С какви гуми карате?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: С какви гуми карате?

Мнение от equipment » 16 Ное 2019, 20:23

acho.rs написа:Невероятно е как 10 години се обяснява, как нямаме закон за зимните гуми и ПАК всички знаят че се глобявало за това :kuku: (още едно потвърждение за манталитета на нацията - не е важно една новина дали е вярна, важното е да имаме повод да мрънкаме)
Аз преди слагах зимните пръв, на 15ти Октомври, но при тези рекордно високи температури, не мисля да бързам. До края на Ноември не го дават да падне изобщо под 7 градуса, да не говорим за под 0. Времето се изврати тотално.


Никой не може да те глоби, дори да караш с летни гуми зимата, както е описано в закона: трябва да имаш минимум 4 мм. грайфер без да е упоменато на лятна или зимна гума. Друг е въпросът,че в сняг се иска да имаш зимна гума. Аз моите ги сложих началото на месеца, понеже летните вече бяха под 4 мм., но ти не бързай.... Сложи ги малко преди коледа, то по-рано просто няма смисъл : )

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: С какви гуми карате?

Мнение от andy » 18 Ное 2019, 9:27

equipment написа:трябва да имаш минимум 4 мм. грайфер без да е упоменато на лятна или зимна гума.


В закона ясно си пише: от 15.11 до 1.03 се кара със зимни гуми или гуми с минимум 4мм протектор.
т.е. ако си с различни гуми от зимни, само тогава си длъжен да си минимум 4мм.

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 20.02.2019
Пол: Мъж

Re: С какви гуми карате?

Мнение от vasil_1 » 18 Ное 2019, 16:12

Проблемите със спирачния път и тн са едно на ръка. Има още нещо - доста засрахователи отказват изплащането на щети при ПТП в зимния период, ако си с летни гуми (независимо от грайфера).
Аз лично не мисля, че трябва да се икономисва точно от зимни гуми, дори да си изключително внимателен или пък да няма сняг (в някои части на България).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: С какви гуми карате?

Мнение от bai_ILIA » 18 Ное 2019, 16:42

Е това е ясно ама нали всеки си вика - на мен няма да ми се случи. Половината хора с каско на колите, нямат застраховка на апартамента поради същата причина. Все едно благото на дъртото БМВ е по-важно от жилището. Купил си кола за 30-40-50-60-70-80к - спестил от гуми щото не валял снеК. Типични бай Ганьо тарикат. Немалко са случаите на отказани плащания по каско заради "неподходящи за сезона гуми". Колко от Вас са си чели общите условия :mhihi: Важното е да си тарикат, накрая като платиш сметката ще е много тихичко и няма да има форумни постове и анализи на летни/зимни гуми и употребата им в БГ...
"Чемодан, вокзал, Москва"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от kraska » 18 Ное 2019, 17:19

bai_ILIA написа:..................... накрая като платиш сметката ще е много тихичко и няма да има форумни постове и анализи на летни/зимни гуми и употребата им в БГ...


:D :clap:

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 20.02.2019
Пол: Мъж

Re: С какви гуми карате?

Мнение от vasil_1 » 18 Ное 2019, 18:26

bai_ILIA написа:Е това е ясно ама нали всеки си вика - на мен няма да ми се случи. Половината хора с каско на колите, нямат застраховка на апартамента поради същата причина. Все едно благото на дъртото БМВ е по-важно от жилището. Купил си кола за 30-40-50-60-70-80к - спестил от гуми щото не валял снеК. Типични бай Ганьо тарикат. Немалко са случаите на отказани плащания по каско заради "неподходящи за сезона гуми". Колко от Вас са си чели общите условия :mhihi: Важното е да си тарикат, накрая като платиш сметката ще е много тихичко и няма да има форумни постове и анализи на летни/зимни гуми и употребата им в БГ...



Баш това исках да кажа.. ама реших да съм по-дипломатичен, че тука много се обиждат хората, ако някой има различно мнение от тяхното :D
Аз продължавам да не разбирам този манталитет, ама има хора, които се доверяват на форумните изцепки от типа "купувай всесезонни, няма смисъл от два комплекта гуми", "тя зимата е мека", "то ако е писано ще стане" :lol:
В крайна сметка всеки си има глава на раменете.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: С какви гуми карате?

Мнение от equipment » 18 Ное 2019, 18:51

andy написа:
equipment написа:трябва да имаш минимум 4 мм. грайфер без да е упоменато на лятна или зимна гума.


В закона ясно си пише: от 15.11 до 1.03 се кара със зимни гуми или гуми с минимум 4мм протектор.
т.е. ако си с различни гуми от зимни, само тогава си длъжен да си минимум 4мм.


Добре де, ми на зимната гума до колко мм можеш да я караш ? Аз мисля,че всичко под 4 мм е за смяна ... То ограничителя не е ли на 3 мм ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от kraska » 18 Ное 2019, 19:43

И аз съм на това мнение ,че зимна под 4мм е вече с доста влошени показатели , на летните по закон е 1,6мм ?!?? Смятай тази гума на аквапланинг и на мокро как ще се държи....

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 23.11.2019

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Bmwwarriors » 24 Ное 2019, 11:50

От скоро съм карам e39, до сега карах Mercedes там бях с HANKOOK W320A WINTER I*CEPT и веднага си купих на същите, мога да дажа само добри неща за гумите, след 3 сезона на на Mercedes-а, грайферите все още бяха толкова меки, колкото като бяха като нови, много добро счепление при дъжд, тихи, сравнително бавно износване на грайфера, сигурен съм че новия собтвеник ще изкара още един сезон с тях

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Kurtov » 26 Ное 2019, 14:44

Bmwwarriors написа:От скоро съм карам e39, до сега карах Mercedes там бях с HANKOOK W320A WINTER I*CEPT и веднага си купих на същите, мога да дажа само добри неща за гумите, след 3 сезона на на Mercedes-а, грайферите все още бяха толкова меки, колкото като бяха като нови, много добро счепление при дъжд, тихи, сравнително бавно износване на грайфера, сигурен съм че новия собтвеник ще изкара още един сезон с тях


Зависи и километрите за тези 3 сезона.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 23.11.2019

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Bmwwarriors » 28 Ное 2019, 10:07

около 8-10к на сезон долу горе

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 3.09.2012
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F10 535xd

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Blindy » 29 Ное 2019, 20:06

Днес поръчах Goodyear Ultragrip Performance + XL FP. Надявам се да са така добри, както на старата е46 когато й взех UG 8.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от acho.rs » 30 Ное 2019, 22:55

Blindy написа:Днес поръчах Goodyear Ultragrip Performance + XL FP. Надявам се да са така добри, както на старата е46 когато й взех UG 8.

4та година обират награди на реномираните медии. Аз ги карам 4ти сезон и не мога да повярвам как изглеждат и се държат като нови... За разлика от Бриджстоун Драйвагрда, който за същото време се изпили половината, стана на 4мм, понапука се като 10г гума и направо ги изхвърлих. Приключих с експериментите - вече само Конти, Гудиър, Дънлоп, Мишлен, Пирели (летни) пък да хвалят някакви боклуци колкото си искат.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от kraska » 30 Ное 2019, 23:34

"performance +" е новия модел от тази година и е още по-добър. За съжаление го няма във всички размери все още.

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 2.07.2011
Местоположение: Белгия
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 520dA

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Breach » 03 Дек 2019, 0:12

Миналия уикенд ги сложих - от 2 сезона съм с Goodyear Ultragrip Gen 1 и съм доста доволен, особено на сняг. То в сравнение със задното и летни всичко е по-добре де ;-)

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook