Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 28.11.2017
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Vladkopenev1 » 29 Ное 2017, 12:50

А тази сервизна история и фактури от обслужване нищо ли не значат?
И тях ли фалшифицират..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от 100imenov » 29 Ное 2017, 13:51

Сервизна книжка не съм гледал, защото не съм стигал въобще до автомобила, по обява е на 118, а по последен запис на ключа в оторизиран сервиз в Германия е на 320+. :bang: :| . Проверката която правя е на този сайт http://www.auto-records.com/, трябва ти само рамата на автомобила. Вчера съпосавих разпечатка от сайта с такава от БМВ дилър и мога да кажа, че инфото е достоверно. Успех и ако искаш сподели развитието, може да си късметлия.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 14.02.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20 330i xDrive F31 330d xDrive
Мечтае да кара: Нещо нечупливо

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от GlavanizeR » 29 Ное 2017, 14:03

A9A написа:
Vladkopenev1 написа:Здравейте колеги!

Някой може ли даде някакво мнение за тови автомобил:

https://m.mobile.bg/details/11502907228922272

Все още не съм ходил да го гледам на живо, но изглежда доста примамливо.

Благодаря ви предварително.


Мое мнение - Километрите не са реални. Умножи ги поне по 3!

GlavanizeR написа:За комби посочената кола не е евтина. Този мотор не ми харесва как работи на F10/11-ка, по мое лично мнение колата се усеща тежкам тромава и все едно се мъчи с двулитров мотор. Ако наистина е на тези километри, цената е ок, но нищо кой знае какво. Няма интересни екстри като копченца отляво, подгряване или панорама, отделно май не пишеше и да е 4х4. Отделно този цвят салон е гаден за подръжка, защото се оцветява дори и от дънки. Визуално изглежда добре.


Ще споделиш ли с колко трябва да е по-евтино комбито от седана, че да си знам за в бъдеще...
Тази логика на запад от Сърбия не я разбират, защо ли?

Този 4 цилиндров мотор (в 525d) има по-добри показатели от колата, от която се интересуваш ти... Стига с тези усещания, числа трябва да се гледат...


Споделям, че седана в България се продава с около 10-15% по-скъпо от комбито. Не искам да налагам мнението си, но доскоро бях в бизнеса с автомобили и знам как и кое се продава, защото съм продал и карал сигурно около 50 различни F-ки. Българинът свързва комбито с на дядо му жигулата комби, с която е ходил с неохолство от едното си село до другото, да си товари бурканите и му се е създал траен комплекс. Комбитата се търсят много по-малко, това определя и цената.

Карал съм 525 и с двете вариации, не ме интересуват цифрите, казвам ти по мое мнение, че се усеща по-слабо, работи по-неспокойно и сякаш е под напрежение. Ако ще гледам числа, ще си купя Шкода.

Интересувам се от конкретната кола, защото имам една такава вече и искам да купя още една, а тази конкретната ми се стори в цена, имайки предвид, че е от представителство и евентуалният коментар на цената. Хубавите коли навсякъде струват пари, независимо дали си в бизнеса или не.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от A9A » 29 Ное 2017, 17:56

GlavanizeR написа:Не искам да налагам мнението си, но доскоро бях в бизнеса с автомобили и знам как и кое се продава, защото съм продал и карал сигурно около 50 различни F-ки.


Като имаш такъв опит, как може хората притежавали/карали от 2 до 50 пъти по-малко "F-ки" да сме по наясно... :banghead:

GlavanizeR написа:Карал съм 525 и с двете вариации, не ме интересуват цифрите, казвам ти по мое мнение, че се усеща по-слабо, работи по-неспокойно и сякаш е под напрежение. Ако ще гледам числа, ще си купя Шкода.


101% от познатите ми усещат, че им вървят повече колите, но като ги дръпна с няколко дължини за половин километър и спират да усещат... Какво общо има Шкода с ускорението на 525d... :banghead:
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Leon » 29 Ное 2017, 20:09

Комбитата се обезценяват повече (в магазина са по-скъпи), защото в общия случай се купуват за товарене, сериозно каране и дърпане на каравани и ремаркета. Хайде стига офтопик!
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от tihomair » 29 Ное 2017, 20:23

Leon написа:Комбитата се обезценяват повече (в магазина са по-скъпи), защото в общия случай се купуват за товарене, сериозно каране и дърпане на каравани и ремаркета. Хайде стига офтопик!
По принцип винаги съм уважавал мненията ти, но това не е едно от тях!

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 14.02.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20 330i xDrive F31 330d xDrive
Мечтае да кара: Нещо нечупливо

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от GlavanizeR » 29 Ное 2017, 20:57

Vladkopenev1 написа:Не държа толкова на тези глезотийки от ляво на таблото, а км да са реални и да е в добро състояние. Все пак основните екстри ги има и визуално изглежда добре. Пратих един инейл на сервиза в Италия и от там ми отговориха така :
Hello,
I’m sorry, we can’t give you informations. By the way, what we put with the stamp on the Service Book corresponds to what we do.

Остава на сервиз да я закарам, да видим кое как е.


Повечето италиански коли можеш да ги провериш с app-a Scanner Veicoli(има го и за андроиди и за айфони). В тази програма пише на колко километра последно са минали преглед. Трябва да поискаш таргата(регистрационният номер на колата в Италия) от търговеца, която я пише в талона с който я продават. Това може да ти спести малко време.

Преди по-малко от година ходих с едно 525хD F11 на сервиз, което беше със сигурност на 150 000 км и като го вдигнаха на крика, беше олято в масло от няколко места, включая турбо и задвижването), така че километрите не са винаги показателни. Колата беше тотален кош, а отвън слънчице, че и вървеше добре.

Малко преди това продадох на един познат F11, на което мога да ти приложа снимки - 530XD, с мотор 258hp, М Пакет на 180 хкм в перфектно състояние за 29. С повече търсене, имайки предвид, че пазара е много слаб в момента, можеш да намериш хубаво комби, дори и в България.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от acho.rs » 29 Ное 2017, 21:15

Пак темата отива на Левски срещу цска..
. Аз само да отбележа, че довчера Е60 530д беше еталон за динамика, сега вече Ф10 525д стана умряло. (това за 50ти го казвам, но като цяло темата си е обща)
Няколко неща за Комбито, Х-драйв и Дизела - това са неща които доскоро бяха Анатема за БМВ, но днес са основната ценност клиента. (Дизела го по разклатиха, но да речем че говорим за преди година).
Съотношението Ф10/Ф11 е 40:60 за комбито.
85% от петиците в Германия са служебни, а знаем какъв е избора на служебна кола.
Ф11 е по спомен 5к лв по-скъпо от седана, като една от причините за които се сещам се серийният нивоматик.
Наистина дърпат каравани с него, обикалят Европа, ходят на почивки и въобще всичко

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kolp » 30 Ное 2017, 9:27

ако трябва да цитирам един приятел, "рано или късно всеки минава на комби" ;) с едно две-деца(или три!) нещата стават доста по-сложни.

онзи ден гледам ей това и се размечтах - http://f10.m5post.com/forums/showthread.php?t=1444119

CLS shooting brake и А6 Allroad новите са голяма красота и с един V8-ак няма да го мисля изобщо ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от tihomair » 30 Ное 2017, 10:26

kolp написа:ако трябва да цитирам един приятел, "рано или късно всеки минава на комби" ;) с едно две-деца(или три!) нещата стават доста по-сложни.

онзи ден гледам ей това и се размечтах - http://f10.m5post.com/forums/showthread.php?t=1444119

CLS shooting brake и А6 Allroad новите са голяма красота и с един V8-ак няма да го мисля изобщо ;)


За това говоря - когато комбито е по-красиво от седана! За мен почти винаги, но това е въпрос на вкус, казало кучето и се облизало по гАза. :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 3.05.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 330d;E60 535d;E53 4.6;F10 535d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от FAP » 14 Дек 2017, 11:35

Здравейте, може ли информация за сервизната история на този автомобил: WBAXA91020DX32473 ?

Благодаря!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kolp » 14 Дек 2017, 16:59

раздатка на 44 и 123хкм, двигател на 144хкм, после има върнати между 30 и 50хкм. последно 11.2015 е показвала 129хкм

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 3.05.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 330d;E60 535d;E53 4.6;F10 535d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от FAP » 15 Дек 2017, 8:39

Благодаря! Това е колата: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=5irniw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kolp » 15 Дек 2017, 10:10

за 40к може и да си заслужава, все пак двигателя е на около 50-60хкм, раздатката на към 70-80. сериозните ремонти са правени официално.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 14.02.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20 330i xDrive F31 330d xDrive
Мечтае да кара: Нещо нечупливо

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от GlavanizeR » 15 Дек 2017, 17:32

Отделно в момента коли се продават адски трудно и ако някой е закъсал, можеш да го поизгърбиш, макар и джамбазин. Както има една стара българска поговорка "Болен на легло се е*е."

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook