Има ли колеги с 5GT /F07/

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: София
Кара: 530dGT

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от hofman » 25 Апр 2013, 20:35

Само да вметна да се внимава с тези данъчни кредити и т.н.Защото от НАП не са балъци, а и човек няма как да бъде по-хитър от държавата.Когато не става дума за баничарка в буквалния смисъл на думата, бус, камиони или друга специализирана транспортна техника, дадена фирма може да се наиграе доста гадно.Тъй като ще ползва данъчния кредит в месеца на сделката, но след време 3-4-5-6 год. ,когато дойдат на ревизия от НАП, този данъчен кредит може да не бъде признат и да се наложи да се заплати в едно с наказателните лихви, които не са никак малко......Тогава тази "икономия" ще се превърне в доста голяма сума дължима на бюджета. И когато става дума за ДДС от порадъка на 20 - 40 хил. лв. сумата набъбва значително.
Аз лично не знам кaк точно може да се обясни примерно наличието на 5-ца GT, ползваща данъчен кредит свързано пряко с дейността на дружеството - примерно разнос на хляб или печатарска дейност или каквото й да било друго..........

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от 5erGTFan » 26 Апр 2013, 13:01

Мерси колега , и мен точно това ме тревожеше по въпроса и затова попитах тук дали някой от колегите с Ф07 ползва данъчен кредит...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 3.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от armani78 » 27 Апр 2013, 22:55

:yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Последна промяна armani78 на 22 Ное 2013, 22:02, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 28.03.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530d GT F07

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от dillo » 20 Май 2013, 14:47

Здравейте, отскоро съм собственик на 530d GT Xdrive. Изненада ме разхода на гориво- градско 12-14л/100-спокойно каране в Пловдив. От темата тук разбрах ,че този разход е нормален! Обяснете ми тогава защо по каталог БМВ дава разход 8.5л/100 -градски цикъл . Това не е ли доста голяма лъжа ! Как го допускат.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 12.11.2007
Пол: Мъж
Кара: X7

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от dpetrov » 20 Май 2013, 15:30

Привет колега и честито за придобивката!

Относно разхода, моят коментар би бил следния:

1. Много зависи от горивата.
2. Много зависи от driving style-а.
3. Много зависи от климата и разстоянията.
4. Измерванията, които са вписани в "маркетинговите шийтове" почти винаги са постигани при определени, идеални условия (изключен климатик, фарове, затворен шибидах, икономичен driving style и прочие). Затова е реалистично да добавим едни 15-20% процента отгоре към маркетирания разход.

Аз съм с 530d (който би трябвало да не бъде много по-икономичен от 4х4 версията) и да ти кажа съм успявал да го докарам до 8л/100км. градско (верно, с доста галене на педала). Нормалният ми, градски, разход при моя стил на шофиране, варира между 10 и 11.

В България карах 530xd, тогава разходът ми беше близък до този, който ти посочваш (12-14л/100км). Като казах по-горе, че има значение климата и разстоянията имам предвид това, че на мен ми е стигал разхода до 17.6л/100км. през зимата, но тогава карах по 3-4км на ден.. Така че, в буквалния смисъл колата дори не можеше да загрее до нормална, работна темепература.

F07 535d
F07 530d
E60 530d

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 28.03.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530d GT F07

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от dillo » 30 Май 2013, 9:54

Даа, от тази статия става ясно ,че грешката е вярна :) http://fakti.bg/technozone/67751-koi-s- ... =firstpage

странно беше за мен ,но наистина БМВ лъжат и то доста за реалния разход на гориво . С тези 30% върху официално обявения разход нещата вече изглеждат логично . Сега поне няма да мисля ,че колата има проблем или аз не мога да карам когато гори 12-13 л/100. :)

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 31.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530 GT XDrive
Мечтае да кара: 911

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от Cristian » 07 Юли 2013, 10:06

hofman написа:Аз лично не знам кaк точно може да се обясни примерно наличието на 5-ца GT, ползваща данъчен кредит свързано пряко с дейността на дружеството - примерно разнос на хляб или печатарска дейност или каквото й да било друго..........



Ами като например пътуваш в страната два пъти седмично и се срещаш с партньори на фирмата. Или може би Управителя трябва да пътува с БДЖ, за да му признаят ДДС-то на билетчето? Или с Шкода Фабия, за кефа на НАП, въпреки, че жена му само днес е изхарчила пари, колкото струва шкодата? В крайна сметка, нека НАП определи с какви марки и модели може да работи един бизнесмен! Защото, ако отидем на съд с НАП ще доведа поне 20 души бизнеспартньори, при които съм ходил на бизнес срещи през последните шест месеца и съм сключил договори за покупко-продажби, съответно съм ползвал автомобила за дейността на дружеството!
Между другото чух, че един колега точно с БМВ ГТ ги осъди миналата година, и то точно като довел свидетели в съда. Някой ако е чувал нещо за това да пише.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: София
Кара: 530dGT

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от hofman » 08 Юли 2013, 20:58

ОК колега, само като чета начина по който си доказваш тезата и вече съм наясно колко си в "час".
Успех на всички, които възнамеряват да ползват ддс-то на 5 гт без бъдещи последствия при ревизия.

Поздрави

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 31.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530 GT XDrive
Мечтае да кара: 911

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от Cristian » 08 Юли 2013, 22:12

Съжалявам, ако съм те засегнал, не ми е било цел.
Просто не го разбирам този двоен стандарт от страна на НАП - дали е ГТ или друга кола за мен тя е разход, а не приход. И колкото е по-скъпа, толкова по-голям е разхода за фирмата. ДДС-то за НАП е само 20%, а все пак данъчната основа /разхода/ е пет пъти по-голяма и е за сметка на фирмата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от stankata777 » 09 Юли 2013, 3:13

Доколкото съм запознат от моят счетоводител,данъчните ги интересува дали конкретният автомобил е излязъл фабрично с Н1 сертификат,а дали е 5 ГТ,Фабия,Х6 или Мазда 3,няма никакво отношение по ползването на данъчен кредит.А кои коли и фирми могат да ползват Н1 сертификат всеки може да прочете...
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: София
Кара: 530dGT

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от hofman » 09 Юли 2013, 10:24

OK,
Мир !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 9.08.2012

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от Vlado_L » 26 Авг 2013, 23:31

Здравейте !
От една седмица имам GT 535i лето 2010г. м. март, бяла с М-пакет..., взех я за жената :), другата седмица ще и отделя един ден за смяна на масло и накладки. Това което ме учудва е че след като я карам (дори и 5мин.) след спиране от гърнетата се чува едно пукане, според мен са много топли и при изстиването се чува тоя звук. Дали е нормално това ?
Иначе карам X6 4.0D от година .....
Като сменя маслото нa GT -то ще го напъна да видя разликата между 306 коня дизел и 306 бензин.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 3.09.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW 5 GT
Детайли за колата: 530D, X-Drive, M-пакет

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от Lemur » 16 Окт 2013, 8:58

Здравейте, от седмица и аз съм собственик на 5GT 530D 2012 M пакет Xdrive.
Започвам да чета всичко по форумите за да не задавам излишни въпроси :)
Радвам се,че виждам много колеги в форума с такъв избор на кола и се надявам да си помагаме. :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 19.11.2013
Пол: Мъж

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от Mihailsk » 19 Ное 2013, 21:52

Здравейте,
От април месец съм собственик на BMW 3.0 GT 2010г., като цяло колата ме кефи много.
Избрах си я от интернет и си я докарах от Германия. Харесаха ми екстрите на колата и това повлия за избора ми.
Обаче колата не е x drive. Въпроса ми е някои би ли ми препоръчал определена марка гуми, има ли значение скоростния индекс, размера и т.н. за при избора ми на зимни гуми?
Като цяло как се държи колата в зимни условия?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 12.11.2007
Пол: Мъж
Кара: X7

Re: Има ли колеги с 5GT /F07/

Мнение от dpetrov » 21 Ное 2013, 11:05

Привет,

аз съм на същото положение ... Колата я купих април, произведена е 2010та и точно преди няколко дни си мислих какво да правя с гумите и какво ли ще е поведението на тоя кораб през зимата.. Сега при мен положението е малко по-различно, тъй като живея в Англия и тук зимни гуми да намери човек си е истинско предизвикателство :-) Не че няма де, има, но просто не са толкова масови, а като дойде реч и за 20' нещата стават още по-интересни.

Проблемът ми на мен е, че обмислям ски ваканция във Франция/Австрия през февруари. Там не знам какво ще правя :-)

С интерес ще следя темата!

Междувпрочем, да използвам момента и да попитам - някой от вас имал ли е проблеми с акумулатора? По-скоро, не бих го нарекъл проблем а съвсем нормално поведение ако не се кара автомобила. Тъй като аз пътувам предимно weekendите и ако съм извън страната - може и 2-3 седмици да не я пипна. Проблемът е, че акумулатора губи мощност и всеки път ме алармира, че някакви си там системи били изключени, заради Low voltage. Та, въпросът ми е - колко време максимално може да стои колата без да се пали и без да рискувам, че ще трябва да викам пътна помощт за да ме откарат до сервиза :-))) Също така, даването на ток от друг автомобил - опция ли е?

F07 535d
F07 530d
E60 530d

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook