дискусия Adaptive Drive

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: дискусия Adaptive Drive

Мнение от ICE » 18 Фев 2015, 0:40

Колега, нещо си се объркал с добрите дни и лошите дни. Поне моите дни са повече от прекрасни. Относно ника ми....хм...първо погледни своя. ;)

ПП. И нищо лично, но един псевдоним(по твоему "ник") не е знак за незачитане на нашият български език, но чуждиците, правописът и другите нововъведения (6=ш, 4=ч,...) Е!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 16.04.2006
Кара: 535d '12

Re: дискусия Adaptive Drive

Мнение от plam75 » 22 Мар 2015, 23:43

И аз да попитам пак - бутоните comfort/sport до лоста значат ли че има adaptive drive? Има много обяви на които се виждат тези бутони, а в изписаните екстри няма adaptive?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: дискусия Adaptive Drive

Мнение от mrlargo » 23 Мар 2015, 8:29

Не, не значи, че има адаптив драйв и VDC. Когато ги няма и натиснеш спорт, колата променя реакцията на педала на газта, прави по-твърд волана и вкарва трансмисията в спортен режим, при който държи доста по високи обороти на двигателя. Когато има electronic damper control, колата прави и амортисьорите по-твърди. Има и настройка да промениш само скоростната кутия в спортен режим, а окачването да е в comfort и обратно.
Затова за да се разбере какви опции има колата - взимаш номера на шасито и го пускваш в някой vin decoder в интернет. Колата може да има само VDC без адаптив драйв например и т.н.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 16.04.2006
Кара: 535d '12

Re: дискусия Adaptive Drive

Мнение от plam75 » 23 Мар 2015, 23:13

Благодаря за обяснението колега.От известно време разглеждам немските обяви и забелязвам че коли с м пакет много рядко имат adaptive drive(поне от описаните екстри), дали заради спортното М окачване?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: дискусия Adaptive Drive

Мнение от tihomair » 24 Мар 2015, 18:40

М-спортно окачване и адаптив драйв са различни и несъвместими неща, доколкото знам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.03.2014
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: само по хубави пътища

Re: дискусия Adaptive Drive

Мнение от hahohi » 25 Мар 2015, 17:51

mrlargo написа:Не, не значи, че има адаптив драйв и VDC. Когато ги няма и натиснеш спорт, колата променя реакцията на педала на газта, прави по-твърд волана и вкарва трансмисията в спортен режим, при който държи доста по високи обороти на двигателя. Когато има electronic damper control, колата прави и амортисьорите по-твърди. Има и настройка да промениш само скоростната кутия в спортен режим, а окачването да е в comfort и обратно.
Затова за да се разбере какви опции има колата - взимаш номера на шасито и го пускваш в някой vin decoder в интернет. Колата може да има само VDC без адаптив драйв например и т.н.


Имам копчета спорт/нормал , може да променям дали ск.кутия да е в спорт или купето или двете
Значи ли че имам Adaptive Drive ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: дискусия Adaptive Drive

Мнение от Emooo » 25 Мар 2015, 21:49

tihomair написа:М-спортно окачване и адаптив драйв са различни и несъвместими неща, доколкото знам.

Не е точно така. Има нещо като М адаптивно окачване още търся информация, че искам нещо такова.
Tool - Fear Inoculum

Предишна

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook