Разпознаване на знаци

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.04.2013
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530XD

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от xclusive » 23 Фев 2019, 21:11

northern написа:
xclusive написа:
northern написа:Моля някой колега от София да помогне за кодирането, ще съм много благодарен.
Нямам нито кабел, нито програма и дори да ги купя не съм сигурен, че ще успея сам.
:bowdown:


При KAFAS1 може да се кодира, при KAFAS2 трябва да се ъпдейтне софтуеара, само с кодиране не може да стане.


Вероятно съм с KAFAS1,защото колата е 2009 и софтуера не може да се ъпдейтне до колкото ми е известно.
Как да разбера с кой KAFAS съм?


Да, с KAFAS1 ще си.
Не съм провал, но колегите пишат че с кодиране на ще тръгне разпознаването.

Код: Избери целия код
KAFAS 3030 IMPLICIT_SPEED_LIMITS_1 NAME_1 = 42,47
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 3.06.2012
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: GranTurismo

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от northern » 23 Фев 2019, 21:38

xclusive написа:
northern написа:
xclusive написа:
northern написа:Моля някой колега от София да помогне за кодирането, ще съм много благодарен.
Нямам нито кабел, нито програма и дори да ги купя не съм сигурен, че ще успея сам.
:bowdown:


При KAFAS1 може да се кодира, при KAFAS2 трябва да се ъпдейтне софтуеара, само с кодиране не може да стане.


Вероятно съм с KAFAS1,защото колата е 2009 и софтуера не може да се ъпдейтне до колкото ми е известно.
Как да разбера с кой KAFAS съм?


Да, с KAFAS1 ще си.
Не съм провал, но колегите пишат че с кодиране на ще тръгне разпознаването.

Код: Избери целия код
KAFAS 3030 IMPLICIT_SPEED_LIMITS_1 NAME_1 = 42,47


Благодаря за мнението, надявам се че е останал някой ентусиаст който би могъл да удари едно рамо и да го направим. Ще почерпя разбирасе :help:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd
Мечтае да кара: Ferrari

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от niki nikolov » 24 Фев 2019, 23:38

northern написа:
xclusive написа:
northern написа:
xclusive написа:
northern написа:Моля някой колега от София да помогне за кодирането, ще съм много благодарен.
Нямам нито кабел, нито програма и дори да ги купя не съм сигурен, че ще успея сам.
:bowdown:


При KAFAS1 може да се кодира, при KAFAS2 трябва да се ъпдейтне софтуеара, само с кодиране не може да стане.


Вероятно съм с KAFAS1,защото колата е 2009 и софтуера не може да се ъпдейтне до колкото ми е известно.
Как да разбера с кой KAFAS съм?


Да, с KAFAS1 ще си.
Не съм провал, но колегите пишат че с кодиране на ще тръгне разпознаването.

Код: Избери целия код
KAFAS 3030 IMPLICIT_SPEED_LIMITS_1 NAME_1 = 42,47


Благодаря за мнението, надявам се че е останал някой ентусиаст който би могъл да удари едно рамо и да го направим. Ще почерпя разбирасе :help:


На мен ми го направиха в Coding BMW в бизнес парка. Звънни и питай кога ще може и би трябвало да го направи.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 2.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d F31
Мечтае да кара: BMW HP4 race

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от ichooo » 25 Фев 2019, 12:00

Колеги от скоро съм собстеник на Ф31 2013г с NBT професионал и имам заложена функцията за разпознаване на знаци, но като при повечето от вас показва знака празен с три тирета в него. Още съм нов като собственик на БМВ и започвам да влизам лека в час, но не разбрах за NBT какво е решението на проблем?
Благодаря предварително :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.04.2013
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530XD

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от xclusive » 25 Фев 2019, 20:12

ichooo написа:Колеги от скоро съм собстеник на Ф31 2013г с NBT професионал и имам заложена функцията за разпознаване на знаци, но като при повечето от вас показва знака празен с три тирета в него. Още съм нов като собственик на БМВ и започвам да влизам лека в час, но не разбрах за NBT какво е решението на проблем?
Благодаря предварително :bchug:


Ако е кафас2 модула, ъпдейт до последна версия на софтуеара на колата.
При мен след ъпдейт си тръгна разпознаването.
Изображение

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от Giorceto » 28 Фев 2019, 14:32

Къде и как го ъпдейтваш? т.е. мога ли сам или трябва през инпа, иста и т.н.?
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.04.2013
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530XD

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от xclusive » 28 Фев 2019, 16:48

Giorceto написа:Къде и как го ъпдейтваш? т.е. мога ли сам или трябва през инпа, иста и т.н.?


Можеш сам, стига да имаш софтуеара и да знаеш точно какви стъпки се правят. Има доста детайлна информация по чуждите форуми.
Вариантите са ISTA/D (пълната версия +200GB) ИЛИ ESys (PsdzData FULL +150GB). трябва ти външен източник на ток, по време на ъпдейта задължително.
За ESys съм чел, че може да се направи ъпдейт и без icom устройство, но за истата мисля, че е задължително.

Аз лично стигнах до там, че бях готов да го направя сам, но в последния момент ме хвана шубето и запазих час в М-Кар Пловдив. Там за 2 часа ми направиха пълен ъпдейт на всички модули. (С E-Sys може да се ъпдейтват отделни модули - става доста по - бързо).
:yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от Dextuar » 28 Фев 2019, 17:02

Както каза колега, през ISTA-D/ISTA-P става най-лесно и най-сигурно през ICOM. Мисля, че може да се подкара и чрез ENET през емулатор, но лично не бих го направил по този начин и винаги си ползвам ICOM-а. Важно е да имаш достатъчно добро външно захранване, което да държи колата на контакт над 13V, иначе ИСТА отказва да продължи.

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 2.07.2011
Местоположение: Белгия
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 520dA

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от Breach » 05 Мар 2019, 23:52

dextuar написа:Както каза колега, през ISTA-D/ISTA-P става най-лесно и най-сигурно през ICOM. Мисля, че може да се подкара и чрез ENET през емулатор, но лично не бих го направил по този начин и винаги си ползвам ICOM-а. Важно е да имаш достатъчно добро външно захранване, което да държи колата на контакт над 13V, иначе ИСТА отказва да продължи.


С ISTA и ICOM си е стандарта, но който няма ICOM е-Sys и ENET си работи пушка (ако знаеш какво правиш, иначе можеш да се вкараш в приключение). ENET и ISTA все още не мисля че става и лично аз не бих рискувал. Да, захраването за дълга работи си е задължително (аз ползвам 55А, колата на изключен климатик и фарове пак е около 20А на запалка). Но при пълен акумулатор и за кратки флашове (няколко минути) си е ОК. Естествено, ESYS е хардкор и умре ли тока по средата на буутлоудър става лоша работата ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 2.08.2019
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5M F15, 2014

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от Rumen Velev » 02 Авг 2019, 11:46

djvice написа:да в България работи,аз си я кодирах сам,като съм с последната USB версия на картата от форума,а кодировката е елементарна:
KAFAS 3030 IMPLICIT_SPEED_LIMITS_1 NAME_1 = 42,47

стига колата да е от завода с тази функция,иначе правих и една друга с KAFAS,но беше поръчана без speed limit,само с автоматични дълги и там кодирането е малко по сложно,но и при нея тръгна.


Здарвей, колега!
От 1 месец се мъча да подкарам показването на ограниченията на моята X5 F15 2014 и видях, че си успял да го направиш на кола без kafas камера.
Аз имам само Fla02 и [72] 5AC_HIGH_BEAM_ASSISTANT във FA. асистента за фаровете работи. Намаше фабрично 8TH записах го във FA и кодирах HU_NBT и KOMBI.
Дисплея ми е 6WA разщирения дигитален, колате е с NBT. Появи се възможност за избор в NBT-то и за хедупа и за kombi таблото. Като ги отметнах в Kombi дисплея се показаха кръгъл знак за ограниченията но с 3 чертички вътре и знак за забранено изпреварване, които се виждаха. Когато рестартирах колата тези знаци изчезнаха и сега се виждат само чертичките. Пробвах какво ли не, но не мога да ги изкарам отново само чертички?
Направих ъпдейт на всички модули от версия F025-13-07-506 на F025-18-07-530 с esys с идеята, че ще се покажат, но не мога да ги подкарам?
картата ми е последната версия NEXT 2019-1
Kafas не фигурира в папките и физически този модол го няма в колата, но как изобщо се показаха тези знаци?
Мога да я добавя като флашна чрез esys защото като съм добавил 8TH в FA ми я калкулира за инсталиране, но иска да премахне FLA и не съм я добавял, защото не знам дали 5АС нама да спре да работи.
Това IMPLICIT_SPEED_LIMITS_1 NAME_1 = 42,47 не мога да го намеря в нито една от наличните HU_NBT, KOBMI, FLA т.н
Възможно ли е да се кодира Sli да чете само от картата?
Моля Помагите!
Приемам всякакви съвети :)
Ще черпя!
Благодаря!

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Разпознаване на знаци

Мнение от MadChicken » 02 Авг 2019, 17:21

Без KAFAS модул, кой точно ще разпознава знаците, за да ги показва на таблото?
FLA е просто детектор на бяла и червена светлина, разбирай фарове и стопове, не е камера в никакъв случай...
Вариантите са два - подмяна на много неща за да се монтира KAFAS2 в твоя случай или има SLI емулатори, които обаче нищо не разпознават, а разчитат само на инфото записано в навигационната карта. Работи, но по принцип.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от adovet » 08 Авг 2019, 12:11

аз съм с емулатор и почти навсякъде до сега ми показва ограниченията, особено след като сложих и последната карта на навигацията. Не знам как са го направили но ако не кажа на някой че съм с емулатор няма да познае никога, че няма камера. Точно като се мине покрай знака и сменя ограничението. Предимство на емулатора е и че не се бърка както камерата да засича ограничения от камиони и рейсове на задния им капак.
ПС: не казвам че емулатора е по доброто решение ами просто ако я няма екстрата е доста добър вариант

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от A9A » 08 Авг 2019, 14:28

Някой казват, че мога да активирам разпознаването само с ъпдейт, а други като вкарам някакъв код закупен от БМВ за "скромната" сума от 450 лева. Автомобилът е LCI с KAFAS 2 и 8TH. Мина ли границата на България (посока съседни държави) и веднага започва да работи тази екстра. Какво да направя, че да заработи и в България?
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от xexoral » 09 Авг 2019, 20:10

A9A написа:Някой казват, че мога да активирам разпознаването само с ъпдейт, а други като вкарам някакъв код закупен от БМВ за "скромната" сума от 450 лева. Автомобилът е LCI с KAFAS 2 и 8TH. Мина ли границата на България (посока съседни държави) и веднага започва да работи тази екстра. Какво да направя, че да заработи и в България?


За стотина лева ще ти го кодират това + евентуално някоя друга екстра, която искаш, естествено при "неофициален" coder. Ако пък си "хакер", дори може сам да се справиш.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 24.11.2008

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от nuHu3 » 18 Дек 2019, 21:45

Здравейте колеги, аз карам F31 LCI, която е обобрудвана със Speed limit info, но и при мен не работи на БГ територия. Може ли да се активира и към кого трябва да се обърна за тази услуга? Благодаря!

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook