кога последно съм видял какъвто и да е положителен коментар за обява. Освен ако не е от форума де, тогава само суперлативи се пишат. Явно форумните коли се поддържат в пъти по-добре от всички останали :)

Поздрави,
Михаил Великов

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от adovet » 19 Сеп 2019, 20:07

nthnl написа:В този под форум освен ако не караш 3.0 дизелче значи колата ти не струва. И за да не съм offtopic - не помня кога последно съм видял какъвто и да е положителен коментар за обява. Освен ако не е от форума де, тогава само суперлативи се пишат. Явно форумните коли се поддържат в пъти по-добре от всички останали :)

Поздрави,
Михаил Великов
Ти можеш да кажеш как се подържат форумните коли

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 14.03.2008
Местоположение: София
Кара: Renault Megan E-Tech, Kia Sorento
Мечтае да кара: По пистите :)

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от nthnl » 19 Сеп 2019, 20:26

Аз мога да коментирам само относно моят автомобил. Купен от форума, на малко километри ( 100к )- гаранция за качество :) Нищо че съм набил 10к за 7 месеца в нея. Ако трябва да съм честен - не съжалявам за нито един лев даден по тази кола ... но то моето си болест :mhihi:

Шегата на страна - напълно съм съгласен, че шансът един автомобил да е по-здрав (в по-добро състояние) ако е купен от форума е значително по-голям от това човек да закупи кола от автокъща. Въпреки това, всеки трябва да е наясно, че това не е гаранция за липсата на бъдещи ремонти.

Поздрави,
Михаил Великов

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от adovet » 19 Сеп 2019, 20:29

nthnl написа:Аз мога да коментирам само относно моят автомобил. Купен от форума, на малко километри ( 100к )- гаранция за качество :) Нищо че съм набил 10к за 7 месеца в нея. Ако трябва да съм честен - не съжалявам за нито един лев даден по тази кола ... но то моето си болест :mhihi:

Шегата на страна - напълно съм съгласен, че шансът един автомобил да е по-здрав (в по-добро състояние) ако е купен от форума е значително по-голям от това човек да закупи кола от автокъща. Въпреки това, всеки трябва да е наясно, че това не е гаранция за липсата на бъдещи ремонти.

Поздрави,
Михаил Великов
Абсолютно вярно, не че и аз моята не я купих от познат от форума

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Emooo » 19 Сеп 2019, 20:58

И хората от форума си продават колите като почнат да се чупят.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от toncho83 » 20 Сеп 2019, 7:40

Alben написа:Здравейте.Аз съм със скорошната придобивка, БМВ 520д/Ф11/190к.с.
Искам да питам специЯлиста- iliew, 'щото не го разбрах , пожеланията които ми е отправил за "най-хубавото, което ще ми се случи......", е да се случи или да не се случи.
Да го помоля да разясни ако знае разбира се, каво е това което ми предстои да се случи, или неслучи.
А понеже вчера ми направихте забележка, че съм тук да ПОСТВАМ, искам да ви кажа , че следващата седмица обмислям да разходя колата до родните и места, защото там по това време, всяка година се провежда един хубав фестивал, и пожелавам на всички да го посетят и да видят , че немците освен хубави коли, правят и хубава бира.
След като се върна , ще споделя впечатления от БМВ-то, доколкото мога, като "ПРЕСЕН" притежател на F11.
Благодаря ВИ.

Здравей колега и честито за новата придобивка! Относно пожеланията на колегата можеш да се разтърсиш за теми с проблеми на 2.0 д из форума....и няма да намериш някои, които да се е оплакал - притежател или собственик! Основно "хейта" идва от хора , които не карат въобще ф10/11 или са чули някъде.. :no:
Аз имам впечатления и много км на 2.0д 184 к.с. От мен ще чуеш само хвалби и суперлативи относно разход и подръжка. Същото ще чуеш и от колеги от чуждите форуми, където този двигател е доста разпространен.
Като превенция мога да ти кажа за смяна на верига около 180-200 К, но това се отнася за всички дизелови двг. на ф10/11...

iliew написа:Много чувствителен ще дойдеш.... Не съм ти отправял никакви пожелания, друг е пьпроса че ти така си го приел..... 4 цилиндровия дизелов двг след м47 е пьлна "шитня" със доста недомислици и предстоящи проблеми. А това че ти не го знаеш(не си се информирал) или не искаш да си го признаеш е сьвсем друг въпрос. Ето ти едно пожелание да си спокоен... Сьс здраве да си караш колицата по света и у нас и много, доколкото е вьзможно безаварийни километри.


Колега би ли се обосновал относно "4 цилиндровия дизелов двг след м47 е пьлна "шитня" със доста недомислици и предстоящи проблеми"? Какъв е твоят опит и как може да се поучим във форума от него?
ако опита ти се заключава до "каза една жена в банята" не се чувствай длъжен да поддържаш спама в темата

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от MadChicken » 20 Сеп 2019, 8:38

toncho83 написа:не се чувствай длъжен да поддържаш спама в темата


Той така или иначе ще бъде разчистен скоро...
Темата е за мнения и коментари за конкретна обява, не за общи дискусии за бензин, дизел и т.н.
Only dead fish follow the stream...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от santorini » 20 Сеп 2019, 10:49

nthnl написа:Аз мога да коментирам само относно моят автомобил. Купен от форума, на малко километри ( 100к )- гаранция за качество :) Нищо че съм набил 10к за 7 месеца в нея. Ако трябва да съм честен - не съжалявам за нито един лев даден по тази кола ... но то моето си болест :mhihi:

Шегата на страна - напълно съм съгласен, че шансът един автомобил да е по-здрав (в по-добро състояние) ако е купен от форума е значително по-голям от това човек да закупи кола от автокъща. Въпреки това, всеки трябва да е наясно, че това не е гаранция за липсата на бъдещи ремонти.

Поздрави,


Михаил Великов


10к? Малко подробности?

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 24.09.2019
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от v21k93 » 24 Сеп 2019, 8:25

Здравейте,

Някой знае ли малко повече за тази кола https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=ci01a7
Изглежда на добри километри и доста запазена на снимките.

Съжалявам ако някой вече е отговорил на този въпрос, разгледах доста назад в темата и не намерих нищо :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от santorini » 24 Сеп 2019, 9:10

v21k93 написа:Здравейте,

Някой знае ли малко повече за тази кола https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=ci01a7
Изглежда на добри километри и доста запазена на снимките.

Съжалявам ако някой вече е отговорил на този въпрос, разгледах доста назад в темата и не намерих нищо :)


Освен че е американка, друго не знам ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от iliew » 24 Сеп 2019, 13:38

v21k93 написа:Здравейте,

Някой знае ли малко повече за тази кола https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=ci01a7
Изглежда на добри километри и доста запазена на снимките.

Съжалявам ако някой вече е отговорил на този въпрос, разгледах доста назад в темата и не намерих нищо :)

Винги имай едно на ум за коли от щатите. Купуват се от търгове и почти винаги ударени, наводнени.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от PolandBall » 24 Сеп 2019, 20:33

Ако взимаш кола от щатите винаги можеш да направиш една справка в карфакс(ако има нещо въведено) - https://www.carfax.com
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 24.09.2019
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от v21k93 » 24 Сеп 2019, 21:32

Благодаря на всички отзовали се, със сигурност ще проверя колата и историята й.

Тъй като до сега не съм стъпвал в Auto Bavaria, някой може ли да ми каже ако харесам такова БМВ (като малко по-горе) дали има смисъл да го закарам там да го проверят?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от PolandBall » 25 Сеп 2019, 19:02

Аз бих те посъветвал задължително да е закараш при някой от дилърите ако си харесаш автомобил! :yes:

Успех :bchug:
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 14.08.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW 525 xi

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от rosti_84 » 26 Сеп 2019, 12:31

PolandBall написа:Аз бих те посъветвал задължително да е закараш при някой от дилърите ако си харесаш автомобил! :yes:

Успех :bchug:

Според мен е повече от задължително да я закараш в оторизиран сервиз за детайлна диагностика. Смятам, че за 140 лв (поне на мен толкова ми взеха на времето) не бива да се рискува за кола на стойност 45 000 лв. Когато ми правиха диагностиката, освен четене на ключа и грешки ми обърнаха внимание на такива малки забележки, които едва ли някога щях да забележа (пример: пукнатина на една от корите отдолу, леко омазняване около скоростната кутия и др.). А защо не се огледаш за оферта от Premium selection за тези пари, но с гаранция 2 години? Имай предвид, че и при други автомобили, срещу заплащане може да получиш гаранция. Условията за това са, автомобилът да е до 150 к. км, на не повече от 7 години от първата регистрация и да е поддържан регулярно в БМВ. Аз лично оглеждам тези обяви, като е възможно да се разберете с дилъра за цена и гаранция. Обясниха ми, че гаранцията поема повреди до 15к. евро (максимални 12 к. за една повреда), за което плащаш към 1600-1800 лв. общо за двете години от гаранцията. Лично не бих дал 45 к. лева на някой джамбазин само на доверие.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook