С какви гуми карате?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: С какви гуми карате?

Мнение от bmw55 » 04 Дек 2019, 14:06

Ама ако си возиш отзад двете деца не гледаш чара и кефа ти, а гледаш да ги опазиш живи и здрави и да си спокоен, щото знаеш ли колко бързо побеляваш като им стане нещо.[/quote]
Возя си едното дете и тогава газта се гали леко разбира се.[/quote]


И аз така, но други се чувстват по-добре, като е 4х4. Аз лично имам и двете и има разлика(предимно зимата), но ако си по-слаб шофьор търсиш сигурност. А и при 4х4 с каквито и да е нови гуми да са, и най-евтиния китаец все катерят :mhihi:
Бъди честен пък да става квото ще

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от kraska » 04 Дек 2019, 14:48

И да се върнем малко към темата............... :)

Един хубав и интересен тест от вчера за гумите при различни температури как се държат :

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/Su ... 0c-15c.htm

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: С какви гуми карате?

Мнение от tihomair » 04 Дек 2019, 14:53

bmw55 написа:Ама ако си возиш отзад двете деца не гледаш чара и кефа ти, а гледаш да ги опазиш живи и здрави и да си спокоен, щото знаеш ли колко бързо побеляваш като им стане нещо.

Возя си едното дете и тогава газта се гали леко разбира се.[/quote]


И аз така, но други се чувстват по-добре, като е 4х4. Аз лично имам и двете и има разлика(предимно зимата), но ако си по-слаб шофьор търсиш сигурност. А и при 4х4 с каквито и да е нови гуми да са, и най-евтиния китаец все катерят :mhihi:[/quote]
Явно вече е пълно с по-слаби шофьори. А как се става слаб шофьор? Като чакаш на колата да прави всичко вместо теб. С всичките асистенти, камери и автоматици е така. Познавам хора, които изобщо не могат да управляват автомибил с ръчни скорости. :confused:
С 4х4 е същото!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 14.02.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20 330i xDrive F31 330d xDrive
Мечтае да кара: Нещо нечупливо

Re: С какви гуми карате?

Мнение от GlavanizeR » 10 Дек 2019, 17:25

kraska написа:И да се върнем малко към темата............... :)

Един хубав и интересен тест от вчера за гумите при различни температури как се държат :

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/Su ... 0c-15c.htm


Явно има още някой бай Ганьо тарикат като мен, който мисли, че при мека зима всесезонните са с може би най-добри качества. Ама не, такова “животно” като всесезонната гума не съществува, те производителите не случайно не наливат пари в разработката им.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Kurtov » 10 Дек 2019, 18:51

tihomair написа:
bmw55 написа:Ама ако си возиш отзад двете деца не гледаш чара и кефа ти, а гледаш да ги опазиш живи и здрави и да си спокоен, щото знаеш ли колко бързо побеляваш като им стане нещо.

Возя си едното дете и тогава газта се гали леко разбира се.



И аз така, но други се чувстват по-добре, като е 4х4. Аз лично имам и двете и има разлика(предимно зимата), но ако си по-слаб шофьор търсиш сигурност. А и при 4х4 с каквито и да е нови гуми да са, и най-евтиния китаец все катерят :mhihi:[/quote]
Явно вече е пълно с по-слаби шофьори. А как се става слаб шофьор? Като чакаш на колата да прави всичко вместо теб. С всичките асистенти, камери и автоматици е така. Познавам хора, които изобщо не могат да управляват автомибил с ръчни скорости. :confused:
С 4х4 е същото![/quote]

По твойта логика щофьорите, които не са тираджии също са слаби шофсьори, щото с тия коли всичко е много по-лесно.
Еми да, така е и това според мен е напълно нормално.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: С какви гуми карате?

Мнение от bmw55 » 11 Дек 2019, 17:23

Kurtov написа:
tihomair написа:
bmw55 написа:Ама ако си возиш отзад двете деца не гледаш чара и кефа ти, а гледаш да ги опазиш живи и здрави и да си спокоен, щото знаеш ли колко бързо побеляваш като им стане нещо.

Возя си едното дете и тогава газта се гали леко разбира се.



И аз така, но други се чувстват по-добре, като е 4х4. Аз лично имам и двете и има разлика(предимно зимата), но ако си по-слаб шофьор търсиш сигурност. А и при 4х4 с каквито и да е нови гуми да са, и най-евтиния китаец все катерят :mhihi:

Явно вече е пълно с по-слаби шофьори. А как се става слаб шофьор? Като чакаш на колата да прави всичко вместо теб. С всичките асистенти, камери и автоматици е така. Познавам хора, които изобщо не могат да управляват автомибил с ръчни скорости. :confused:
С 4х4 е същото![/quote]

По твойта логика щофьорите, които не са тираджии също са слаби шофсьори, щото с тия коли всичко е много по-лесно.
Еми да, така е и това според мен е напълно нормално.[/quote]


Първо се качи да караш тир, след това ми говори. Шофирането на камион, особенно тир си е да го можеш и то много, доста неща трябва да се преценяват и гледат, шофирал съм камион!
И не казвам нищо лошо за 4х4, напротив кефи си ме.
Сега кажи с какви гуми караш това твойто 4х4, защото аз на мойто съм опитвал и с евтин и със средан и с висок клас?
Бъди честен пък да става квото ще

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Kurtov » 14 Дек 2019, 16:08

Аз моята кола в момента я карам с Lassa Snoways.
Това е евтина гума и съм доволен.
Не съм карал със скъпа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: С какви гуми карате?

Мнение от equipment » 14 Дек 2019, 20:12

Интересно клипче за зимните гуми Nokian направо от тестовата писта " Белият ад" във Финландия https://www.youtube.com/watch?v=Rb8ynKADBd8

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: С какви гуми карате?

Мнение от equipment » 09 Яну 2020, 18:53

Колеги, някой да иска runflat зимни гуми continental 245/45/18 ? Идват ми много твърди и искам да ги бартеросам за обикновени , но естествено от високия клас : )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: С какви гуми карате?

Мнение от peshehodetz » 14 Яну 2020, 18:19

equipment написа:Колеги, някой да иска runflat зимни гуми continental 245/45/18 ? Идват ми много твърди и искам да ги бартеросам за обикновени , но естествено от високия клас : )


Ако си само на задно би ли споделил как се държи колата на сняг с тези гуми. Интересувам се понеже към края на годината, т.е. за следващата зима ще я вкарвам моята кола в България и съм със същия размер гуми. Иначе съм много доволен от Близак на Бриджстоун ма те го нямат моя размер. Даже се замислям дали не е добра идея за зимните да си взема един комплект 17-ки джанти там има доста по-голям избор за зимни гуми рън флат.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: С какви гуми карате?

Мнение от equipment » 14 Яну 2020, 21:33

peshehodetz написа:
equipment написа:Колеги, някой да иска runflat зимни гуми continental 245/45/18 ? Идват ми много твърди и искам да ги бартеросам за обикновени , но естествено от високия клас : )


Ако си само на задно би ли споделил как се държи колата на сняг с тези гуми. Интересувам се понеже към края на годината, т.е. за следващата зима ще я вкарвам моята кола в България и съм със същия размер гуми. Иначе съм много доволен от Близак на Бриджстоун ма те го нямат моя размер. Даже се замислям дали не е добра идея за зимните да си взема един комплект 17-ки джанти там има доста по-голям избор за зимни гуми рън флат.


Да, само на задно съм. За жалост не съм карал колата на сняг нито 1 път, понеже тук в Пловдив 2-3 зими подред не е валяло. На лед също не съм я карал... Иначе гумата е супер, стабилна и устойчива, тежи 16 кг без джантата. Но не е за нашите пътища, както съм писал по-горе. Разбиват ти предница и всичко, возията е много твърда, леките неравности ги усещаш много осезаемо. Като мине тая зима ,ги обявявам за продаване. Моят съвет е да не взимаш runflat гуми : )

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от kraska » 07 Мар 2020, 21:02

Новите летни...
20200307_145336_copy_864x1152.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: С какви гуми карате?

Мнение от equipment » 08 Мар 2020, 17:14

Откъде ги взе колега ,че в БГ сайтовете не намирам тоя модел на good year

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от kraska » 08 Мар 2020, 17:54

Размер на гумите ми са 245 40 19 . Доставиха ми ги за един ден от гумаджийницата при която ходя. Ти за кой размер търсиш?
Иначе модела Goodyear Eagle F1 Supersport го има от миналото лято и е аналог на Conti sport contact 6, Michelin Pilot sport 4S. Засега единственото мнение което мога да дам т.к. съм минал едва 20км е ,че борда е твърд , но в никакъв случай некомфортен. Тихи са колкото pilot sport 4 които имах. Засега съм доволен, по-нататък може да напиша повече впечатления. Но от нета само положителни впечатления чета.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: С какви гуми карате?

Мнение от equipment » 08 Мар 2020, 19:15

Аз също сложих good year eagle f1 ,но моите са asymetric 5 . Иначе размерът е 245/45/18. Какви пари са твоите?

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook