С какви гуми карате?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Leon » 02 Ное 2017, 11:18

marinovl написа:Здравейте, колеги. Смених е60-ката с f10 и настъпи първият шок - нямам леген за резервна гума, а вариант просто да я хвърля в багажника с чанта не ми допада. Изчетох доста мненя както тук, така и по чуджите форуми и съм стъписан рънфлат гуми ли да търся или традиционни с усилен борд и евентуално някакви мобилити китове. Разбирам, че хората имат различни мнения по въпросът, но аз бих искал да съм по-спокоен и за момента като че клоня повече към рънфлат, 30-40лв на гума разлика в цената е приемлива. Нещото което ме притеснява е свързано с ефектите на рънфлат гумите върху окачване и рейка, комфорта не мисля че ще е проблем с оглед размера на джантите 17-ки, както и Dynamic Damper Control-а. Някой може ли да сподели скорошен опит за такива ефекти с модерни рънфлат гуми? Дали цялата истерия не е просто митове и легенди, породени от стари генерации рънфлати?

Съответно изниква и въпросът какъв модел зимни рънфлат гуми да избера? Набиват ми се на очи Pirelli Winter SottoZero 3 runflat, Nokian WR A4 RunFlat, Michelin Alpin 5 ZP, CONTINENTAL TS-850 P MOE SSR, но не намирам почти никакви смислени отзиви от ревюта и прочие, което вероятно значи, че много малко хора карат рънфлати или пък тези хора изобщо не се интересуват от мнения и ревюта в интернет. Можете ли да ме насочите?

Ако искаш практично мнение - не се набутвай с цената на премиум марките - Нокиана е перфектен избор на добра цена, а със 17'' размера няма да имаш никакъв проблем с комфорта. Аз лично от марката Пирели стоя далече. Това са гуми за хора, които всеки сезон купуват нови, качествата им падат драстично след няколко хиляди километра. Ако пък искаш гарантирано издържлива гума, която запазва качествата си във времето - Мишлен.
От премиум марките добро съотношение цена/качество имат основно Конти и Бриджстон. Имам доста километри и с двете, даже вторите ги карах миналата зима в твоя размер, но са нов модел, ще видим как са с издържливостта. Дънлоп са страхотни гуми, но имам наблюдения основно над летните, зимни съм карал само месец преди доста време. Извън темата, само за протокола - на Е46 компакт жена ми кара 3 сезона гуми Кели (най-евтината марка на Гудиър) с отлично поведение и за мен това е най-изгодната гума, която някога съм купувал.

Отделна тема е кой на какви цени купува, защото това променя нещата. На мен Бриджстона рънфлет ми излязоха под цената, на която можех да взема Нокиан WRD4 rft и това наклони везните. На Е90-та съм с Нокиан (WRD3) след 4 сезона с Конти TS850 и не намирам осезаема разлика в поведението на колата, предвид, че контито е по-старо. На 850-те обаче грайфера изхвърля по-добре мекия сняг и кишата, докато нокиана е е със ситни канали и се за затлачва при ниска скорост, вероятно затова ги промениха в актуалния модел.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: С какви гуми карате?

Мнение от kolp » 02 Ное 2017, 11:47

Последно на Е60 имах зимни Goodyear Eagle Ultra Grip GW3 245/40/18, бяха доста скъпи но нямах никакви оплаквания.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: С какви гуми карате?

Мнение от skoti79 » 06 Ное 2017, 9:18

Минала зима купих нови Vredestein 18'
Брутално яка гума, мега доволен останах.
Обикалям доста планините зимата и гумите са ми важни, особено като
карам БМВ .

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 15.10.2012
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 525d xDrive

Re: С какви гуми карате?

Мнение от marinovl » 21 Ное 2017, 19:54

Благодаря на всички за мненията и помощта, в крайна сметка поръчах Nokian WR A4 runflat 225/55/17, тях успях да намеря на добра цена - 268лв гумата. Другите варианти които търсих бяха Bridgestone Driveguard, както и Continental TS850/860, но цените бяха осезаемо по-високи, отчасти заради размера, отчасти отстъпките до които мога да се докопам. Като пристигнат и покарам ще споделя впечатления :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от acho.rs » 22 Ное 2017, 17:51

marinovl написа:Благодаря на всички за мненията и помощта, в крайна сметка поръчах Nokian WR A4 runflat 225/55/17, тях успях да намеря на добра цена - 268лв гумата. Другите варианти които търсих бяха Bridgestone Driveguard, както и Continental TS850/860, но цените бяха осезаемо по-високи, отчасти заради размера, отчасти отстъпките до които мога да се докопам. Като пристигнат и покарам ще споделя впечатления :)

Това като цяло си е много скъп размер, тъй като гумата е доста висока, съответно много материал, не особено масов модел и тн. 225х55Р17 са горе долу на цените на 245х45 Р18

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 28.10.2016

Re: С какви гуми карате?

Мнение от yordank » 23 Ное 2017, 15:22

acho.rs написа:
marinovl написа:Благодаря на всички за мненията и помощта, в крайна сметка поръчах Nokian WR A4 runflat 225/55/17, тях успях да намеря на добра цена - 268лв гумата. Другите варианти които търсих бяха Bridgestone Driveguard, както и Continental TS850/860, но цените бяха осезаемо по-високи, отчасти заради размера, отчасти отстъпките до които мога да се докопам. Като пристигнат и покарам ще споделя впечатления :)

Това като цяло си е много скъп размер, тъй като гумата е доста висока, съответно много материал, не особено масов модел и тн. 225х55Р17 са горе долу на цените на 245х45 Р18


И аз карам със същите - 18ки, цената беше над 300 лева миналата година.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 377
Регистриран на: 20.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G11
Детайли за колата: 2017 G11 740d xDrive Individual, M sport package, Azurite Black

Re: С какви гуми карате?

Мнение от jivko2828 » 25 Ное 2017, 1:04

245/45/18 Continental TS850 P.
Най-препоръчвани зимни гуми според повечето тестове за миналата и тази година.
Не можах да намеря TS860 за този размер, но са още по-добри до колкото знам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: С какви гуми карате?

Мнение от toncho83 » 12 Дек 2017, 10:50

От run-flat Continental (245/45/18)летни минах на "нормални" (HANKOOK W.I*CEPT EVO2 W320) зимни
Лично за себе си, направих грешка, че махнах "run-flat".Колата стана доста лигава като поведение, въпреки фабричното спортно окачване.Вози меко и не друса, но се загуби спортното усещане в завои- не я усещам толкова стабилна.Все едно задницата сее... :no: :no: :no: :no:

П.П.Толкова убеден в глуспостта, че повече няма да се качвам на "run-flat" никога повече оставих 3 годишен Continental на гумаджията, щото нали няма кво да ги правя и да не превръщам гаража и избите си в гумаджийници.... :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от acho.rs » 19 Дек 2017, 8:01

Така става като се вържем на платените реклами за хубави гуми. То не бяха спонсори на Реал, нон-стоп по Евроспорт, измислени тестовеи тн. Точно както сега изкарват 5то разрядни китайски гуми като сензационни... По тоя начин се излъгах и аз да взема Хенкок за 330ката, преди 2 години и аз съжалявам. На фона на 23ката обута със 5 годишно Конти, хенкока ни спира, нито завива, пука се като балон и ако 330ката не беше Авд, сигурно нямаше и да зацепва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: С какви гуми карате?

Мнение от sasho1bs » 09 Яну 2018, 23:54

Дали ще е проблем ако оставя задните ми гуми run flat а сменя предните с нормални?Само предните ми са за смяна а run flata не ми допада друсането.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: С какви гуми карате?

Мнение от tihomair » 10 Яну 2018, 10:17

sasho1bs написа:Дали ще е проблем ако оставя задните ми гуми run flat а сменя предните с нормални?Само предните ми са за смяна а run flata не ми допада друсането.

Никакъв проблем, аз карам така вече 2 години.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: С какви гуми карате?

Мнение от A9A » 10 Яну 2018, 18:14

Някой да я карал с Bridgestone Driveguard летни или зимни? Сега съм с DUNLOP Winter 3D рънфлат и предните вият ужасно, а също и комфорта не е на нужното ниво (225/55/17). От сега се чудя какви летни гуми да взема и мисля да са Bridgestone ако са рънфлат. От друга страна не ми се носи цяло лято компресор, спрей и/или патерица с крик...
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от kraska » 11 Яну 2018, 8:02

Преди половин година взех комплект нови MICHELIN PILOT SPORT4 . Високо ти ги препоръчвам, много добро сцепление особено усеща когато ползваш спирачките... имах чувството, че нещо по спирачната система съм правил ......

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от acho.rs » 11 Яну 2018, 13:11

A9A написа:Някой да я карал с Bridgestone Driveguard летни или зимни? Сега съм с DUNLOP Winter 3D рънфлат и предните вият ужасно, а също и комфорта не е на нужното ниво (225/55/17). От сега се чудя какви летни гуми да взема и мисля да са Bridgestone ако са рънфлат. От друга страна не ми се носи цяло лято компресор, спрей и/или патерица с крик...

Летните Драйвгард са меки, не се усещат РФТ . Премиум гума са си по всички качества. Направи ми впечателние обаче, че доста бързо се износват. За едно лято и 10к км протектора падна на 6,5мм :confused:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: С какви гуми карате?

Мнение от sasho1bs » 18 Яну 2018, 16:47

Както писах по горе искам да си запазя задните гуми защото имат още хляб и исках да сменя предните със същата шарка но не рън флат.Оказа се че Dunpop sport maxx gt са само рън флат и трябва да сложа друга шарка.Според момчето в сервиза не било проблем че предни и задни гуми са с различна шарка но аз не съм сигурен.Колата е x-drive и питането ми е проблем ли ще е ако са различни шарките предни със задни гуми.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook