Проблем с ключ на е83

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проблем с ключ на е83

Мнение от xm_net » 05 Фев 2020, 16:17

dodishefa написа:Майстора не е казвал нищо за този ГМ модул

Прегледай го задължително! Отвори го и провери как контактуват релетата, дето са "набодени" на платката - много е вероятно да е просто лош контакт!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 22.11.2018
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: Бмв х3(е83) 2006 3,0 дизел

Re: Проблем с ключ на е83

Мнение от dodishefa » 05 Фев 2020, 16:30

Сега се повозих в квартала и само пред блока не работи. Подминах блока и няма проблем заключи се без проблем. Има проблем със сигнала както каза колегата,но от какво е?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: Проблем с ключ на е83

Мнение от Georgi_G » 05 Фев 2020, 16:56

dodishefa написа:Има проблем със сигнала както каза колегата,но от какво е?

Балимумамата. :) Съжалявам, за мен е някакво радиосмущение, ама от какво и как се появява, нямам идея.
При мен, едното място е до радио антени ОК, но другото до някакъв стар производствен цех. :dunno:

Успех от мен в разгадаването на мистерията.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проблем с ключ на е83

Мнение от xm_net » 05 Фев 2020, 17:59

dodishefa написа:Сега се повозих в квартала и само пред блока не работи. Подминах блока и няма проблем заключи се без проблем. Има проблем със сигнала както каза колегата,но от какво е?

Колега, сам казваш, че проблемът ти е от две седмици - как така преди това нищо не ти е смущавало сигнала? Ако в рамките на това време е монтирано някакво устройство в близост, което да излъчва в съответния честотен диапазон съм съгласен, но честно казано не ми се вярва много... Дали това, че ключът ти е сработил след като си подминал блока не е просто съвпадение? Бих те посъветвал да направиш един прост опит, който колкото и смешно да звучи си има физическо обяснение - в момента в който дистанционното на ключа не сработва, допри ключа до главата си и натисни съответния бутон! Ако сработи, най-вероятно наистина има някакъв източник на радиосмущение, ако не - посоката в която трябва да се търси проблемът не е тази...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 22.11.2018
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: Бмв х3(е83) 2006 3,0 дизел

Re: Проблем с ключ на е83

Мнение от dodishefa » 06 Фев 2020, 8:18

Сега направих опит да отключа и както винаги не стана и допрях ключа до главата си,но пак не се отключи. Незнам сигнал ли ме смущава или е друго.Ще я наблюдавам и ще пиша,ако има промяна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проблем с ключ на е83

Мнение от xm_net » 06 Фев 2020, 9:10

dodishefa написа:Сега направих опит да отключа и както винаги не стана и допрях ключа до главата си,но пак не се отключи. Незнам сигнал ли ме смущава или е друго.Ще я наблюдавам и ще пиша,ако има промяна.

С риск да стана досаден пак ще кажа, да провериш GM-модула!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 22.11.2018
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: Бмв х3(е83) 2006 3,0 дизел

Re: Проблем с ключ на е83

Мнение от dodishefa » 06 Фев 2020, 9:30

Ще го погледна ГМ модула то май друго не остана. Ще изчакам малко да се оправи времето и го почвам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Проблем с ключ на е83

Мнение от ceco_kd » 07 Фев 2020, 0:19

В Русе на една от автомивките имам същия проблем. Пробвах и с втория ключ и той много трудно хваща. Тръгна ли си от мивката проблем няма. Явно някой заглушава сигналите в района ли.....понеже до мивката има автокъща....

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook