Първото ми БМВ, няколко въпроса

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 30.11.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Х3 Е83
Мечтае да кара: БМВ Х3 Е83
Детайли за колата: 2005г. 3.0Д 204к.с.

Първото ми БМВ, няколко въпроса

Мнение от w0xer7 » 30 Ное 2019, 21:29

Привет на всички,

Преди месец и нещо закупих първото си БМВ, смених ремъци и ролки, масла филтри и други неща, общо взето всичко, което ми препоръчаха в сервиза(препоръчан от приятел сервиз, първоначално ходих в Ауто Бавария - София, но там имах лек проблем с доверието, понеже ми изкараха неща за смяна, които реално нямаха проблем.)
В сервиза, където я обслужваха ми казаха , че колата е в много добро състояние, една от малкото х3-ки от 2005, която е толкова запазена.(Салона отвътре е, като заводски и няма нито един пребоядисван детайл отвън, двигателят е поддържан, както си трябва.)

Преди това съм имал пежо 206, форд фокус 2016г., рено меган 2017г. и опел инсигния 2017г., но за мен те си бяха просто начин да се придвижвам.
В момента мога да кажа, че си обичам колата :D , смятам да изкарам дълги години с нея, затова вероятно често ще задавам глупави въпроси тук :D , истината е, че не разбирам от автомобили изобщо.

Това, което ми остана да направя по колата е да сменя двата предни амортисьора, защото единият е изтекъл.
Първият ми въпрос е дали ако е проблем, че в момента карам колата така и това може ли да навреди по някакъв начин на ходовата част или на нещо друго?

Друго, което забелязах е, че корите, които са отдолу на колата липсват. Ще потърся от някъде такива кори, за да може в сервиза да ми ги сложат, но не съм сигурен колко спешно е да се направи това, сега зимата може ли снега или водата да ми направи някаква поразия, понеже нямам кори?

И третото, което искам да питам е с какво мога да намажа местата, където имам леко обелена боя, защото не знаех, че чистачките на х3-ките не могат да се вдигат до горе и преди няколко дни, когато ги почиствах с WD-40, олющих леко боята на ръбчето на капака(там, където се опират чистачките) :shock: :D , та сега ми трябва нещо, което да спре ръждата, която вероятно ще тръгне от там?

Сега съм купил нови гуми Hankook 235/55/17, а за лятото имам други джанти 18ки, не съм сигурен за тях каква марка гуми да избера?

Колата се кара само на по-скъпия дизел, казаха ми, че ако слагам от него няма да имам нужда от някакви добавки. (Надявам се да е така :D )
Също така ако имате някакви препоръки или съвети свързани с поддръжката на бмв-то, са добре дошли.

Поздрави,

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Първото ми БМВ, няколко въпроса

Мнение от (bubsa) » 01 Дек 2019, 19:49

Честито.
Смени си амортесьорите,защото ще си прецакаш новите гуми.
Сложи си кори преди кишата,защото ще ти качва пясък,сол и вода по ролки и т.н.
Аз си слагам бардал БДЦ за всеки случей.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 6.09.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х3(F25) 3.5d, BMW Х3(Е83) 3.0d

Re: Първото ми БМВ, няколко въпроса

Мнение от sorcerer357s » 02 Дек 2019, 2:43

За змяна и обслужване на чистачките – включваш ги и гасиш мотора когато са в най-горно положение.
Честита придобивка и много безаварийни километри. :driving: Много радващо автомобилче е това :)
А за амортисьосите и корите послушай колегата. Кори може и втора ръка стига да са оригинални и здрави. Че от цената им в BMW сигурно ще те заболи глава :ranting: Само кората под двигателя беше някъде 450-470 по спомен.

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook