Монтаж на Видео Модул на X5 Е53

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 25.11.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 E53 3.0i
Детайли за колата: BMW X5 E53 3.0i Facelift with Manual GearBox and LPG System
Engine code M54B30

Монтаж на Видео Модул на X5 Е53

Мнение от Marini » 28 Ное 2019, 9:49

Здравейте Колеги,

От 3 години съм собственик на Х5 Е53 и най-накрая се впуснах в пътешествие да мнотирам оригинален видео модул в колата тъй като няма, и да си сложа камера за задно виждане.
Купих си видео модул и съответно retrofit harness кабел и съответно кабели, реле и камерата за задно виждане- която се монтира на мястото на една от лампите за осветяване на номера.

Проблема ми е следния при монтажа на видео модула. Свързвам кабела както е описано,а именно откачам синият куплунг от навигационния модул след това го свързвам към женски такъв син от retrofit harness кабела. След това от retrofit кабела свързвам единия мъжки към навигационния модул, а от другата страна на retrofit кабела има мъжки бял и мъжки син, които съответно се включват във видео модула дотук нищо сложно всичко пасва и видео модула тръгва. Обаче при пускане екрана на навигацията трепти и прескачка като на стартите черно-бели телевизори и нищо не се вижда. Като се вгледа човек едвам едвам може да разбере горедолу нещо. Та това ми е проблема. Дали модула не е наред и се нуждае от ремонт или е друг проблема? Само да вметна на retrofit кабела има два проводника син/жълт и жълт, които са свободни. Като купих кабела от ebay в кутията му имаше листове с описание, че тези проводници се свързват с куплинга на радиото, НО това е описано за RANGE ROVER - това така ли е и за BMW? Аз ги оставих свободни като ги изолирах само за сега.
Намерих в тази тема тук: https://store.bimmernav.com/blogs/insta ... n-retrofit че всичко тръгва както съм го направил до момента -> да ама при мен нестава.
И още един въпрос ако е въжможно някой от вас ако има работещ видео модул и е от София да се срещем в удобно време и да тестваме моя на вашата кола, каот само изкючваме вашия за момент и вкючваме моя - ще съм благодарен.
Аз подозирам, че проблема е в моя модул, но няма как да го тествам.
видео модула е PHILIPS с номер: 65.50-8 375 553 и номер с по-големи цифри: 9022 014 10231 HW: 5.0 и SW: 6.5
Благодаря предварително за оказаното съдействие.
Лек ден!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Монтаж на Видео Модул на X5 Е53

Мнение от stony1 » 02 Дек 2019, 13:11

Този видео модул е един от първите монтирани в Е38 и който ти го е продал е поредният тарикат, стремящ се да изкара някой лев от феновете на БМВ.
Принципно модулът трябва да работи без проблем, но картината ще е 4:3. В твоя случай явно има някакъв проблем с ТВ тунера или някой "майстор" се е опитал да му запише софтуер от по-нов тунер, поддържащ 16:9. Само дето тези модели на Филипс реагират странно на софтуерните намеси и резултатът е точно описаният от теб.
Решението на проблема е лесно. Изхвърляш този тунер в казана за метални отпадъци и си намираш друг, свален от Х5 или Е46, може и от Е39 и Е38, но да са от 2000 г. и по-нови.
Успех с проекта!
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 25.11.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 E53 3.0i
Детайли за колата: BMW X5 E53 3.0i Facelift with Manual GearBox and LPG System
Engine code M54B30

Re: Монтаж на Видео Модул на X5 Е53

Мнение от Marini » 02 Дек 2019, 14:41

Здравейте уважаеми Колега stony1,

Много благодаря за предоставента информация. При закупуването на модула продавача каза, че работи и че е съвместим с моята кола и няма да имам проблем, тъй като аз му казах, че ще го ползвам единствено за камера за задно виждане. Да осъмниме цена от 40 лв. и си казах, зашо пък не сега 40 лв къде не съм ги дал да взема да пробвам, но явно :banghead: .
Благодаря още веднъж и лек ден.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Монтаж на Видео Модул на X5 Е53

Мнение от stony1 » 10 Дек 2019, 8:28

Marini написа:Здравейте уважаеми Колега stony1,

Много благодаря за предоставента информация. При закупуването на модула продавача каза, че работи и че е съвместим с моята кола и няма да имам проблем, тъй като аз му казах, че ще го ползвам единствено за камера за задно виждане. Да осъмниме цена от 40 лв. и си казах, зашо пък не сега 40 лв къде не съм ги дал да взема да пробвам, но явно :banghead: .
Благодаря още веднъж и лек ден.


На практика цената не би трябвало да е по-висока от 60 лева, защото тези модули са доста популярни и има изобилие от тях на пазара.
Доста видео модули минаха през ръцете ми и някои от тях съм плащал по 40 лв.
Ако продължаваш да имаш проблем с модула, драсни едно ЛС.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook