Разпознаване на знаци

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от Dextuar » 17 Апр 2018, 20:03

Salmi написа:Здравейте колеги много се радвам че сте открил решение на проблема със сийдлимита в България и ще се радвам ако ми помогнете и на мен. :) Аз имам спийдлимит който не работеше в България естествено :) Реших обаче да си сменя таблото с дигиталното от фейслифта след което обаче ми изчезна изцяло червеното значе за спийдлимита на хедъпа. Иначе в менюто на колата го има и е включен. Можете ли да ми помогнете да го подкарам отново?

А ти кодира ли новото табло по колата?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 8.01.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: F10 530 XD 2011г.

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от Salmi » 18 Апр 2018, 6:18

Ами да кодираха ми го то иначе не можеше да заработи. Дори ми обновиха и софтоера на колата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от pazokolarov » 21 Май 2018, 10:23

niki nikolov написа:Смениха ми софтуера и започна да ги показва в допълнение ми се появи и скалата за звука а избора на дистанция за предупреждението за кола пред мен а като при фейса. Обаче първо ме питаха да ли имам спийд лимит иначе не ставало без него.

Колега, предполагам, че си с CIC. Коя е версията на софтуера на мултимедията? Защото и на мен уж ми обновиха софтуера на всички модули в М-кар, но няма промяна - пак не показва знаците.

Някой има ли информация дали след кодирането за бг - KAFAS 3030 IMPLICIT_SPEED_LIMITS_1 NAME_1 = 42,47, показва ограниченията и извън страната?
Изображение
ИзображениеИзображение

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от ivo1bg » 21 Май 2018, 12:09

Да. Показва ги и извън България ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd
Мечтае да кара: Ferrari

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от niki nikolov » 21 Май 2018, 12:59

pazokolarov написа:
niki nikolov написа:Смениха ми софтуера и започна да ги показва в допълнение ми се появи и скалата за звука а избора на дистанция за предупреждението за кола пред мен а като при фейса. Обаче първо ме питаха да ли имам спийд лимит иначе не ставало без него.

Колега, предполагам, че си с CIC. Коя е версията на софтуера на мултимедията? Защото и на мен уж ми обновиха софтуера на всички модули в М-кар, но няма промяна - пак не показва знаците.

Някой има ли информация дали след кодирането за бг - KAFAS 3030 IMPLICIT_SPEED_LIMITS_1 NAME_1 = 42,47, показва ограниченията и извън страната?


С NBT съм.

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 3.06.2012
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: GranTurismo

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от northern » 03 Юни 2018, 13:10

Здравейте,

Понеже съм бос софтуерно, та да попитам кодирането как става?
Има ли вариант да го направя сам ?
Колата е BMW GranTurismo 2009' CIC

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от Dextuar » 03 Юни 2018, 19:41

northern написа:Здравейте,

Понеже съм бос софтуерно, та да попитам кодирането как става?
Има ли вариант да го направя сам ?
Колата е BMW GranTurismo 2009' CIC

Да, купи си ENET кабел и си свали E-Sys :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от expl0de » 10 Юни 2018, 18:17

Здравейте, искам да си кодирам и на моята 3ка тази опция с разпознаването на знаците в България. С CIC съм и имам екстрата.
В един чужд форум гледах, че ако се кодира щели да се прехвърлят просто ограниченията от страната към която е била преди това колата. Например моята е от Германия, а там ограниченията за извънградско и магистрала са различни и малко се обезмислят нещата. Някой имал ли е такъв проблем?

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от ivo1bg » 10 Юни 2018, 18:23

Нищо не се прехвърля. Просто камерата разпознава знаците за ограничение на скоростта и компа ти показва последното "видяно" ограничение на таблото и върху хедъп дисплея.

Sent from my SM-T825 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 11.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 535dA LCI

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от simeon » 13 Юни 2018, 17:56

ivo1bg написа:Нищо не се прехвърля. Просто камерата разпознава знаците за ограничение на скоростта и компа ти показва последното "видяно" ограничение на таблото и върху хедъп дисплея.

Sent from my SM-T825 using Tapatalk


А каква е причината, че в ЕС вкл. България ми показва знаци навсякъде, но в Сърбия и Македония системата не работи?
Изображение

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от MadChicken » 13 Юни 2018, 18:02

Липса на лицензионни споразумения, т.е. информацията си я има - камерата знаците си ги разпознава и ги сравнява с базата данни в картата, просто навито като види къде се намираш и ...
България беше така допреди няколко години, поне това оправиха.
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от Dextuar » 25 Юли 2018, 8:04

Някой може ли да потвърди, че с най-новия i-step разпознаването на знаците в БГ при KAFAS2 работи?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 23.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '00 e39 530dA
Мечтае да кара: самолет

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от The Stig » 15 Авг 2018, 10:23

Здравейте,
аз съм с NBT и карта от 01.2018 (благодарение на форума :bowdown: ). Също имам Speed Limit Info, но в България не се показват ограниченията. В Гърция забелязах, че излизат и е хубава екстра като цяло.
Доколкото разбрах от темата трябва да ъпдейтна софтуера на мултимедията и като цяло да вдигна integration level-а на колата. Това обаче е свързано с префлашване на модулите и не съм сигурен ако нещо се обърка дали нашите БМВ представители дават гаранция.
I always tell the truth, even when I lie

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от Dextuar » 15 Авг 2018, 10:36

The Stig написа:Здравейте,
аз съм с NBT и карта от 01.2018 (благодарение на форума :bowdown: ). Също имам Speed Limit Info, но в България не се показват ограниченията. В Гърция забелязах, че излизат и е хубава екстра като цяло.
Доколкото разбрах от темата трябва да ъпдейтна софтуера на мултимедията и като цяло да вдигна integration level-а на колата. Това обаче е свързано с префлашване на модулите и не съм сигурен ако нещо се обърка дали нашите БМВ представители дават гаранция.

Познай дали дават ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от expl0de » 18 Авг 2018, 14:23

Оказа се, че и аз съм с KAFAS2 , мултимедията ми е CIC. I-Step 0712. Има ли някой, който е подкарал разпознаването с ъпдейт?

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook