Х3 Е83 повдигане на задницата

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 17.03.2014
Кара: X3 E83 3.0I

Re: Х3 Е83 повдигане на задницата

Мнение от mrtnslavchev » 18 Мар 2024, 18:51

streetracer1 написа:Мисля си, евентуално, да сложа по още една от оригиналните подгложки отгоре и отдолу. Би трябвало да надигне с около 1см, колкото и искам всъщност. Някой с някое друго предложение? Евентуално гледам, че подлагат транспортни ленти, но не знам от къде да се сдобия с това чудо.

Ако ще подлагаш нещо , си вземи от тези подложи , на които си качил снимка в преден пост.
Тях , за да ги сложиш , трябва да махнеш тази оригиналната подложка. С транспортни ленти и тнт , не се занимавай въобще.
Дано ,ако слагаш подложки , при теб да е по-лесно. При мен беше голяма галимация , стискахме пружините на преса и след това ги връзвахме с тел и тогава вече на колата.
И това при положение ,че цялата задница беше вдигната ,че ако я вдигнеш само от едната страна , не пада толкова колелото.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 10.04.2020
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: M4 Competition
Детайли за колата: X3 E83 3.0D xDrive

Re: Х3 Е83 повдигане на задницата

Мнение от streetracer1 » 19 Мар 2024, 8:33

Тези подложки седят вкъщи от година, но ми идват прекалено високи за мойте разбирания. Евентуално ако ги резна на половина може би да са ок. Аз искам само да в равна отпред и отзад.
Ясна ми е цялата работа по слагането, просто не обичам да бягам от фабричното, но вдигнах ръце вече.

Изпратено от моят moto g62 5G с помощта на Tapatalk
Поздрави,
Х. Христов

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Х3 Е83 повдигане на задницата

Мнение от Ивайло Димов » 19 Мар 2024, 8:52

За пружини афтърмаркет бих заложил на Лесджоферс ,тва с подложките става ако са изработени за конкретния модел .Колегата да провери изцяло задното окачване , не е нормално да се чупят толко бързо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 10.04.2020
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: M4 Competition
Детайли за колата: X3 E83 3.0D xDrive

Re: Х3 Е83 повдигане на задницата

Мнение от streetracer1 » 19 Мар 2024, 8:56

Окачването е абсолютно наред, чупят се защото сложих втора употреба. Като ги свалих беше паднала боята на долните намотки и от там ръждата ги беше оправила.

Изпратено от моят moto g62 5G с помощта на Tapatalk
Поздрави,
Х. Христов

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 10.04.2020
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: M4 Competition
Детайли за колата: X3 E83 3.0D xDrive

Re: Х3 Е83 повдигане на задницата

Мнение от streetracer1 » 22 Мар 2024, 18:32

Така, има развитие тук и всичко си дойде на мястото. Не ми се рискуваше да правя глупости и просто размених пружините с други.
Оказа се, че по рама колата е с 264мм високи пружини, 17.5мм намотка. Срещу оригиналният номер по рама не седеше нито един от заместителите, които пробвах. Съответно сега с правилният всичко е както трябва и колата е абсолютно равна.

Изпратено от моят moto g62 5G с помощта на Tapatalk
Поздрави,
Х. Христов

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook