Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.04.2013
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530XD

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от xclusive » 19 Ное 2018, 10:59

Благодаря Ви за помощта и съветите!

Имам човек, който ще ми внесе автомобила, просо ми се искаше да мога да го видя на живо преди да го взема.
Ако се получат нещата ще споделя инфо за колата!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от bai_ILIA » 19 Ное 2018, 12:54

Тази въпросната с колко ще се оскъпи спрямо цената си в Швейцария при нов внос? 20-30%? или по-малко
"Чемодан, вокзал, Москва"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Burnar » 19 Ное 2018, 15:08

bai_ILIA написа:Тази въпросната с колко ще се оскъпи спрямо цената си в Швейцария при нов внос? 20-30%? или по-малко

Ако се действа без никакви схеми и се изкара само евро 2 сертификат с 20% (ддс). Ако се купува от частен продавач или борса са склонни винаги поне с 20% да намалят документално цената. В България се издават договори за покупко-продажба(фалшиви) за всяка страна и може да се пише цена по желание, но не бива да се прекалява ако нямате човек на митницата, защото се заяждат и я оценят според някакви техни критерии при подозрително ниска цена. Както казах е най-добре на платформа чрез някоя сериозна фирма и те да се занимаят, разбира се, има вариант и да излъжат колко е струвало да се оправят митническите такси и документите.
@xclusive, аз вече 3 години се подвизавам в Швейцария и колите в масовия случай са гледани много добре, а в много случай и перфектно. Борсите с гаранция куалити 1 са доказани и се ползват със съответното доверие. По принцип това са големи търговски фирми с гаражи, бояджийници и всичко е под конец оправяно. Част от тях са и официални представители на по 1-2, дори 3 марки автомобили. Все пак, този който ще ти я докара ще я види и ще докладва. :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от bai_ILIA » 19 Ное 2018, 21:04

Ясно. Струваше ми се без пари, но сега цената добива реални измерения :yes:
"Чемодан, вокзал, Москва"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Ivo-G » 20 Ное 2018, 10:43

Какво според вас са “реални измерения” на цената за тази бялата швейцарската? Мито и ДДС в Бг са доста относителни понятия понякога... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kraska » 20 Ное 2018, 11:18

мито от Швейцария = няма
само ддс върху сумата от договора. Мини през частен агент и ще ти разясни колко и как най-евтино ще излезе... Едва ли повече от 3-4 хил. отгоре на цената. Минал съм по този път.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Ivo-G » 20 Ное 2018, 12:00

kraska написа:мито от Швейцария = няма

Това, че има процедура, по която да се освободиш от него, не значи че няма. А това не винаги е толкова лесно, колкото пише в Интернет, особено когато се блъскаш за пръв път и сам. :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kraska » 20 Ное 2018, 13:01

Има спогодобно между EU и Швейцария , че мито не се дължи , а само ДДС.
"2. Документ EUR1 - документ за произход на стоката. Издава са не границата при изхода от Швейцария Цената му е около 20-50 EURO. Много е важно да знаете, че трябва представителството на съответната марка автомобил да ви издаде документ, че именно тази кола с № на шаси и т.н. е тяхно производство. Наличието на документ EUR1 Ви освобождава от 10% Мито!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Ivo-G » 20 Ное 2018, 13:42

Както казах и по-горе - свободните съчинения в разни сайтове като carimport.bg и реалността понякога се различават значително. Защото например аз лично съм звънял миналата година и във Facchinetti, и в Emil Frey в Женева да питам за въпросния документ (Сертификат за произход се казва), от там ме препратиха директно към БМВ АГ, а от там пък ми казаха, че такъв документ повече не се издава (от началото на 2017та може би).
Та така, хубаво нещо са съветите по принцип, ама дайте да не заблуждаваме хората с полу-вярна или с непроверена информация... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Burnar » 22 Ное 2018, 12:12

Тази година приятели изкараха въпросния документ някъде от Базел, но не проявих интерес от къде точно. Реално, не се издава на границата, а в Швейцария - документа Еур1. Пак ще се повторя, най-добре да се случи попупката и вноса чрез някоя фирма, която е доказана във вноса на автомобили от Швейцария. Ще се спестят много мъки и реално ще оскъпи цялото докарване с малко според мен.
Последна промяна Burnar на 22 Ное 2018, 17:27, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Ivo-G » 22 Ное 2018, 15:02

Принципно си прав, но истината е, че повечето такива фирми изобщо не се занимават да вадят EUR.1, защото си имат техни хора на митниците и обезмитяват на смешни суми така или иначе и като цяло им е все тая дали ще платят 20 или 30%. Просто не си заслужава занимавката. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Burnar » 22 Ное 2018, 17:30

Ivo-G написа:Принципно си прав, но истината е, че повечето такива фирми изобщо не се занимават да вадят EUR.1, защото си имат техни хора на митниците и обезмитяват на смешни суми така или иначе и като цяло им е все тая дали ще платят 20 или 30%. Просто не си заслужава занимавката. :)

Така е. Както подсказах в коментарът ми, няколко поста по-рано, фирмите си имат схеми и ползват вратички. При някаква стимулация, да кажем 500лв, ще прекарат докараната от тях кола по реда и няма да се плати даже и ДДС. За жалост нямам контакт на такава фирма, но съм сигурен, че няма да е трудно да се намери.
Извинявам се за ОФФ-топиците! Доста се отклонихме от темата. Дано да е полезна информацията и насоките, които дадохме с колегите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 194
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от signala » 27 Ное 2018, 14:11

Здравейте отново колеги,може ли информация за този автомобил,това което ми направи силно впечатление е ,че копчето за скороста на автопилота беше силно износено за не многото километри ,които са посочени в обявата.

https://mobile.bg/11524061947226277

Рама: WBA5D31040D576075
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kolp » 27 Ное 2018, 14:56

Последно е напълно обслужена 04.2017 на 48хкм в Ауто бавария(то това го има и на снимката). Няма драма в историята, освен една по-сериозна акция за правене. Тази къща продават основно служебни коли върнати от лизинг, да се има предвид.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна kolp на 27 Ное 2018, 15:51, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от bai_ILIA » 27 Ное 2018, 15:29

тия записи от айдрайва вече ги ремонтират и тях. най-добре проверка на историята при дилъра, не само на снимки...
"Чемодан, вокзал, Москва"

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook