Разпознаване на знаци

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 12.11.2007
Пол: Мъж
Кара: X7

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от dpetrov » 22 Яну 2015, 11:00

Айде и аз да се вмъкна в дискусията.

ivo1bg написа:Колеги, стига с това "разпознаване" на знаците. Няма такова нещо. Знаците са вкарани в картата и там, където от фирмата производител на картите (в случая HERE, бившите Navteq) са решили да сложат знаци, ще ги виждаме на джама. Там където няма информация няма да излиза нищо..


Не съм съгласен с това, Иво. Функцията "Speed limit display" по-скоро "чете" и "разпознава" знаци, от колкото това, че преглежда единствено някаква база. И това го казвам базирано на опит от място, където никога преди не е имало знак, но в последствие добавят, за да намалят скоростта и автомобила веднага го отчита. Дори на сайта на БМВ, при опцията за доабвяне на такава екстра си е описано следното:

BMW-SL.PNG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

F07 535d
F07 530d
E60 530d

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от ivo1bg » 22 Яну 2015, 11:33

Аааа, от времето на този пост, мнението ми се промени :). Наистина колата и картата работят заедно и за да има знак на хедъпа, колата трябва да разчете знака на пътя, да сравни нещо си в базата на картата и тогава го изобразява. Факт е, че ако едно от двете липсва, геги знаци на джама :D .

Sent from my SM-T705 using Tapatalk 2

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от Koliu » 23 Яну 2015, 16:52

ivo1bg написа:Аааа, от времето на този пост, мнението ми се промени :). Наистина колата и картата работят заедно и за да има знак на хедъпа, колата трябва да разчете знака на пътя, да сравни нещо си в базата на картата и тогава го изобразява. Факт е, че ако едно от двете липсва, геги знаци на джама :D .

Sent from my SM-T705 using Tapatalk 2

Абсолютно си прав колега - и най-глупавото според мен е, че когато в базата няма нищо като знаци(както в БГ, Сърбия и Мадагаскар(примерно) системата си разпознава знаците, но не показва нищо. При другите производители не е така. :no:
За мен обаче остава полемиката далиосвен знаци за ограничението на скоростта, "разпознава" и други знаци и кои точно, (имам предвид разрешено/забранено изпреварване и др. подобни)

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от ivo1bg » 23 Яну 2015, 19:02

Ами там е работата, че нямам спомени дали показваше и други знаци. Мисля, че не :(. Освен това, екстрата дет я имам е само Speed limit info или нещо такова беше ;).

Sent from my SM-T705 using Tapatalk 2

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от g.petrow » 21 Мар 2015, 13:24

От доста време не съм влизал във форума и оставам много приятно изненадан от "висотата" на дискусията. ;-) относно знаците - на мен ми излизат още "изпреварването забранено", както и "край на ограничението"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 8.08.2011
Пол: Мъж
Кара: 525D xDrive

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от vasil67 » 22 Мар 2015, 18:46

Остава и колегата да каже версия навигация, коя година
автомобил и къде ? В България ли или не? :dunno:
Така да можем всички с конкретната екстра да си я
ползваме :wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от g.petrow » 22 Мар 2015, 19:23

Ф10, 2012 г., в Гърция. Версията не я знам, колата дойде с нея и не съм ъпгрейдвал. Предполагам 2012-2013

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от Koliu » 23 Мар 2015, 16:21

g.petrow написа:От доста време не съм влизал във форума и оставам много приятно изненадан от "висотата" на дискусията. ;-) относно знаците - на мен ми излизат още "изпреварването забранено", както и "край на ограничението"

Колега, изглежда и четенето ти е на "висота" - това, което си написал е ясно като бял ден, че го има за държави от ЕС. Ако беше се случило в България вече щеше да е голяма новина :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 10.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f11 535d xdrive lci

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от bossorange » 16 Авг 2016, 21:22

Отскоро съм собственик на колата от подписа ми и мога да кажа, че след ъпдейт на всичко, освен на картата на навигацията, която е от 2013г, започна да ми разпознава знаци в Бг. С НБТ съм

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от tihomair » 17 Авг 2016, 19:26

bossorange написа:Отскоро съм собственик на колата от подписа ми и мога да кажа, че след ъпдейт на всичко, освен на картата на навигацията, която е от 2013г, започна да ми разпознава знаци в Бг. С НБТ съм

Препоръчвам да си гледаш пътя Павка :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от Shadowed » 20 Авг 2016, 13:15

pavelsofia написа:Само да вмъкна, че разпознаването не работи само в Сърбия и България от страните в Югоизточна Европа. В Хърватска, Словения и Гърция си работи без никакъв проблем. Камерата разпознава дори светещите знаци по магистралите, които дават временно ограничение. На практика разпознаването става от камерата на ConnectedDrive, намираща се при огледалото за обратно виждане, но за да работи, данните по някакъв начин се сравняват с информацията в навигационната карта. Ще чакаме ъпдейт за България, все някога ще има.


Най-накрая едно смислено мнение.

Пичове, четете си книжките и стига фантазии :) Разпознаването става от камерата, но тази функция е отключена само за определни държави. А това в коя държава си, няма смисъл да казвам как става, нали? :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от djvice » 08 Дек 2017, 18:10

при мен с кодиране разпознаването тръгна и работи много коректно. 2010 година е колата с CIC

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от ivo1bg » 08 Дек 2017, 18:19

Колега, бъди по-конкретен. Разпознаване на знаците в България ли ти тръгна? Кодираха ли колата или ъпдейтнаха софтуера на навигацията?

Sent from my SM-T825 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от djvice » 08 Дек 2017, 18:44

да в България работи,аз си я кодирах сам,като съм с последната USB версия на картата от форума,а кодировката е елементарна:
KAFAS 3030 IMPLICIT_SPEED_LIMITS_1 NAME_1 = 42,47

стига колата да е от завода с тази функция,иначе правих и една друга с KAFAS,но беше поръчана без speed limit,само с автоматични дълги и там кодирането е малко по сложно,но и при нея тръгна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от Dextuar » 08 Дек 2017, 22:00

djvice написа:да в България работи,аз си я кодирах сам,като съм с последната USB версия на картата от форума,а кодировката е елементарна:
KAFAS 3030 IMPLICIT_SPEED_LIMITS_1 NAME_1 = 42,47

стига колата да е от завода с тази функция,иначе правих и една друга с KAFAS,но беше поръчана без speed limit,само с автоматични дълги и там кодирането е малко по сложно,но и при нея тръгна.
Хмм, интересна информация, ще го пробвам, мерси


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook