Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ICE » 25 Фев 2014, 22:17

ПП. ...и още нещо. Не бих отказал и да карам 550d, в по-лошия случай новото 535d (313hp), тъй като и от 535d-то съм доволен (като си знаеш детските болести и няма какво да те изненада :mhihi: ). Само че, някакси това "чукане" на дизела ми изпива мозъка. Само това не мога да преживея. Вече 10 години се опитвам и не мога, и не мога. :evil:

:idea: Едно е ясно на 100%, колата е F10!!!

Успех на всички! 8)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от @2bar » 26 Фев 2014, 7:42

Колега,

този негативизъм, аз по - скоро бих го нарекъл трезва преценка. Но всичко е въпрос на гледна точка.

С две думи си "почти" съгласен с мен - честото зареждане е досадно и човек трябва да има по - големи доходи, за да не му прави впечатление, колко гори. Е тогава остава единствено честото зареждане.

И аз съм на това мнение. Аз също си изкарвам моите пари по честен начин и точно затова не искам да ги хвърлям на вятъра.

За хобито ми е малко трудно да кажа нещо, защото при мен хобито ми е и работа и редовно карам и не знам, как щеше да е ако имах друга работа. Но не вярвам, че щях да загубя реалната представа за нещата.

За подръжката - идеята ми е, че не трябва да се превръща в бреме. Много ясно, че като вземеш кола на 20к няма, какво да се развали. Но ако наистина си правиш шоу (тя такава кола е и за шоу) много скоро, като дойде време за едни дискове и накладки и вече си мин. 1000€ (че и повече и то само части). В същото време един резервоар е само 100€. С две думи разхода е несъпоставим с подръжката.

Детските болести....ми детски болести. Или ти харесва колата или не. Лично мен, не биха ме отказали детските болести. Ако я вземеш нова си има гаранция, ако е втора ръка пак може да платиш за допълнителна гаранция или просто да си плащаш ремонтите. В края на краищата всяка кола се разваля. Коя повече, коя по - малко.

F10 е красив автомобил, но лично аз го намирам малко по - шумен от конкуренцията.

Та с две думи успех в изборът.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от msi200 » 26 Фев 2014, 9:43

Относно въпросите на Ice:
Да, накланя се точно с динамик драйв, като го сложиш на "спорт" пак се накланя, но по-малко.
За точната дата, когато оправят мотора трябва да питаш в някой сервиз на БМВ. Аз няма да съм достоверен източник на информация, но със сигурност има такова нещо и е след 2010.
Комфортните настройки според мен са, за да се разграничи от М5. 550i е почти безшумна и вози като Мерцедес :)
Сравнено с е60, ф10 може и да харчи 1л по-малко при постоянна скорост 130, но дадеш ли газ - край с икономията. С други думи не вярвай в чудеса.

П.С. сега видях, че на М5 му дават средно да харчи 9.9 - никога не съм успявал да постигна този разход, като при постоянна скорост 130 харчи 10.5 . А средно над 15.
I love the sound of V8 in the morning...

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ICE » 28 Фев 2014, 2:10

msi200 написа:Относно въпросите на Ice:
Сега видях, че на М5 му дават средно да харчи 9.9 - никога не съм успявал да постигна този разход, като при постоянна скорост 130 харчи 10.5 . А средно над 15.
Благодаря за отговорите....
Да, и при мен с Е60 550i беше 10,5л/100км със ср. ск 130км/ч, когато я докарах отГермания. И горе долу пак 15 в града. Ти обаче казваш, че М-ката ти дава средно 15. Тогава колко е градското (реално де)? :dunno:
Относно мотора и проблемите с него, ще разпитам да видим какво ще ми кажат от Дару, ама едва ли ще имат инфо. Аз когато я имах моята Е60, ги питах за детски болести по 550-ките, но те не бяха вкарвали в сервиза нито една такава... Само в M-Kaр (Пловдив) имаха една такава и нямеше никакви проблеми. Така че мисля че и сега ще е така. Надявам се че след 10/2011 (би трябвало да се води модел 2012) нещата ще са поправени.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ICE » 28 Фев 2014, 2:27

@2bar написа:Колега,
С две думи си "почти" съгласен с мен - честото зареждане е досадно и човек трябва да има по - големи доходи, за да не му прави впечатление, колко гори. Е тогава остава единствено честото зареждане.
ДА, точно за това говорех..не е до парите, а чисто физически е досадно да спираш през 3 дни на бензино-колонката... :mhihi:

@2bar написа:За подръжката - идеята ми е, че не трябва да се превръща в бреме. Много ясно, че като вземеш кола на 20к няма, какво да се развали. Но ако наистина си правиш шоу (тя такава кола е и за шоу) много скоро, като дойде време за едни дискове и накладки и вече си мин. 1000€ (че и повече и то само части). В същото време един резервоар е само 100€.
Еми то и на 535-цата предни дискове са 870лв + 560лв накладки, така че не виждам нищо страшно. Пък и ако са нови, ще покараш поне 60к км... Освен това нещо много ме радват "big brake kit"-овете и 6 буталните апарати... :lol:

@2bar написа:Детските болести....ми детски болести. Или ти харесва колата или не. Лично мен, не биха ме отказали детските болести. Ако я вземеш нова си има гаранция, ако е втора ръка пак може да платиш за допълнителна гаранция или просто да си плащаш ремонтите. В края на краищата всяка кола се разваля. Коя повече, коя по - малко.
Въпросът не е дали ще те откажат, а да си подготвен предварително, за да няма неприятни изненади в движение. С др. думи да си чекнеш и/или смениш проблемните възли и детайли предварително, да ти е мирна главата. Като пример собствениците на 535i и 335i в USA са подали над 10 милиона (!!!) оплаквания за спиране работата на двигателя по време на движение на магистрала, в някои случаи водачите са били по средата на изпреварване и в лявата лента. Това е мега опасно. Затова от BMW са увеличили гаранцията на HPFP (помпата за високото налягане на горивото) от 4, на 10 (!!!) години. С новите помпи, които са вече и с др part number, засега няма оплаквания. Такива неща имах предвид... :winky: (сори, ако нещо съм се изразил неясно)

@2bar написа:F10 е красив автомобил, но лично аз го намирам малко по - шумен от конкуренцията.
Е60-ката беше много тиха... Дай Боже тази да е по-мелодична... :bowdown:

@2bar написа:Та с две думи успех в изборът.

Благодаря колега...ако намеря изключителен екземпляр ще го бъде. Ако не продължаваме с дизелите. :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от msi200 » 28 Фев 2014, 19:39

ICE написа:Да, и при мен с Е60 550i беше 10,5л/100км със ср. ск 130км/ч, когато я докарах отГермания. И горе долу пак 15 в града. Ти обаче казваш, че М-ката ти дава средно 15. Тогава колко е градското (реално де)? :dunno:
Относно мотора и проблемите с него, ще разпитам да видим какво ще ми кажат от Дару, ама едва ли ще имат инфо. Аз когато я имах моята Е60, ги питах за детски болести по 550-ките, но те не бяха вкарвали в сервиза нито една такава... Само в M-Kaр (Пловдив) имаха една такава и нямеше никакви проблеми. Така че мисля че и сега ще е така. Надявам се че след 10/2011 (би трябвало да се води модел 2012) нещата ще са поправени.


М5 - градско из София 17-20. Старт/стоп го ползвам само на гадните задръствания, но над 20 не съм виждал. В момента е 18 само градско средна скорост 33км/ч. Ако се кара повече по Цариградското и околовръстното, става 15-17.
Извънградско от 10.5 със 130, при 180 е 14-15, но това е при постоянна скорост. Ако даваш газ/спирачка се вдига.

Между другото, на един колега му докарахме 550Xi и мисля даде 12 от Германия със 130-140. А тия разходи Германия/България са непостижими у нас.
I love the sound of V8 in the morning...

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ICE » 01 Мар 2014, 13:08

Говорих с момчето, което взе 550-ката. От новата година той е собственик М5 и той сподели, че градско харчи 20-24... Май ми се изпари идеята за М5. Хахаха.
Изглежда се оказва, че 550i е най-добрия баланс между разход, поддръжка и everyday fun car. При нея разхода ще е около 14.5-16 градско. Поне при Е60 беше така. Тук може и 1 литър да е по-долу.
ПП. При 550xi е малко по-висок разхода заради 4х4... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от msi200 » 03 Мар 2014, 17:52

I love the sound of V8 in the morning...

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ICE » 06 Мар 2014, 3:22

msi200 написа:На Руски за N63:
http://bmwservice.livejournal.com/110834.html#cutid1

Колега, много ти благодаря за този линк. :bowdown:
Изключително съм разочарован от качеството през последните години.... Да колите стават все по-модерни (компютеризирани), но ненадежни.
На 100% се отказах от 550i (N63B44). Май пак ще си карам 535d, но ще се метна на N57D30 ... освен, ако не ми пратиш такъв линк и за него. :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от msi200 » 06 Мар 2014, 8:58

Дизелите редови 6цил. са здрави, единствено според мен трябва да им се сменя маслото на максимум 15х. км, а не според сервизния интервал. И за мен 535д е по-добрия избор, върви предостатъчно, харчи малко, здрава е и се продава лесно.

... А пък с новия вариант *50i 450кс, пак има сменени мотори на чисто нови коли в американските форуми. Една от причините са инжекторите. Мерцедес имаха проблеми с тия пиезоинжектори на Сименс и направиха сервизна акция, в която ги смениха всичките с Бош -problem solved :)
I love the sound of V8 in the morning...

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ICE » 07 Мар 2014, 0:55

msi200 написа:Дизелите редови 6цил. са здрави, единствено според мен трябва да им се сменя маслото на максимум 15х. км, а не според сервизния интервал. И за мен 535д е по-добрия избор, върви предостатъчно, харчи малко, здрава е и се продава лесно.

... А пък с новия вариант *50i 450кс, пак има сменени мотори на чисто нови коли в американските форуми. Една от причините са инжекторите. Мерцедес имаха проблеми с тия пиезоинжектори на Сименс и направиха сервизна акция, в която ги смениха всичките с Бош -problem solved :)
Да, 530d или 535d e верният и умен избор. Маслото го сменям точно на 10'000км, независимо, че от BMW го дават с удължен пробег до 30'000км. :kuku:
От маслата BMW съм супер недоволен. затова тествам различни други марки. Предишното беше Motul и бях доволен. За 10к км не го беше пипнала, а сега съм с Castrol EDGE, пък да видим как ще е...
Относно бензиновите, да - прва си, че имат много проблеми. Толкова са много, че сменят директно целите двигатели, вместо да отремонтират и сменят "х" на брой възли и детайли. Освен, че и BMW и Mersedes имат проблеми с дюзите на Siemens (Сименс, които държат шампионската купа за най-много последващи модификации на една и съща дюза - до 16 версии, за по-малко от 7 години - това е за мотор на БМВ), "колегите" с трилъчата звезда ги сменят, но с не какви да е, а с електромагнитни (или поне такова е инфото в нета)...., а сега от теб разбирам, че са с марката на Бош .

Още един път благодаря за съвета, защото вече бях залитнал по една уникална красаваца 550i. :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от msi200 » 07 Мар 2014, 9:34

То съвсем излезе офтопик, но да се поправя -на Мерцедес дефектните пиезоинжектори са на Делфи, и ги заменят или с ел.-магнитни на Делфи, или с ел.-магнитни на Бош.
Доколкото знам, *35d и *40d също са с пиезоинжектори, но са Бош и не дават дефекти.
I love the sound of V8 in the morning...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Юни 2014, 18:43

Грешка. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ICE » 13 Юли 2014, 14:24

BMW Power ACM написа:Грешка. :mhihi:
В смисъл?

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ivo1bg » 22 Окт 2014, 10:11

Знам, че е минало доста време от последния пост в темата, но, Иво, ако искаш още инфо, мога вече да дам от първа ръка ;). Статията от руския форум е доста вярна :(, но ако си смениш превантивно всички проблемни възли, ще караш един наистина уникален автомобил. Доставям си огромно удоволствие с него, но в момента е точно в бокса за смяна на всички недоклатени от БМВ части :).

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook