Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ICE » 22 Фев 2014, 0:38

Здравейте колеги,
Интересува ме дали някой колега от форума притежава или употребява такъв екземпляр , а именно 550i... 8)

Този разход (15.4) дали ще е верен за София?! :dunno:
Fuel consumption combined: 10.4 l/100 km
Fuel consumption (urban): 15.4 l/100 km
Fuel consumption (extra-urban): 7.5 l/100 km

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от @2bar » 22 Фев 2014, 9:47

дали този, който си купува такава кола го интересува разхода?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от hacker4eto1 » 22 Фев 2014, 10:45

мечтата ми е Служебна 7-ца с 5 литров дългата база Черна уникално красив автомобил... Возил съм се във е60 550 Комби и от тогава моята 2,8 ца ми изглежда като на сестра ми Туингото 1.1 :mrgreen: :mrgreen:
Бях я помолил да го покарам него около седмица после за да ми се струва моята по -добра...
Уникален звук ,не ти трябва радио или жена до теб а за динамиката няма какво да кажа хем беше комби....
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 4.01.2011
Пол: Мъж

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от scaramush2010 » 22 Фев 2014, 23:29

Имат проблем с дюзите , промиват цилиндрите с бензин и води до големи поразии трябва да се провери дали са сменяни с подобрените .

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ICE » 23 Фев 2014, 0:09

@2bar написа:дали този, който си купува такава кола го интересува разхода?

Колега,
Мен лично много ме интересува, иначе нямаше да питам. Не схващам какво искаш да кажеш с твоя пост, но явно няма да е свързано с темата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от @2bar » 23 Фев 2014, 10:18

Колега, баш по темата е.

Че разхода няма да е толкова е ясно, че ще е повече също е ясно.
Само не мога да разбера разход на гориво и топ мотор по отношение на мощност на едно място. Както са казали хората - кеф, цена няма.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ICE » 23 Фев 2014, 23:21

Напълно си прав - "Кеф цена няма!", но това не означава, че трябва да сме като слепи в тъмното! :winky:
Все пак съм притежавал Е60 550i, и пак се интересувам, колкото и да е непонятно за теб...
Успех! :smoke:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от Emooo » 24 Фев 2014, 12:50

Тези дето не се интересуват от разхода на 4.8 литра бензин са такива които ги гледат само на картинки тези коли. Разхода е най-важен в при избора на този двигател, всичко друго е ясно. Един такъв автомобил за 200 хил км ще изгори гориво за около 100 бона. това е 2/3 от цената на автомобила.
Tool - Fear Inoculum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от @2bar » 24 Фев 2014, 20:05

Просто такива коли в нормалните държави се карат от хора, на които им е през оная работа за разхода. След като си го извадил голям да си купиш такава кола, значи ще можеш и да я зареждаш без да те притеснява, колко струва. Същата работа е и с яденето - като искаш мръвка - струва пари.

Друг е и момента, че на колите с такива големи мотори никой не върти толкова много км., защото просто не си струва. И разхода на бензин далеч не е най - важното перо при такива абтомобили - има много други неща, които са по - важни - каско, обслужване и т.н.

Лично аз, така ги виждам нещата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от msi200 » 24 Фев 2014, 23:10

15 минимум ще ти е средния разход и според мен това не харчи по-малко от Е60.
За мен недостатъци са, че се накланя гадно по завоите и воланът е доста безчувствен. Моторът се води проблемен до определена година, трябва да си провериш докога точно.
Като цяло колата е супер и е наблегнато повече на комфорта.
I love the sound of V8 in the morning...

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ICE » 24 Фев 2014, 23:42

Emooo написа:Тези дето не се интересуват от разхода на 4.8 литра бензин са такива които ги гледат само на картинки тези коли. Разхода е най-важен в при избора на този двигател, всичко друго е ясно. Един такъв автомобил за 200 хил км ще изгори гориво за около 100 бона. това е 2/3 от цената на автомобила.
Много на място казано!!! :clap:

@2bar написа:Просто такива коли в нормалните държави се карат от хора, на които им е през оная работа за разхода. След като си го извадил голям да си купиш такава кола, значи ще можеш и да я зареждаш без да те притеснява, колко струва. Същата работа е и с яденето - като искаш мръвка - струва пари.
Като го вадиш голям, ще си купуш Lambo, Bently, Pagani Zonda и други такива. За мръвката така казваш значи... ОК, ама има телешно за 15лв и аржентинско за 60лв. Та и тук грешиш!!! Не е само пица - мръвка (черно-бяло)!!! :smoke:

@2bar написа:Друг е и момента, че на колите с такива големи мотори никой не върти толкова много км., защото просто не си струва. И разхода на бензин далеч не е най - важното перо при такива абтомобили - има много други неща, които са по - важни - каско, обслужване и т.н.
Лично аз, така ги виждам нещата.
Напротив! Остаряла ти е информацията. Да така беше преди 10 години. Сега погледни в mobile.de масово са с пробег м/у 100к и 150к., а само на 2-2,5 години. Има и изключения, разбира се! :winky:

msi200 написа:15 минимум ще ти е средния разход и според мен това не харчи по-малко от Е60.
Би трябвало да са го намалили в сравнение с Е60. Все пак е турбиниран, а този на Е60 е атмосферен! :D

msi200 написа:За мен недостатъци са, че се накланя гадно по завоите и воланът е доста безчувствен.
Не мисля, че ако е с адаптивното окачване, това което споделяш с нас ще се случи. Вероятно това важи за тези коли с нормалното окачване (което пък е мега евтино за поддръжка, сравнено с адаптивното, за което писах).

msi200 написа:Моторът се води проблемен до определена година, трябва да си провериш докога точно.
:?: Дай повече инфо по въпроса!
:oops:

msi200 написа:Като цяло колата е супер и е наблегнато повече на комфорта.
Хм, интересно твърдение. Смятам, че от "цивилните" F10-ки, 550и ще е най-спортно ориентираната от цялата гама бензинови мотори (имам предвид без М5). Говоря от предишен опит с Е60 550и. Но това предстои да се докаже за F10-ката.

Благодаря на всички отзовали се. Надявам се да напишете още интересни неща и темата да стане полезна за следващите ползватели на N63B44! :smoke:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 929
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от Пилев » 25 Фев 2014, 7:20

За да се избегне накланяне по завоите е достатъчно dynamic drive. Все пак това му е основната идея. Така хем имаш евтино окачване, хем колата не се лашка. Адаптивното окачване заостря ефекта допълнително и придава още по-спортно усещане когато пожелаеш.
Разхода на гориво, реално ти се пада най-голямото перо. Не виждам причина колегата да не се интересува от него.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от Emooo » 25 Фев 2014, 10:21

@2bar написа:Просто такива коли в нормалните държави се карат от хора, на които им е през оная работа за разхода. След като си го извадил голям да си купиш такава кола, значи ще можеш и да я зареждаш без да те притеснява, колко струва. Същата работа е и с яденето - като искаш мръвка - струва пари.

Друг е и момента, че на колите с такива големи мотори никой не върти толкова много км., защото просто не си струва. И разхода на бензин далеч не е най - важното перо при такива абтомобили - има много други неща, които са по - важни - каско, обслужване и т.н.

Лично аз, така ги виждам нещата.

Всъщност не е така. За да станеш богат трябва да си правиш сметката. Тези за които говориш са от типа мутра, които са крали пари и не са ги изкарвали. Има и много малък процент хипер богати, които не си броят парите но те не пишат в форуми и не карат такъв нисък клас автомобил. Аз също искам е60 550и не ме бърка нито данъци и застраховки или цената на колата ами разхода само. Забелязал съм, че тези приказки, че разхода нямал значение щом искаш голям двигател всъщност ги говорят хора, които изкарват много малко пари и не си дават сметка, че дори тези които изкарват повече пари от тях всъщност имат ограничени възможности. Не знам защо си мислите, че ако човек изкарва 4000-5000 бона на месец и може спокойно да си вземе 550и би искал да хвърлят 800лв месец за гориво. Ако примерно тази цена е 3 пъти по-малко и аз щях да карам 550и без да се замислям.
Tool - Fear Inoculum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от @2bar » 25 Фев 2014, 20:05

Emooo написа:
@2bar написа:Просто такива коли в нормалните държави се карат от хора, на които им е през оная работа за разхода. След като си го извадил голям да си купиш такава кола, значи ще можеш и да я зареждаш без да те притеснява, колко струва. Същата работа е и с яденето - като искаш мръвка - струва пари.

Друг е и момента, че на колите с такива големи мотори никой не върти толкова много км., защото просто не си струва. И разхода на бензин далеч не е най - важното перо при такива абтомобили - има много други неща, които са по - важни - каско, обслужване и т.н.

Лично аз, така ги виждам нещата.

Всъщност не е така. За да станеш богат трябва да си правиш сметката. Тези за които говориш са от типа мутра, които са крали пари и не са ги изкарвали. Има и много малък процент хипер богати, които не си броят парите но те не пишат в форуми и не карат такъв нисък клас автомобил. Аз също искам е60 550и не ме бърка нито данъци и застраховки или цената на колата ами разхода само. Забелязал съм, че тези приказки, че разхода нямал значение щом искаш голям двигател всъщност ги говорят хора, които изкарват много малко пари и не си дават сметка, че дори тези които изкарват повече пари от тях всъщност имат ограничени възможности. Не знам защо си мислите, че ако човек изкарва 4000-5000 бона на месец и може спокойно да си вземе 550и би искал да хвърлят 800лв месец за гориво. Ако примерно тази цена е 3 пъти по-малко и аз щях да карам 550и без да се замислям.


Малко ала бала приказки са това, ама карай. К'во си забелязал и дали има нещо общо с действителността са малко различни работи.

Много ясно, че на такава кола не се гледа разхода на гориво. След като има и други мотори на същото купе а ти се хвърляш на най - големият, много ясно, че е смешно да си мислиш за разход. Като те притеснява разхода, си взимаш едно 2 литрово дизелче и спира да те притеснява разхода. С 4000 - 5000 лв. на месец най - добре да си направиш една снимка с този мотор и да приключиш с фантазиите. Като ги обърнеш са има, няма 2500€. Знаеш ли, какво карат хората с такъв доход? Обикновено нещо малко и икономично. И знаеш ли защо? Защото не са прости и не се изхвърлят. Всеки си прави сметката на парите.

Дори и менеджъри с доходи над 250 000€ си купуват за лични автомобили F10 или W212, ама с мотори около 3 литра. Ти ми говориш за някакви 30000€ на година и искаш 550и. Ми много ясно, че това не е твоята кола. То ако можеше всеки да кара (си позволи) такава кола, всички щяхме да сме богаташи.

Разхода на гориво...Ми, какво да кажем, като с една такава кола (ако наистина я вземеш за шоу) се започне смяна на гуми, дискове, накладки и т.н. К'во ще праиш? Започваме да търсим алтернативи и ние е страх да отидем до БМВ ли?

Едно е да можеш да си я купиш (макар, че пак е много относително, какво точно ще си купиш) друго е да можеш да си я позволиш. И тук е на повечето проблемът, че обикновено си купуват нещо, което не могат да си го позволят. И после се започва ходене по мъките и тъжно гледане.

Това, което пречи на повечето шофьори на такива коли (и БМВ и Мерцедес и М и АМГ) е, че с един резервоар не минават много и им е досадно да зареждат често. Това им е проблемът на такива собственици, е в нормалните държави там, където всеки си знае мястото.

В България явно нещата стоят по друг начин - нищо чудно и на собствениците на М да им пречи големият разход.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Някой да сподели впечатления за 550i (408 HP)

Мнение от ICE » 25 Фев 2014, 22:12

@2bar написа:...

Колега, много негативизъм има в теб и не знам защо така... Както и да е.
Много съм резервиран към целия ти пост. Единствено се съгласявам с теб, ама на 1000%, за изказването ти по отношение на това, че на тези собственици им е МЕГА досадно да зареждат толкова често. :yes:
На 535d-то много ми допада, че с интелигентно каране мога да ида София-Бургас-Сл.Бряг и да се върна обратно до София САМО с един резервоар дизел (!!!). Това никога не ми се случвало с 550-ката (Е60). Затова пък никога няма да забравя първото ходене с нея до Бургас. :lol: То бяха разстрели, то беше чудо. По едно време трябваше да върна газта, зад а стигна до Лукойл-а на Карнобат да заредя беньин... В последствие се научих ка да я карам (не бавно, но умно) и минавах София-Бургас-Сл.Бряг с 2/3 от резервоара (420км). Някои ще кажат, "Кеф цена няма!", но ако си изкарваш парите честно, това няма да е вярно на 100%. Може би си прав за още нещо, а именно, че трябва да имаме шестцифрени (!!!) доходи, за да караме такива мотори, но аз си мисля, че пак щяхме да си правим сметката. Все пак, всеки си има хоби. За някои са жените, за дръги са ските, за мен е страстта към любимата марка. И това за частите и БМВ е неприятно и заядливо казано. Разбира се има хора-и-хора. Някои си купуват най-новата S класа и я паркират под апартамента (в панелката, под наем), но има и други... Аз мисля, че тук сме предимно от другите. Относно поддръжката. Аз съм предоволен от старата 550-ка. За 2,5 години не пипнах нищо. Да взех я на 20к км, но все пак е много здрава и почти нямаше разходи за поддръжка. Това, моменталически се отрази в посока "други глезотии" ... Фейслифт фарове + стопове, шпер диференциал (!!!) и т.н. Както с предната, така и с бъдещата ми страст, няма да се въздържам от това да я глезя пребогато...
Но ще поживеем, пък да видим, ако е рекъл Господ. :bowdown:

Следваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook