X5 E53 - печка

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 4.09.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5
Мечтае да кара: M5 E60

X5 E53 - печка

Мнение от bern045 » 23 Ное 2019, 19:45

Здравейте колеги,

Имам следния проблем с печката - преди месец-два бях забелязал, че печката се включва/изключва когато си иска ( когато колата не работи ). След ден-два колата не можеше да запали,защото акумулатора беше паднал. Извадих буксите от печката и оттогава нямам проблеми, но иде зимата и без печка не може :nono: :D

Явно ще трябва да се води на диагностика. Ако някой е имал подобен проблем ще се радвам да сподели как го е оправил/къде е отишъл за да я диагностицира(гр.София).

:yes:


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: X5 E53 - печка

Мнение от ivanski_2 » 24 Ное 2019, 10:18

За София oci е твоя човек.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Re: X5 E53 - печка

Мнение от turbo » 24 Ное 2019, 10:20

Е чак пък да не може без печка... в България... с тия мегалюти зими дето имаме тука...
Както и да е. Не си казал дали печката е дизел или бензин, но да предположим, че е дизел.
Не си казал дали е фабрична или не е, но да предположим, че е и че е Webasto...
Принципно на диагностика печката излиза (INPA да кажем) и може да се провери какви грешки има, ако има и да се активират функциите, и да се проследи как се държи цялото нещо.
Иначе на първо четене има следната тема:
viewtopic.php?p=4264300
Вътре има мнения и т.н.
В гуглето също излизат резултати и от други форуми свързани с печки разни (нафтови предимно).
Не знам какъв е принципът при бензиновите печици, но вече предположихме, че твоята е дизел... :idea:
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 4.09.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5
Мечтае да кара: M5 E60

Re: X5 E53 - печка

Мнение от bern045 » 24 Ное 2019, 11:19

Извинявам се, че не уточних дали е дизел/бензин.

Дизел / Webasto - фабрична

В други форуми четох за Рея МП, че доста скъпичко взимат, другото което е, че бях срещнал отговор, че ако е бмв/мерцедес и е фабрична печката направо ги пращат към представителя и не се занимавали .
За Мичел ЕООД нямам наблюдения, но ще се поразровя за мнения :yes:

ivanski_2 написа:За София oci е твоя човек.


Благодаря, ще го имам на в предвид. :yes:

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook