Имам проблем с двигателя , гаси цилиндри! От какво може да е

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 26.04.2011
Кара: Х5 Е53 3.0И

Имам проблем с двигателя , гаси цилиндри! От какво може да е

Мнение от andreti10 » 15 Дек 2019, 21:09

Здравейте , автомобила е БМВ Х5, Е53 2001 г. бензин с газ
Проблема е сутрин рано когато колата е студена. Паля без проблем , държи високи обороти и когато позагрее малко към края на синйото и /не винаги/ изключва единия цилиндър. Гася, паля и се оправя.
Датчика на изхода на водата показва -48 градуса, смених го и пак така.
По принцип забелязвам,че когато няма газ в колата почити няма проблеми. Ходих на газаджия и каза ,че дюзите на газта са заминали и за това така правела. Не съм ги сменял.
Друг майстор ми каза ,че е от бобините, завартях ги на цилиндрите , но там където е давала грешка пак продългава дадава, което според мен непе бобини.
нмених нвещите и карах няколко дни само на бензин без газ в колата , в моментав който заредих газпи пак почнаха проблемите. Мерихме компресията на двигателя на студено - двата 9 , четирите цилиндъра 10.
Имате ли идея какво може да е и какво да дменям.
Газовата уредба е ланди ренцо.
П.С гаси 3,4 и 6 цилиндър , като всеки път различен , а най често 6 ти.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Имам проблем с двигателя , гаси цилиндри! От какво може

Мнение от zvetiko » 16 Дек 2019, 8:38

Спири газта напълно от сондата на бутилката, покарай около 100км градско и виж дали ще се оправи.
Компресия 9 бара е прекалено ниска, 10- също. Измерете я за потвърждаване с друг манометър- с изключване на бензиновите дюзи и допълнително подаване на захранване с 80-100А зарядно. Ако резултатите се потвърдят се замисли за продаване на колата, освен ако не ти се прави основен ремонт на двигателя или смяна с друг.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 26.04.2011
Кара: Х5 Е53 3.0И

Re: Имам проблем с двигателя , гаси цилиндри! От какво може

Мнение от andreti10 » 16 Дек 2019, 12:17

Премерехме я , отново и показа 12 на всички . На кое да вярвам нз вече.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имам проблем с двигателя , гаси цилиндри! От какво може

Мнение от pampo » 16 Дек 2019, 14:03

zvetiko написа:... Ако резултатите се потвърдят се замисли за продаване на колата, освен ако не ти се прави основен ремонт на двигателя или смяна с друг.

Казано иначе, прееби някой без да знае, щото иначе трябва да си поправиш колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 26.04.2011
Кара: Х5 Е53 3.0И

Re: Имам проблем с двигателя , гаси цилиндри! От какво може

Мнение от andreti10 » 16 Дек 2019, 17:06

Не ми се иска да прецаквам някой, въпроса е че не могат майсторите да разберат какво да оправят точно. всеки майстор със собствено мнение, а пък не ми се сменя всичко само ей така за пробата да видим дали ще се оправи. Простопнякой ако има идея какво може да е .
Като цяло мога ли да проверя , дали някоя от дюите на газта изпуска и пълни цилиндрите вечер докато не работи и от там се дави сутрин. Как да направя пробата сам, че нямам вяра на майстори.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Имам проблем с двигателя , гаси цилиндри! От какво може

Мнение от astrapower » 21 Дек 2019, 20:41

zvetiko написа:Спири газта напълно от сондата на бутилката, покарай около 100км градско и виж дали ще се оправи.
Компресия 9 бара е прекалено ниска, 10- също. Измерете я за потвърждаване с друг манометър- с изключване на бензиновите дюзи и допълнително подаване на захранване с 80-100А зарядно. Ако резултатите се потвърдят се замисли за продаване на колата, освен ако не ти се прави основен ремонт на двигателя или смяна с друг.

Добре де, сам си стигнал до заключението, че проблема е в газовата уредба, не си я фикснал още и искаш резултат. Ами ясно е че е нещо с нея. Не са толкова скъпи тези дюзи, след като са заминали просто ги смени, И още нещо, като съвет: възможно е да имаш проблеми и с бензиновите дюзи (някоя 100% "пикае"!!!). Провери и тях, едно почистване, ще им се отрзи много ползотворно! :yes:
И да споделиш после резултата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 26.04.2011
Кара: Х5 Е53 3.0И

Re: Имам проблем с двигателя , гаси цилиндри! От какво може

Мнение от andreti10 » 24 Дек 2019, 10:19

Цяла седмица карам само на бензин без никаква газ в колата и няма проблеми ! Ще сменя дюзите и ще изчистя бензиновите и ще Ви пиша какъв е резултата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Имам проблем с двигателя , гаси цилиндри! От какво може

Мнение от ildivvy » 26 Дек 2019, 18:46

Прегледай и кабелите/инсталацията/буксата на датчика,който ти показва -48'С дори и след смяната му...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 26.04.2011
Кара: Х5 Е53 3.0И

Re: Имам проблем с двигателя , гаси цилиндри! От какво може

Мнение от andreti10 » 12 Мар 2020, 12:22

Здравейте, да ви информирам проблема на колата е отстранен. Проблема е от газовите дюзи които с течение на времето са се износили неравномерто. Смених ги с нови и проблема е отстранен. Поздрави.

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook