Смяна на чистачки F10

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 24.10.2010
Кара: BMW F10 525d

Смяна на чистачки F10

Мнение от chudomir1975 » 10 Авг 2012, 12:47

Една полезна информация за смяната на чистачки трябва да изгасите двигателя, да натиснете още веднъж бутона за палене и когато всичко е изгаснало да задържите лоста за чистачките за 3 секунди в най-горно положение, след което рамената на чистачките застават под 90' и можете да си ги смените. Дано съм бил полезен с тази информация !!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 17.10.2007
Местоположение: Plovdiv, Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: F10 525d AT

Re: смяна на чистачки F10

Мнение от Jenerala » 24 Ное 2016, 15:45

:bchug:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: смяна на чистачки F10

Мнение от kraska » 24 Ное 2016, 22:23

:clap:
Полезно инфо, чудех се как ли ще ги сменя ако се наложи............. е вече знам!

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 17.12.2015
Местоположение: London - Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 520D F10

Re: смяна на чистачки F10

Мнение от AbitpoweR » 01 Дек 2016, 22:14

Чистачките се дърпат на 90 градуса и след това се отлепят от стъклото на около 60 градуса. Достатъчно е да се угаси автомобила и след няколко минути се освобождават за маневра. Иначе и това е интересно което сподели колегата със задържането на лоста :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Re: Смяна на чистачки F10

Мнение от XaMaB » 02 Дек 2016, 16:00

И аз благодаря за инфото. Чудя се дали това може да се ползва сега зимата като вали сняг да се вдигат и да не залепват за стъклото, или може да се прецака някой механизъм
Кой ми затри подписа, за неспазване на правилата, при условие че подписа ми беше по-стар от правилата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Смяна на чистачки F10

Мнение от acho.rs » 26 Дек 2016, 21:21

chudomir1975 написа:Една полезна информация за смяната на чистачки трябва да изгасите двигателя, да натиснете още веднъж бутона за палене и когато всичко е изгаснало да задържите лоста за чистачките за 3 секунди в най-горно положение, след което рамената на чистачките застават под 90' и можете да си ги смените. Дано съм бил полезен с тази информация !!!

Колега, може ли малко повече инфо, че се изложих с тия чистачки. Значи гасим, после пак запалване? И ако задържа в най- горно положение се движи постоянно и после пак се скриват под капака. Реално какво трябва да се направи - да се издебнат чистачките в работна позиция и да се изгаси колата?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Смяна на чистачки F10

Мнение от icog » 27 Дек 2016, 8:16

acho.rs написа:
chudomir1975 написа:Една полезна информация за смяната на чистачки трябва да изгасите двигателя, да натиснете още веднъж бутона за палене и когато всичко е изгаснало да задържите лоста за чистачките за 3 секунди в най-горно положение, след което рамената на чистачките застават под 90' и можете да си ги смените. Дано съм бил полезен с тази информация !!!

Колега, може ли малко повече инфо, че се изложих с тия чистачки. Значи гасим, после пак запалване? И ако задържа в най- горно положение се движи постоянно и после пак се скриват под капака. Реално какво трябва да се направи - да се издебнат чистачките в работна позиция и да се изгаси колата?


Ей тук си представих как руса кака дебне да изгаси 5-ца, докато чистачките са щръкнали нагоре и се разхилих в 8 сутринта :).

Колегата е казал, че гасиш веднъж (за мотора) и натискаш пак копчето (за да я изключиш от контакт). Това е ново 5 от Ф10 и е малко шантаво в началото - все си мислиш, че не си изгасил автомобила. Свиква се лесно :).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Смяна на чистачки F10

Мнение от acho.rs » 04 Яну 2017, 22:30

icog написа:
acho.rs написа:
chudomir1975 написа:Една полезна информация за смяната на чистачки трябва да изгасите двигателя, да натиснете още веднъж бутона за палене и когато всичко е изгаснало да задържите лоста за чистачките за 3 секунди в най-горно положение, след което рамената на чистачките застават под 90' и можете да си ги смените. Дано съм бил полезен с тази информация !!!

Колега, може ли малко повече инфо, че се изложих с тия чистачки. Значи гасим, после пак запалване? И ако задържа в най- горно положение се движи постоянно и после пак се скриват под капака. Реално какво трябва да се направи - да се издебнат чистачките в работна позиция и да се изгаси колата?


Ей тук си представих как руса кака дебне да изгаси 5-ца, докато чистачките са щръкнали нагоре и се разхилих в 8 сутринта :).

Колегата е казал, че гасиш веднъж (за мотора) и натискаш пак копчето (за да я изключиш от контакт). Това е ново 5 от Ф10 и е малко шантаво в началото - все си мислиш, че не си изгасил автомобила. Свиква се лесно :).

Защото нямаше кой да ме види как 5 мин не мога да отворя капака :mhihi: Бутам пластмасата ама ме страх да не я счупя и почнах да се филмирам, че сигурно има пак някаква дивотия със старт-стоп бутона :mhihi:

По темата - кратко-точно-ясно :


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: Смяна на чистачки F10

Мнение от Eliyan » 21 Дек 2019, 10:43

Да събудя темата малко колеги.. чистачките ми не чистят хубаво и замазват и съответно искам да ги сменя.. Цялата чистачка ли се сменя или рамото се сваля и се сменят гумичките? Нямам идея какъв е процеса и ще съм благодарен ако може да ме светнете :)

П.С. намерих супер яко видео за всеки чудещ се --> https://www.youtube.com/watch?v=-_qVvJzjXSA Съжалявам за спама :) Идеи от къде могат да се закупят?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 11.12.2009
Местоположение: София, Плевен
Пол: Мъж
Кара: самолет
Мечтае да кара: Совалка

Re: Смяна на чистачки F10

Мнение от Koksan » 24 Дек 2019, 17:13

Eliyan написа:Да събудя темата малко колеги.. чистачките ми не чистят хубаво и замазват и съответно искам да ги сменя.. Цялата чистачка ли се сменя или рамото се сваля и се сменят гумичките? Нямам идея какъв е процеса и ще съм благодарен ако може да ме светнете :)

П.С. намерих супер яко видео за всеки чудещ се --> https://www.youtube.com/watch?v=-_qVvJzjXSA Съжалявам за спама :) Идеи от къде могат да се закупят?


Аз си сменям Перата на 6 месеца. Оригиналните чистачки са доста скъпи, един път купувах, и след 6 месеца заминаха, та от тогава купувам си пера, някакви Японски бяха, с профил за безшарнирни чистачки, и си ги сменям. Процедурата е 15 мин и излиза 5лв. :driving: Даже сега ме замисли, че това лято пропуснах ..... мале ... почти на година са :mhihi:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough" -Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Смяна на чистачки F10

Мнение от kodomir » 24 Дек 2019, 21:29

2015г взех оригинални без опаковка за около 50-60лв. Още съм с тях и нямам ядове. Колата е 2010г и съм сигурен, че 2015 за първи път и смених чистачки. Не напразно струват 140лв.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: Смяна на чистачки F10

Мнение от Eliyan » 27 Дек 2019, 16:16

kodomir написа:2015г взех оригинални без опаковка за около 50-60лв. Още съм с тях и нямам ядове. Колата е 2010г и съм сигурен, че 2015 за първи път и смених чистачки. Не напразно струват 140лв.

От къде ги купи? И аз бих искал да си взема

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Смяна на чистачки F10

Мнение от kodomir » 27 Дек 2019, 21:44

В олх видях обява за чистачки без оригинална опаковка. От Плевен ми ги пратиха.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Смяна на чистачки F10

Мнение от PolandBall » 29 Дек 2019, 20:19

Тука ги има на разумна цена.

https://www.avtochastionline24.bg/bosch/1193823
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: Смяна на чистачки F10

Мнение от Eliyan » 31 Дек 2019, 21:51

PolandBall написа:Тука ги има на разумна цена.

https://www.avtochastionline24.bg/bosch/1193823


Благодаря много, че се отзовахте момчета! Весело ;)

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook