Не отключва задните врати на Е53

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 6.06.2020

Не отключва задните врати на Е53

Мнение от Misho_O » 24 Юни 2020, 16:48

Здравейте колеги! От скоро имам Е53 и не винаги задните врати се отключват .От начало се случваше 1 път на 10 пъти,но сега вече по- често. Някой,ако се е сблъсквал със същия проблем,ако може да сподели .Благодаря предварително

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Не отключва задните врати на Е53

Мнение от Владо » 08 Юли 2020, 8:32

Проблемът е обичаен за модела. От прочетеното в нета обаче се посочват различни причини и решения.
Имам го и аз естествено, като човекът който съм ангажирал с проблема, иска колата да спре да отключва, за да може да диагностицира и да го реши... имам и друг, който твърди че знае къде е точно...
Не съм решил още на кой да се доверя :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 8.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530D

Re: Не отключва задните врати на Е53

Мнение от d840 » 12 Юли 2020, 18:42

Имах същия проблем с предна врата.. Първоначално чат пат не искаше да отключи.. После чат пат се отключваше :O.. Проблема при мен беше в бравата! В нея има 2 моторчета за отклюпване и заключване.. Те здават багажа.. Естествено виж си първо буксите на иснталацията на вратите за окисляване но...
Живота е прекалено кратък за лоша музика, грозни жени, бавни коли и проблемни връзки !!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Не отключва задните врати на Е53

Мнение от top » 12 Юли 2020, 19:27

Преди като имах Е53 (фейслифт ако има значение) го имах същия проблем, при топло време не се отключваха и двете задни врати понякога, и трябваше да си играя да натискам по няколко пъти дистанционното, това задължително беше свързано и с волана - ставаше твърд, все едно без хидравлика. При мен помагаше като тръгна, и покарам няколко метра, после гася, паля отнова и всичко се оправяше. Според мен е някакъв електрически проблем и не е свързан със механизмите на вратите.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 6.06.2020

Re: Не отключва задните врати на Е53

Мнение от Misho_O » 10 Окт 2020, 13:11

Владо написа:Проблемът е обичаен за модела. От прочетеното в нета обаче се посочват различни причини и решения.
Имам го и аз естествено, като човекът който съм ангажирал с проблема, иска колата да спре да отключва, за да може да диагностицира и да го реши... имам и друг, който твърди че знае къде е точно...
Не съм решил още на кой да се доверя :mhihi:

Няколко месеца вече ходене помъките и при различни майстори... в крайна сметка разбрахме от къде идва нашия проблем .След проливен дъжд или автомивка влиза вода в багажника и пълни отделението в което се намира чейнджъра и още куп кабели .Сега остава да разберем от къде влиза вода :shock:

top написа:Преди като имах Е53 (фейслифт ако има значение) го имах същия проблем, при топло време не се отключваха и двете задни врати понякога, и трябваше да си играя да натискам по няколко пъти дистанционното, това задължително беше свързано и с волана - ставаше твърд, все едно без хидравлика. При мен помагаше като тръгна, и покарам няколко метра, после гася, паля отнова и всичко се оправяше. Според мен е някакъв електрически проблем и не е свързан със механизмите на вратите.

И мойта е фейслифт и по същия начин се втвърдява волана.Волана се оправя,когато изгасиш и запалиш наново ,но вратите ги отключвам от копчето при аварийните . Много време ни отне да разберем(ако въобще е от това) от какво се бъзикат тези две неща ,но при силния дъжд миналата седмица заварих и мокета(кората) в багажника подгизнал,а когато отворих отделението за чейнджъра имаше около 10см вода ! :shock: Ще я разглабям да видя от къде е водата и ще пиша ,за да кажа какъв е бил проблема .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Не отключва задните врати на Е53

Мнение от Leon » 02 Ное 2020, 16:19

Колега, пиши си всички отговори в едно мнение, не пускай по 3-4 едно след друго. Можеш да променяш и добавяш във вече пуснатото.
Never mistake motion for action...

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook