С какви гуми карате?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от kraska » 08 Мар 2020, 20:23

330 на гума, асиметрика 5 излизаше 260, но от чисто любопитство исках да разбера защо толкова е хвалят. скоро ще разбера 8)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: С какви гуми карате?

Мнение от equipment » 08 Мар 2020, 20:58

kraska написа:330 на гума, асиметрика 5 излизаше 260, но от чисто любопитство исках да разбера защо толкова е хвалят. скоро ще разбера 8)


Аз ги взех още есента и да ти кажа ,минах с тях вече към 500 км. ,но не са кой знае какво. Зимните ми бяха континентал рънфлат 18 цола и бяха много тежки и твърди гуми, колата возеше много лошо, тряскаше на всяка неравност. Сега тези летните са 1 идея по-меки, но сякаш са по-шумни. Във високите скорости континентала не се чуваше ,докато при тези усещам шумене.Возията също е една идея по-добра. Сцеплението също. При кикдаун от място, континентала въртеше и на втора... Good year-а превъртат при потеглянето за кратко и това е. Всичко останало е тракция :P

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от kraska » 09 Мар 2020, 10:33

Ако ще вземаш зимни гуми, сложи Мишлен Pilot alpin 5. Много тиха и комфортна гума с много добро поведение и респонс. Сега като сложих суперспорта все едно минах на рънфлет. :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: С какви гуми карате?

Мнение от equipment » 09 Мар 2020, 16:54

Живот и здраве за следващата зима ще те послушам.
Че тоя рънфлат ми е..а майката направо.....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от ekalchev » 09 Мар 2020, 19:22

equipment ти с аdaptive drive ли си?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: С какви гуми карате?

Мнение от equipment » 09 Мар 2020, 19:56

ekalchev написа:equipment ти с аdaptive drive ли си?


Не съм с адаптив драйв

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от ekalchev » 09 Мар 2020, 20:03

Явно от там идва разликата, защото аз съм с рънфлат но вози много меко.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: С какви гуми карате?

Мнение от equipment » 09 Мар 2020, 20:19

По принцип понятия като БЛИЗКО-ДАЛЕЧЕ, МАЛКО-ГОЛЯМО, КЪСО-ДЪЛГО, МЕКО - ТВЪРДО са различни за всеки човек :D Но определено адаптив драйв ще вози по-добре от обикновените амортисьори : )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от ekalchev » 09 Мар 2020, 22:32

Така е но аз съм с болен гръб и съм много чувствителен на твърда возия и щом за мен е меко значи е меко. Не са само адаптивните амортисьори, активната стабилизираща щанга допринася много да може да се омекоти окачването без да стане нестабилна колата при резки маневри - тя е част от adaptive drive-a

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 24.02.2019
Пол: Мъж

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Ghostdriver » 10 Мар 2020, 18:09

Бърз въпрос колеги!
За е91 2д
Дали стават 235/45/17 ако сложа 10мм фланци???
Благодаря!


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: С какви гуми карате?

Мнение от equipment » 10 Мар 2020, 18:20

ekalchev написа:Така е но аз съм с болен гръб и съм много чувствителен на твърда возия и щом за мен е меко значи е меко. Не са само адаптивните амортисьори, активната стабилизираща щанга допринася много да може да се омекоти окачването без да стане нестабилна колата при резки маневри - тя е част от adaptive drive-a



Значи следващата ми кола ще гледам да е с адаптив драйв : )

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 1.05.2017
Местоположение: Варна
Детайли за колата: '12 BMW F11 535d xDrive

Re: С какви гуми карате?

Мнение от msch » 10 Мар 2020, 19:54

Четох отзиви, разглеждах ревюта и накрая се спрях на Continental SportContact 6. Днес ги монтирах и съм минал около 5км. и още нямам впечатления. Следващите дни ми предстоят около 1К км и ще мога да споделя, ако някой го вълнува поведението им.
Отпред сложих 245/40/19, а отзад 275/35/19. Тия задните гуми са брутални, изглеждат доста широки. Като видях как изглежда колата с тях -> ефекта беше :shock: :shock: :shock:
До сега карах с 245/45/18.

Това, което колегата @ekalchev е написал за adaptive drive-a напълно го споделям. За пръв път карам кола с толкова мека возия и същевременно много добра стабилност в завой.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от kraska » 11 Мар 2020, 8:37

Определено ще останеш доволен от адаптив дрийва. Моята предната ф10 беше с нормално окачване, тази е като залепена на пътя и в завои и всичко. Кеф ти меко , кеф ти твърдо. Зимните сотозеро 2 с 245 45 18 рън флет возеха много меко, докато летните в този размер рънфлет дънлоп спорт гт доста твърди се усещаха.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от ekalchev » 11 Мар 2020, 9:15

kraska написа:тази е като залепена на пътя и в завои и всичко. Кеф ти меко , кеф ти твърдо

Абсолютно, аз съм много впечатлен от адаптив драйва. Това са мене е най-големия ъпгрейд който получих от прехода от е60->ф10. Препоръчвам го на всички които търсят коли, за мен това е вече задължителна екстра за всяка следваща кола която ще си купувам за в бъдеще. Преди карах е60 мспорт и беше страхотно като се качиш на нов асфалт и усещаш стабилността на спортното окачване в завоите но в момента който стъпиш на разбит път и загиваш. Сега имам и комфорт и спорт в една кола, страхотно е. Познати които са карали зад мен и ми казват, че като има неравност на пътя се вижда как другите коли подскачат и се клатят докато моята само гумите подскачат и купето почти не мърда.
Имайте предвид че adaptive drive и адаптивни амортисьори не са едно е също. adaptive drive-a включва адаптивните амортиьори + dynamic drive което е активната стабилизираща щанга, което е основното което дава повече комфорт, защото позволява на окачването да е много меко, когато не завиваш и да го втвърдява когато завиваш в същото време в завой с голяма скорост отзад не се вижда никакво накланяне на купето и стои като заварено за гумите.

Сега обмислям да сложа не рън флат гуми само за да разбера колко по-добре може да стане возията, макар че и с рън флат е супер. Някой може ли да сподели дали при прехода от рън флат към обикновенни гуми колата е започнала да се клати повече в завои заради по-меките бордове?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от acho.rs » 12 Мар 2020, 20:02

ekalchev написа:
kraska написа:тази е като залепена на пътя и в завои и всичко. Кеф ти меко , кеф ти твърдо

Абсолютно, аз съм много впечатлен от адаптив драйва. Това са мене е най-големия ъпгрейд който получих от прехода от е60->ф10. Препоръчвам го на всички които търсят коли, за мен това е вече задължителна екстра за всяка следваща кола която ще си купувам за в бъдеще. Преди карах е60 мспорт и беше страхотно като се качиш на нов асфалт и усещаш стабилността на спортното окачване в завоите но в момента който стъпиш на разбит път и загиваш. Сега имам и комфорт и спорт в една кола, страхотно е. Познати които са карали зад мен и ми казват, че като има неравност на пътя се вижда как другите коли подскачат и се клатят докато моята само гумите подскачат и купето почти не мърда.
Имайте предвид че adaptive drive и адаптивни амортисьори не са едно е също. adaptive drive-a включва адаптивните амортиьори + dynamic drive което е активната стабилизираща щанга, което е основното което дава повече комфорт, защото позволява на окачването да е много меко, когато не завиваш и да го втвърдява когато завиваш в същото време в завой с голяма скорост отзад не се вижда никакво накланяне на купето и стои като заварено за гумите.

Сега обмислям да сложа не рън флат гуми само за да разбера колко по-добре може да стане возията, макар че и с рън флат е супер. Някой може ли да сподели дали при прехода от рън флат към обикновенни гуми колата е започнала да се клати повече в завои заради по-меките бордове?

Съгласен за адаптив драйва!
Аз съм с балнововите базови 225х55Р17 и с мекия рън флат "Драйвгард", нещата не са ОК . На спящ полицай предницата потъва жестоко, в завои е една идея по-лигаво. Но при твоя автомобил си минимум с 19ки и там гумата е доста по-ниска и твърда. Не би трябвало да има разлика, предвид и че супер-спортните гуми изобщо не се предлагат във вариант рфт.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook