Проблем с 525D

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.10.2014
Местоположение: Llandudno Junction,UK
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D f10
Мечтае да кара: Не развалено BMW 525D

Проблем с 525D

Мнение от ulrih78 » 21 Окт 2014, 11:59

Здравейте колеги. Преди около 3 месеца си купих 525 d. За съжаление радостта ми трая само 3 дни. Колата просто умря на пътя. След 3 седмици в официалния местен магазин и сервиз на бмв ми върнаха колата. Сменена нафтовата помпа която работи под налягане и два от инжекторите. Цена на ремонта £3200!!! До тук добре. За съжаление преди 3 дни светна engine management light, и пише engine fault, reduced power, а на големия дисплей пише, че вече не разполагам с пълната мощност на колата и да я закарам на сервиз. Добре. Закарах я седя един ден в бмв от където ми я върнаха и казаха, че и няма нищо или поне нищо не им показва на тях. Закарах я в други два гаража в които намериха грешка която показва един вид, ниско налягане в горивната система. Единия беше откровен и каза че не иска да се учи на тази кола. Другия много читав човек каза че ще я погледне. Няколко часа по късно ми звънна и каза ГОТОВО. От бмв не били адаптирали новите ЧАСТИ. Спукаках я от каране. С риск за книжката 120/140 мили по магистралата, лети. Пълно щастие. До тази сутрин. Паля и пак същата лампа със същото съобщение. Оставил съм я на сервиза. И чакам.
Та ако някой е имал търпение да прочете моята история. Може ли да даде някакво мнение? От Какво може да идва проблема? Благодаря ви.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Проблем с 525D

Мнение от kodomir » 21 Окт 2014, 20:50

Здравей, колега и на мен беше ми излязло това съобщение за пълната мощност, оказа се че е от един маркуч, завиха ми го с изолирбанд не ми се даваха пари тогава.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.10.2014
Местоположение: Llandudno Junction,UK
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D f10
Мечтае да кара: Не развалено BMW 525D

Re: Проблем с 525D

Мнение от ulrih78 » 23 Окт 2014, 9:36

Късметлия.
Мен ме почват със смяна на 4те инжектора които не са сменили преди три месеца. Компютъра показва, че единият инжектор подава два пъти повече гориво от другите и колата влиза в някакъв режим за да се предпази.
Смениха инжекторите, но проблемът си остава. Чудя се дали не е сензор, който отговаря за налягането и да дава грешна информация на компютъра.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем с 525D

Мнение от Atsalov » 20 Май 2015, 20:32

Темата се заключва и премества:

viewtopic.php?f=128&t=380379

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook