Гуми с посока или асиметрични !

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 28.03.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530d GT F07

Гуми с посока или асиметрични !

Мнение от dillo » 19 Ное 2014, 11:26

Здравейте колеги . Сложих нови зимни гуми с посока на въртене . Колата обаче започна леко да дърпа надясно . След направен стенд за сходимост и уверение че всичко е перфектно мнението на майстора е , че тези коли не трябва да се карат с гуми с посока а само с асиметрични ! Това малко ме озадачи ! Според вас това така ли е , някой има ли опит .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Гуми с посока или асиметрични !

Мнение от Leon » 20 Ное 2014, 9:52

А не ти ли казаха само с рънфлет на Мишлен или Пирели, че иначе колата ще се взриви като вдигнеш над 130 км/ч? Бягай далече от такива разбирачи. Виж баланс, налягане, крива джанта, отиди на друг стенд...
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Гуми с посока или асиметрични !

Мнение от Dirty M5 driveR » 21 Ное 2014, 6:38

От гумите е. Размени местата на двете предни да видиш какво ще стане, нищо че са с посока. Ако започне да дърпа на другата страна ще си сигурен, че в тях е проблема. И няма такива филми кои коли с какви гуми трябва да се карат. В момента масовите зимни гуми са с посока. По тази логика трябва да забравиш за Дънлоп, Континентал, Мишлен, Гудиър и т.н., което е абсурдно.

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 28.03.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530d GT F07

Re: Гуми с посока или асиметрични !

Мнение от dillo » 28 Апр 2015, 11:37

Здравейте колеги . Колкото и да не ми се вярваше ,след като смених зимните гуми с посока с летните ми асиметрични , колата вече не дърпа нaдясно ! Майстора на стенда се оказа прав .
Последна промяна dillo на 29 Апр 2015, 12:04, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.03.2014
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: само по хубави пътища

Re: Гуми с посока или асиметрични !

Мнение от hahohi » 28 Апр 2015, 20:27

А има ли някой който да е карал с Dunlop sport max RT ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: Гуми с посока или асиметрични !

Мнение от sasho1bs » 28 Апр 2015, 22:22

Аз съм с такива и не ми дърпа на никъде! При мен проблема е с тресене във волана и мисля че проблема ми е от колата :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.03.2014
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: само по хубави пътища

Re: Гуми с посока или асиметрични !

Мнение от hahohi » 28 Апр 2015, 22:52

sasho1bs написа:Аз съм с такива и не ми дърпа на никъде! При мен проблема е с тресене във волана и мисля че проблема ми е от колата :roll:

И аз съм с същите някой път ми се струва че дърпа на дясно но най-вероятно е от пътя.
Но попитах защото искам да разбера стоят ли ти като износени външно .. ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Гуми с посока или асиметрични !

Мнение от Dirty M5 driveR » 29 Апр 2015, 4:45

И аз съм със Sportmaxx Rt и съм влюбен в тази гума. Не дърпа на никъде колата. Размера е 225/45/17. И да - по външния ръб седят като износени, но като се позагледах малко и от вътре е подобна ситуацията. Според мен е заради мекия борд, който се огъва при повечко странично натоварване. Карайте и не се притеснявайте. Мерил съм в непосредствена близост до тия места дълбочината на протектора и всичко е ок.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.03.2014
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: само по хубави пътища

Re: Гуми с посока или асиметрични !

Мнение от hahohi » 29 Апр 2015, 19:51

Dirty M5 driveR написа:И аз съм със Sportmaxx Rt и съм влюбен в тази гума. Не дърпа на никъде колата. Размера е 225/45/17. И да - по външния ръб седят като износени, но като се позагледах малко и от вътре е подобна ситуацията. Според мен е заради мекия борд, който се огъва при повечко странично натоварване. Карайте и не се притеснявайте. Мерил съм в непосредствена близост до тия места дълбочината на протектора и всичко е ок.

Аз съм с 245/45 R18 Съгласен съм гумата и за мен е уникална, с изключение на това износване което адски много ме дразни, още не съм на ограничител а стои супер износена ;х и заради това мисля следващите да пробвам с Michelin Pilot Super Sport ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Гуми с посока или асиметрични !

Мнение от Dirty M5 driveR » 29 Апр 2015, 20:52

Ми то реално не е износване по дълбочина на протектора, ами от страничното натоварване. Получава се стъпване на тази част на гумата върху асфалта. Не е повод за притеснение. Иначе за Мишлена и аз имам голям мекар, ама ще е на следващата кола явно. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 2.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 530d, Qashqai 1.6dCi CVT
Детайли за колата: BMW F10 530d
Nissan Qashqai 1.6dCi CVT

Re: Гуми с посока или асиметрични !

Мнение от drianov » 30 Апр 2015, 16:17

А сега де - и при мен със зимните симетричи ми дърпа надясно (пробвано с два комплекта гуми), а с летнте асиметрични си върви направо (също с два различни комплекта) :kuku: Имам два комплекта джанти и го отдавах на джантите...
Michelin Pilot Super Sport е буквално пластмаса, която евентулно на писта да се поразмекне и да осигури оптимално сцепление. При моето ползване това обаче не е критерий - оикновено карам по 10 км градско на ден и останалото е магистрала. Реално сега при над 20 градуса вече има нещо като сцепление. Зависи и много асфалта какъв е. Като че ли с Pzero-то беше малко по добре. На всичкото отгоре се износват бързо - 0.5 мм за 3000 км. Не бих повторил, но проблема със задните в размер 275/40/18 си е доста сериозен...
Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.03.2014
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: само по хубави пътища

Re: Гуми с посока или асиметрични !

Мнение от hahohi » 30 Апр 2015, 20:09

drianov написа:А сега де - и при мен със зимните симетричи ми дърпа надясно (пробвано с два комплекта гуми), а с летнте асиметрични си върви направо (също с два различни комплекта) :kuku: Имам два комплекта джанти и го отдавах на джантите...
Michelin Pilot Super Sport е буквално пластмаса, която евентулно на писта да се поразмекне и да осигури оптимално сцепление. При моето ползване това обаче не е критерий - оикновено карам по 10 км градско на ден и останалото е магистрала. Реално сега при над 20 градуса вече има нещо като сцепление. Зависи и много асфалта какъв е. Като че ли с Pzero-то беше малко по добре. На всичкото отгоре се износват бързо - 0.5 мм за 3000 км. Не бих повторил, но проблема със задните в размер 275/40/18 си е доста сериозен...

С Дънлопа 30000км предни и 15000 задни ...Но ме дразни това износване и затова мисля за друг модел. Спрял съм се на Michelin-a . А ако някой е доволен от други нека сподели :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Гуми с посока или асиметрични !

Мнение от Emooo » 30 Апр 2015, 20:44

drianov написа:А сега де - и при мен със зимните симетричи ми дърпа надясно (пробвано с два комплекта гуми), а с летнте асиметрични си върви направо (също с два различни комплекта) :kuku: Имам два комплекта джанти и го отдавах на джантите...
Michelin Pilot Super Sport е буквално пластмаса, която евентулно на писта да се поразмекне и да осигури оптимално сцепление. При моето ползване това обаче не е критерий - оикновено карам по 10 км градско на ден и останалото е магистрала. Реално сега при над 20 градуса вече има нещо като сцепление. Зависи и много асфалта какъв е. Като че ли с Pzero-то беше малко по добре. На всичкото отгоре се износват бързо - 0.5 мм за 3000 км. Не бих повторил, но проблема със задните в размер 275/40/18 си е доста сериозен...


Аз съм с Good Year asymetrics и аз забелязвам че се плъзгам като на лед с тях. Според мене е заради скоростния индекс от 300км. Трябва да БГ да се взимат гуми с по-малък скоростен индекс иначе са пластмасови при 100км/ч
Tool - Fear Inoculum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Гуми с посока или асиметрични !

Мнение от Dirty M5 driveR » 01 Май 2015, 5:43

Ми явно зависи много от гумата. Аз с вече посочените Дънлопи не наблюдавам такава огромна разлика. Даже ги карам до късна есен при температури 3-4 градуса и нямам затруднения. А именно това ме притесняваше, когато избирах какво да купя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Гуми с посока или асиметрични !

Мнение от icog » 05 Май 2015, 20:46

Аз за първи път карам с Continental contisportcontact 3e ssr и съм впечатлен. За рънфлет возят супер комфортно, никакви грижи с превъртане (освен ако много не го искаш), страшно стабилни в завоите. Смених зимните малко предварително та ги карах и в доста студено време, нямаше никакъв "пластмасов" ефект. Естествено при температури около нулата не съм си правил експерименти, нормално ежедневно шофиране. А сега като погледнах от тази година е излязла и следващата 5-та версия , сигурно са още по-добри. Препоръчвам ги много силно.

Следваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook