Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ICE » 24 Окт 2014, 22:45

Ухаааааа,
Браво адаш!!! Честито и много безаварийни км. Но как ще смениш всичко по нея. Аз четох за проблеми и с гумички на клапаните и т.н. недопустими елементарни неща... но стига токолва от мен. Я сподели ти!!! :yes:
Последна промяна ICE на 10 Ное 2014, 17:58, променена общо 1 път

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ivo1bg » 26 Окт 2014, 19:37

Ами аз знаех за тези проблеми и за това търсех кола, до цена бюджета ми -(минус) 10 000 лв. Сега сменявам почти всичко, описано в руския форум, без турбините, които, само ще ги ревизирам и се надявам да получа чисто нова 550-тка за бюджета, който си бях определил.
Иначе колата е невероятна. Удоволствието да я карам е наистина огромно :). Адаптив драйва е ........., абе няма такъв кеф. Ускорението и въобще динамиката са забележителни. Вече не се замислям дали да изпреварвам, просто мога ;). Комфорта е на нивото на истинска кола от премиум сегмента. След каране от 14 часа ставам от колата без никаква умора. Да не говорим за каране из Бг, където разстоянията са малки. Тук разбира се проблемите са други, но пак не се чувстам уморен след пътя, колкото и простотии да срещам по нашите пътища.
Разхода на дълго е около 11-12 при умерено каране. В града........23-24 :(, но аз карам предимно в центъра и на малки разстояния и този разход съм го приел :). Сега, като свърши ъпгрейда, се надявам малко да паднат тези цифрички, но удоволствието си струва.
Ако искаш, след като я взема от бокса, може да се видим да я тестваш.
Съвета ми е да си оставиш 550 като опция за следващ автомобил ;).
Ако имаш още някакви въпроси, свиркай, тук съм.

Забравих да кажа, колата е невероятна :).

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ICE » 10 Ное 2014, 18:05

Много си прав, че кефа е Н-Е-В-Е-Р-О-Я-Т-Е-Н... При мен беше така, а при теб ще е х2!!! Убеден съм. Да ти кажа честно, при мен е по-скоро въпрос на сметки, защото лятото въртя по 4-5к км на месец и някакси все още не ми се давват двойни пари само за гориво. Надявам се да се върнат времената, когато няма да ни прави впечатление дали даваме 600лв за дизел или 1200 за бензин!!! На всичко го пожелавам от все сърце, защото всички. които сме тук, в този форум сме пристрастени. :mhihi:
Относно въпросите, смятам, че ще е по-добре и по-приятно да се видим "на по бира", защото иначе ще ми излезнат мазоли от писане. Пък и ще видя "звяра в овча кожа"! :smoke:

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ivo1bg » 10 Ное 2014, 19:52

Абсолютно прав си адаш. Ако въртиш по толкова, няколко месеца в годината, е малко тегаво, но както казва един приятел, не е важно какви са разходите, важни са приходите :).
За бирата съм "За", само да излезе колата от бокса и сме готови ;). Само за да придобиеш лека представа какво се случва:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ICE » 12 Ное 2014, 0:31

Eй, развали колата... :mhihi:
Шегувам се, разбира се. Ясно беше че това те чака. Само да те попитам, защо си мислиш че със смяната проблема се решава, че частите ще са с друго качество? Или пък си намерил други алтернативни части с по-високо качество? :dunno:
Я сподели малко, че ми е доста интересно...
ПП> УСПЕХ!!! :yes:

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ivo1bg » 12 Ное 2014, 1:04

Ами след като отворихме маторя за да видим с какви инжектори е, се видя, чя по-голямата част от тях са от първите ревизии, а руснака в статията изброява 16 или 17. Освен това казва, че е абсолютно задължително да се подменят с последния модел. Зачетох се и из разни хамерикански форуми и там пишеше дословно същото. Хората се оплакваха, че за 20-30 000 мили двигателите почват да дават ядове и им излиза съобщение за misfire. Отивайки в сервиз, в 98% от случаите виновни се оказват тези инжектори. Който е бил в гаранция-"пичели", който не....... вади и плаща. При мен проблеми нямаше все още, но реших да ги сменя всичките за да си спестя бъдещи главоболия. Сменявайки гумичките на клапаните, видяхме, че и клапаните са в състоянието от снимките и решихме да действаме генерално. Извади се и се разглоби двигателя и му се направи пълна профилактика с подмяна на всичко, което можеше да се смени, без да трябва да си продавам бъбрека :).
За качеството на чарколята не се притеснявам, защото всичките ги взехме от BMW, с поръчка, чакане и т.н. и според руснака, "детските болести" са преодолени.
Повече подробности ще мога да дам след приключване на цялата операция, защото още не е приключила и Майстора още не ме е осакатил, че му натресох това гранде мазало :P.
Освен това се надявам, след като всичко свърши благополучно, самия Магьосник да се включи в обясненията, че аз само дистанционно участвам. Колата се намира в Добрич и както се досещаш, Илко е човека със скалпела :).
Както и преди писах, тази интервенция беше планирана и за сега всичко се движи в предвидения бюджет. Надявам се, резултата да е една чисто нова кола с реновиран (наистина) двигател, на цена 1/4 от тази в магазина.

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ICE » 30 Ное 2014, 17:35

За мен ти си класически болен мозък, но затова сме се събрали тук, защото всички сме с еднаква диагноза! :mhihi:
Поздравявам те за начинанието. Аз като че ли, вече се поизморих от такива луди ремонти и оттук нататък бих
се придържал към схемата кола нова или на 1 година, но задължително с удължена гаранция до 5 или 6 години.
Очаквам с голям интерес вклюванията ти, ако Илко може да ти праща снимки и да ги качваш тук, би било страхотно, а и мн полезно. Желая ви успех и съвсем скоро звяра да ти е в гаража. :bchug:

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от Ilko Ivanov » 30 Ное 2014, 18:00

ICE написа:Очаквам с голям интерес вклюванията ти, ако Илко може да ти праща снимки и да ги качваш тук, би било страхотно, а и мн полезно. Желая ви успех и съвсем скоро звяра да ти е в гаража. :bchug:

Той Иво вече си я кара колата,дори би трябвало да си е в София вече :D
Снимки има доста ,Иво ако реши да ги качи .

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ivo1bg » 30 Ное 2014, 21:02

Ще ги кача, но някак си си загубих телефона в таз пуста Варна и ще трябва пак да ми ги пратиш и ще ги постна.

Sent from my SM-T705 using Tapatalk 2

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от MadChicken » 30 Ное 2014, 21:38

Някак си викаш а? :mhihi:
Only dead fish follow the stream...

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ivo1bg » 30 Ное 2014, 22:40

Мдааа, лошо е да няма човек спомени :). Но колата си заслужаваше да бъде полята. Ти също имаш голяма роля за удоволствието да се кара таз хубавица ;). Утре кат се сдобия с телефон ще се чуем, че имам голямо черпене да те черпя :). А Илко когато ми изпрати пак снимките ще ги кача веднагически.

А ето и малко снимки, за да може да придобиете представа какво направиха в Добричкия клон ;). Номерирах ги, за да може да се задават възможно най-точните въпроси, че Илко ще трябва да им отговаря и да не го мъчим :mhihi: .
01. Изображение
02. Изображение
03. Изображение
04. Изображение
05. Изображение
06. Изображение
07. Изображение
08. Изображение
09. Изображение
10. Изображение

И вече след интервенцията :lol:

11. Изображение
12. Изображение
13. Изображение
14. Изображение
15. Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ///M Power » 05 Дек 2014, 21:53

Колега да помоля само да споделиш на колко км. е колата?
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от Ilko Ivanov » 05 Дек 2014, 22:23

Иво,не си качил всички снимки :mhihi:

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ivo1bg » 06 Дек 2014, 15:12

Колата е на 190к км., но както казах вече е чисто нова ;).

Sent from my SM-T705 using Tapatalk 2

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ICE » 15 Дек 2014, 0:58

Адаш,
Чакам с нетърпение да и навъртиш 10-20к км и да споделиш мнение за колата. Много работа сте свършили с Илко. Като ви гледам ме карате да се замисля за един такъв екземпляр.
Не ви е срам! :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook