Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kiko™ » 13 Окт 2017, 14:46

kolp написа:да, и аз я намерих ;) не знам какво криете толкова обявите, не вярвам някой просто да изкара 50 бона случайно след постната обява във форума


аааа не се знае :mhihi:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от zAcK » 14 Окт 2017, 12:20

Ами няма я вече :mhihi: Както Е60-ката с почти всички екстри, дето пуснах преди седмица :mhihi:
Изчезна ден след като питах за нея :mhihi:

Нооо. Това означава само, че колите са хубави - затова ги купуват бързо :mhihi: Щото има и такива, дето се продават от и повече от година :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от acho.rs » 14 Окт 2017, 17:11

zAcK написа:Ами няма я вече :mhihi: Както Е60-ката с почти всички екстри, дето пуснах преди седмица :mhihi:
Изчезна ден след като питах за нея :mhihi:

Нооо. Това означава само, че колите са хубави - затова ги купуват бързо :mhihi: Щото има и такива, дето се продават от и повече от година :mhihi:

Може да има и друга причина да седи една кола повече от година за продажба - неоправдано висока цена. Има едно Ф11 530д Хдрайв, което наистина е най-близото нещо до термина "фулл екстри". Само че му искаше 60к, когато купувах моята. Та сега още се продава, вече е 48к. Д

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.03.2014
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: само по хубави пътища

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от hahohi » 17 Окт 2017, 11:36

zAcK написа:Ами няма я вече :mhihi: Както Е60-ката с почти всички екстри, дето пуснах преди седмица :mhihi:
Изчезна ден след като питах за нея :mhihi:

Нооо. Това означава само, че колите са хубави - затова ги купуват бързо :mhihi: Щото има и такива, дето се продават от и повече от година :mhihi:


Няма я няма :( миналия ден се бях запътил да ходя да я гледам амаа ..... :banghead: :banghead:
Явно не е била мой късмет :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от BMW120 » 24 Окт 2017, 22:19

Колеги, някой да е гледал този автомобил?
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=511jue

Много ме притесняват тия 525, нито ги виждам по пътя, нито пък съм чел или чувал отзиви....кажете 2-3 думи за да знам дали да ги отпиша при търсенето, защото като коне не е зле, имат и хубави екстри някои екземпляри, ноооооо.....
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от adovet » 25 Окт 2017, 7:33

BMW120 написа:Колеги, някой да е гледал този автомобил?
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=511jue

Много ме притесняват тия 525, нито ги виждам по пътя, нито пък съм чел или чувал отзиви....кажете 2-3 думи за да знам дали да ги отпиша при търсенето, защото като коне не е зле, имат и хубави екстри някои екземпляри, ноооооо.....
Ако не се лъжа това е 4 цилиндров мотор. Точно такова правих тест драйв преди време и изобщо не бях очарован от вървенето

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Atsalov » 25 Окт 2017, 9:22

Не се лъжеш ;) динамиката и звука му са ужасни, да не говорим за проблемите ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от toncho83 » 25 Окт 2017, 10:25

Имам база за сравнение ф 10 535д и ф 11 520 д.Разлика има огромна в разхода на гориво.Като вървене на 2 ката се усеща, че не и стига при движение със 180 и смачкаш газта...просто не откликва като 3.5, което просто те подканя да натиснеш.
Не смятам, че работи зле 4 цилиндровия, чак пък динамиката ужасна...проблеми????

Аз лично си търсех точно такъв мотор-4 цилиндров, дизел, комби.Върви перфектно, изпреварва лесно и има доста екстри.С тази кола се пътува предимнно в града или на къси разстояния (200-300 км).Няма такъв нисък разход на гориво, което не е така при шестака..
Отделно, когато я купих (беше на 4 год.) доста приятели я пробваха, които карат е60 и всички си мислеха, че е 3.0 д, щото нямам надписи отзад.

Да кажат колегите за проблеми в срванение с 6 цилиндровите, че ми стана много любопитно! :bang:

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 21.11.2014
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D E60 LCI

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Stoqnn Georgiev » 25 Окт 2017, 11:20

Някой гледал ли е тази кола и може ли да ми кажете някакви мнения ?
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=5162my

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от tihomair » 25 Окт 2017, 12:22

toncho83 написа:Имам база за сравнение ф 10 535д и ф 11 520 д.Разлика има огромна в разхода на гориво.Като вървене на 2 ката се усеща, че не и стига при движение със 180 и смачкаш газта...просто не откликва като 3.5, което просто те подканя да натиснеш.
Не смятам, че работи зле 4 цилиндровия, чак пък динамиката ужасна...проблеми????

Аз лично си търсех точно такъв мотор-4 цилиндров, дизел, комби.Върви перфектно, изпреварва лесно и има доста екстри.С тази кола се пътува предимнно в града или на къси разстояния (200-300 км).Няма такъв нисък разход на гориво, което не е така при шестака..
Отделно, когато я купих (беше на 4 год.) доста приятели я пробваха, които карат е60 и всички си мислеха, че е 3.0 д, щото нямам надписи отзад.

Да кажат колегите за проблеми в срванение с 6 цилиндровите, че ми стана много любопитно! :bang:

То може да няма надписи, но като го запалиш всичко става ясно... :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от acho.rs » 25 Окт 2017, 16:18

BMW120 написа:Колеги, някой да е гледал този автомобил?
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=511jue

Много ме притесняват тия 525, нито ги виждам по пътя, нито пък съм чел или чувал отзиви....кажете 2-3 думи за да знам дали да ги отпиша при търсенето, защото като коне не е зле, имат и хубави екстри някои екземпляри, ноооооо.....

То откъде да чуеш, като в тоя под форум пишем 10 човека. Аз съм с такъв мотор - динамиката е като на Е60 530д, да речем малко по-бързо от 218кс и малко по-бавно от 235кс. Не знам кой какви са му критерийте, но за семейна кола 100кмч за 7 секунди според мен е напълно достатъчно. Мотор си има 450Нм на 1500 оборота и обикновен човек никога няма да познае че всъщност е 4цил миксер. Всъщност и аз останах приятно изненадан от добрата работа на би-турбо системата. Мотора е много резлив като за печка и с охота достига 5000оборота а лагавулин е сведен до минимум. Средния разход при мен е 7 със старт стоп и 8 без. При 100-110км/ч пада и на 5-5.2
.....НО! - има вибрации при работа на място, което е най-големия му минус. Реално едва ли някой го бърка разхода в такава кола, така че 530д е по-добрия избор. Освен това на мен тихомълком ми смениха целия двигател с нов на 180к км, та не знам доколко е надежден мотора като цяло. Всеки да си преценява и да не си мисли че има ф10ки нов внос за по 30к лв на по-малко от 400 000км
Аз избрах *25д защото единственото *30д с доказуем пробег, адекватни екстри и някаква гаранция струваше с 40% повече.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от tihomair » 25 Окт 2017, 16:57

acho.rs написа:
BMW120 написа:Колеги, някой да е гледал този автомобил?
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=511jue

Много ме притесняват тия 525, нито ги виждам по пътя, нито пък съм чел или чувал отзиви....кажете 2-3 думи за да знам дали да ги отпиша при търсенето, защото като коне не е зле, имат и хубави екстри някои екземпляри, ноооооо.....

То откъде да чуеш, като в тоя под форум пишем 10 човека. Аз съм с такъв мотор - динамиката е като на Е60 530д, да речем малко по-бързо от 218кс и малко по-бавно от 235кс. Не знам кой какви са му критерийте, но за семейна кола 100кмч за 7 секунди според мен е напълно достатъчно. Мотор си има 450Нм на 1500 оборота и обикновен човек никога няма да познае че всъщност е 4цил миксер. Всъщност и аз останах приятно изненадан от добрата работа на би-турбо системата. Мотора е много резлив като за печка и с охота достига 5000оборота а лагавулин е сведен до минимум. Средния разход при мен е 7 със старт стоп и 8 без. При 100-110км/ч пада и на 5-5.2
.....НО! - има вибрации при работа на място, което е най-големия му минус. Реално едва ли някой го бърка разхода в такава кола, така че 530д е по-добрия избор. Освен това на мен тихомълком ми смениха целия двигател с нов на 180к км, та не знам доколко е надежден мотора като цяло. Всеки да си преценява и да не си мисли че има ф10ки нов внос за по 30к лв на по-малко от 400 000км
Аз избрах *25д защото единственото *30д с доказуем пробег, адекватни екстри и някаква гаранция струваше с 40% повече.
Има, но не от автокъща.

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от iceblast » 27 Окт 2017, 14:48

Като цяло пазара вече почва да се пълни с екземпляри в диапазона 25-30к лв. и съответно и раздела ще почне да стане по-посещаван със съответните проблеми. Като цяло и аз карах 218к.с. и смятам, че е добър компромис. Колкото до вибрациите, явно се свиква, защото аз осъзнах на какви вибрации съм бил свикнал след като се качих на бензина, където просто имах чувството че колата не работи, но като всяко нещо и с това се свиква :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от acho.rs » 27 Окт 2017, 16:43

Абсурдното е че дори в Пежото и Шкода след 2012та 4цилиндровите дизели работят значително по-меко . За това го посочих като най-големия минус и единственото с което аз лично, не бих се примирил ако карах градско. Към момента 90% от пробег ми е извънградски и там нямам никакви забележки.
Друго което според мен съсипва мотора и турбините е старт-стоп системата, но за това вече е писано доста.
Хубаво е занапред да се уточнява дали се говори за седан/Комби и задно/Х-драйв, че разликата в теглото не е малка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от bai_ILIA » 28 Окт 2017, 20:19

acho.rs написа:
zAcK написа:Ами няма я вече :mhihi: Както Е60-ката с почти всички екстри, дето пуснах преди седмица :mhihi:
Изчезна ден след като питах за нея :mhihi:

Нооо. Това означава само, че колите са хубави - затова ги купуват бързо :mhihi: Щото има и такива, дето се продават от и повече от година :mhihi:

Може да има и друга причина да седи една кола повече от година за продажба - неоправдано висока цена. Има едно Ф11 530д Хдрайв, което наистина е най-близото нещо до термина "фулл екстри". Само че му искаше 60к, когато купувах моята. Та сега още се продава, вече е 48к. Д


46 е :D https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=52ee4x Работата отива на 40 и някой лев. Сигурно е платена "скъпо" и не му се дава...Пустия пазар не го интересува колко е платена дадена кола :yes:

Разни мазни Ф01-ци ги спохожда същата участ - 10-15 000лв надолу за 1 година :ok: Дизел гейта трепе цените не само в Германия и Европа...Понякога като се направиш на мъж за 1-2-3к губиш 10-15...
"Чемодан, вокзал, Москва"

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook