Ново попълнение в редиците! 535d xdrive, 12'

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Ново попълнение в редиците! 535d xdrive, 12'

Мнение от Koliu » 23 Яну 2015, 16:47

Много странна тенденция забелявам (вкл. и от разговорите ми с Ауот Бавария и четенето ми в немски форуми и американски форуми), чисто статистически, някакси проблеми с с х-драйв се появяват най-вече при 5-та Ф-серия, при положение, че като техника е абсолютно еднаква на всички Х-драйв (-1-ца, 3-ка,7-ца, Х-модели). Може би наиситна комбинацията от висок въртещ момент (който и при х-моделите е голям), но и по агресивно/спортно каране (коетосе предполага, че при Х-моделите е по-рядко), води до тези пробелми... :dunno: А вече при 1-ца и 3-ка са предимно 4 цилиндрови, а при 7-цата се кара само на автопилот и на 150 :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Ново попълнение в редиците! 535d xdrive, 12'

Мнение от Emooo » 23 Яну 2015, 18:09

Явно евтиното решение е задното. Незнам обаче 535д с с този въртящ момент как ще стои на пътя при подаване на газ.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 23.02.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 550d xdrive

Re: Ново попълнение в редиците! 535d xdrive, 12'

Мнение от petio » 23 Яну 2015, 19:27

Няма да стои :help: . Шегувам се, но аз xdrive-a съм го взел за да карам ски и за планински проходи и сняг. На сухо чак не ми се кара с яко газ вече като знам раздатката колко е крехка :angel:. Според мен там е тънкия момент с чупенето - превъртане на сухо, защото тогава товара върху нея е най-голям. Мое мнение не ангажиращо.
Вече съм и с нови дискове и накладки от пред. С комбинацията от нова раздатка все едно е друга кола - перфектна. Не ми се слиза.
Нови дискове и накладки - оригинални (другите АТЕ изкараха 5000км) - по спомен, че беше в лоша комбинация от кеш -1570лв.
Надявам се в следващите поне 50000км да няма изненади. :driving: хаха. Надали.
Сега се сетих, че демпфера не съм го гледал.
Няма и да го гледам...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Ново попълнение в редиците! 535d xdrive, 12'

Мнение от kodomir » 23 Яну 2015, 21:26

Като каза демпфер, на мен лятото ми се пръсна демпферната шайба, не знам защо. Когато излизах от една автомивка от R минах на D и се чу нещо, не знаех за какво става въпрос и едвам отидох до един познат сервиз, карах с 30км защото не можех да вдигна повече, колата почна да загрява и влезе в авариен режим вътре таблото светеше акумулатора не се зареждаше беше жега и климатика не работеше. За 15000км откакто я взех това смених, излезе около 1700лв.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: Ново попълнение в редиците! 535d xdrive, 12'

Мнение от sasho1bs » 24 Яну 2015, 0:33

Това с демпфера на какви км се случи?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Ново попълнение в редиците! 535d xdrive, 12'

Мнение от kodomir » 24 Яну 2015, 11:35

На около 92000 беше, но ми казаха че няма значение това. На някои на 200000км се случва, а можело и на 15-20000км, божа работа било.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: Ново попълнение в редиците! 535d xdrive, 12'

Мнение от sasho1bs » 24 Яну 2015, 12:12

Е то не си ли личи че е тръгнал?Преди да се пръсне мисля че би трябвало да има вибрации по ремъците :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Ново попълнение в редиците! 535d xdrive, 12'

Мнение от kodomir » 24 Яну 2015, 14:13

Всички казват че трябва да има вибрации но при мен нямаше, просто изби.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 23.02.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 550d xdrive

Re: Ново попълнение в редиците! 535d xdrive, 12'

Мнение от petio » 26 Яну 2015, 15:49

Тая шайба, когато купувах Е60-ката в сервиза ми казаха, че била напукана и за смяна. Питах си ушите и не я смених. И така 40к км. Накрая в един дъжд ми забуксува климатика и сервото на волана се спече. Майстора след 500км до София само ми каза гаси и слизай. Добре, че не стана по-голяма беля. Само беше пребоксувала. Ремъците са я държали на място :mhihi: .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Ново попълнение в редиците! 535d xdrive, 12'

Мнение от acer » 07 Апр 2015, 8:53

тва с тая раздатка :shock: нещо е недомислено май, къде е кефа да имаш 300 к.с под капака и да знаеш че трябва да внимаваш как натискаш газта или ще ти струва 7к.. явно тая кола е мислена само за задно.
п.с без да съм фен на ауди, гледах някво руско ревю за s8 че за 50,000 км не е дал нито 1 проблем, само накладки и филтри, то ще излезе s8 е по-евтина за поддръжка от 535 xdirve :lol:
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 27.03.2015
Пол: Мъж

Re: Ново попълнение в редиците! 535d xdrive, 12'

Мнение от altunqn » 09 Апр 2015, 18:36

petio написа:Тая шайба, когато купувах Е60-ката в сервиза ми казаха, че била напукана и за смяна. Питах си ушите и не я смених. И така 40к км. Накрая в един дъжд ми забуксува климатика и сервото на волана се спече. Майстора след 500км до София само ми каза гаси и слизай. Добре, че не стана по-голяма беля. Само беше пребоксувала. Ремъците са я държали на място :mhihi: .



Здравей колега ,

пиши моля те какво ново ,че съм на ръба да се откажа от 530 хд 11"!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 23.02.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 550d xdrive

Re: Ново попълнение в редиците! 535d xdrive, 12'

Мнение от petio » 10 Апр 2015, 7:59

Колеги,
колата си е супер. Има някои неща, които се чупят рано или късно, но това не е причина да не си вземете Ф10. С напредване на годините на модела ще се увеличи и възможността за закупуване на части втора ръка или не оригинални, което ще поевтини подръжката и скъпите ремонти.
Раздатки винаги са се чупили от както има хдрайв системата. Опитват се да ги подобрят германците и почти са успяли. Номенклатурния номер на тази, която сложих е два модела след оригиналния а колата. Другите са спрени от производство.
Носачи и окачване по нашите пътища няма как да издържат безкрай. По думите на специалстите окачването на Ф10 е много здраво.
Дискове, накладки и полуоски (предни) също не е ненормално да се повреждат и сменяват. Те са консуматив.

Съвета ми е - намерета си подходящ екземпляр с исканите екстри и взимайте. Винаги е въпрос на компромиси с нещо, но то не е решаващо. Автомобила е страхотен!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Ново попълнение в редиците! 535d xdrive, 12'

Мнение от vodkarulez » 11 Апр 2015, 18:53

petio написа:Колеги,
колата си е супер. Има някои неща, които се чупят рано или късно, но това не е причина да не си вземете Ф10. С напредване на годините на модела ще се увеличи и възможността за закупуване на части втора ръка или не оригинални, което ще поевтини подръжката и скъпите ремонти.
Раздатки винаги са се чупили от както има хдрайв системата. Опитват се да ги подобрят германците и почти са успяли. Номенклатурния номер на тази, която сложих е два модела след оригиналния а колата. Другите са спрени от производство.
Носачи и окачване по нашите пътища няма как да издържат безкрай. По думите на специалстите окачването на Ф10 е много здраво.
Дискове, накладки и полуоски (предни) също не е ненормално да се повреждат и сменяват. Те са консуматив.

Съвета ми е - намерета си подходящ екземпляр с исканите екстри и взимайте. Винаги е въпрос на компромиси с нещо, но то не е решаващо. Автомобила е страхотен!


Споделям коментара. На същото мнение съм.
Стига сте ревали. Купувайте каквото Ви е на сърце и карайте. Като се счупи ще го правите.
То при нас, нито пътища има, нито гориво има, нито някой друг ще кара вместо Вас и като Вас.
F10-ката е уникален автомобил и въпреки парите, които хвърлих по ремонти, продължавам да смятам, че това е най-добрата 5-ца до този момент.
Специалист-Икономист

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Re: Ново попълнение в редиците! 535d xdrive, 12'

Мнение от Alexi » 18 Май 2015, 8:19

проблем с раздатката определено има .. познат си взема чисто ново 530д х-драйв ,вече е с 3тата раздатка за 90к км - за сега по гаранция ( малко трудно му признаха гаранцията макар че знаят за проблема-то не беше каране с различни гуми и т.н. от 9 кладенеца вода ) .. 7к си е и си е консуматив явно ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Ново попълнение в редиците! 535d xdrive, 12'

Мнение от Koliu » 18 Май 2015, 18:35

Alexi написа:проблем с раздатката определено има .. познат си взема чисто ново 530д х-драйв ,вече е с 3тата раздатка за 90к км - за сега по гаранция ( малко трудно му признаха гаранцията макар че знаят за проблема-то не беше каране с различни гуми и т.н. от 9 кладенеца вода ) .. 7к си е и си е консуматив явно ..

Колега, първо изключително се съмнявам в коректността на написаното от теб. 3 раздатки на един автомобил... направо е рекорд Или ти нещо не си разбрал или твоя приятел нещо те будалка..
Ако кажеш кой дилър е, мога и да проверя... Второ: Дилъра е най-на сметка да "сменя" раздатки, ск.кутии и двифатели по гаранция

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook