Как да си сменим хидравличното масло + СНИМКИ на e83 LCI

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 3.04.2013

Как да си сменим хидравличното масло + СНИМКИ на e83 LCI

Мнение от Rotmed » 27 Юни 2019, 21:27

Здравейте,
реших да споделя малко информация относно смяна на хидравличното масло на фйслифвия модел. Не е нищо особено темата, но такава информация не намерих, а щеше да ми е от полза преди моята смяна. С две думи, при отделно казанче на хидр. масло е лесно, сваля се и се сменя и казанчето заради цедката, но при фейс модела (не знам дали важи за всички двигатели)- казанчето е директно на помпата и махането му е свързано с огромен риск от чупене/оливане и въобще доста главоболия ако човек просто прави профилактика. Аз нямах конкретен проблем с хидравликата. Колата е на 230к км.
За да се смени маслото, най-добре е отвиване на маркуча от рейката, което изисква канал и дифтунги за смяна след това. Аз реших да го обновя през казанчето, тъй като не обичам да човъркам оригинални сглобки, които не създават проблем. Изтеглих маслото с помпа на 4 пъти, като при всяко теглене вадих около 250мл, доливам и паля, въртя пълен ляв-десен и пак вадя 250 мл. В казанчето има цедка, като се поизсмучи маслото и се вижда дали е задръстена или не. Резултата за мен е задоволителен, защото натоварването на двигателя при въртене на празен ход спадна, вече не се усеща по звъка му дали въртиш на едно място. Маслото беше черно та черно, а сега вече е почти идеално червено. За перфекционисти- да се точи през маркуча на рейката. Прикачвам снимки.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 3.04.2013

Re: Как да си сменим хидравличното масло + СНИМКИ на e83 LCI

Мнение от Rotmed » 30 Юни 2019, 20:15

Останалите снимки
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Как да си сменим хидравличното масло + СНИМКИ на e83 LCI

Мнение от MMG » 10 Юли 2019, 10:43

Колега, каква е целта след като изтеглиш 250мл да долееш ново към останалото старо масло...или аз не разбирам?
Иначе това е единствената течност, която все още не съм сменял по колата. На цвят си е червена при мен.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 3.04.2013

Re: Как да си сменим хидравличното масло + СНИМКИ на e83 LCI

Мнение от Rotmed » 10 Окт 2019, 6:46

Ами колега, не е оптимална така смяната, факт. Най-добре е да се развие от долу от рейката, но за чиста профилактика ако няма проблем, реших и така да става. Системата събира мисля около 1л общо, аз също очаквах да изсмуча цялото казанче и по този начин да сменя 70-80% от течността, но уви. Оказа се, че сменям 25% на един път, с 4 такива промивки при мен маслото е с цвета на почти ново- при все, че нямам проблем и това масло го дават да не се сменя, реших да не човъркам долу на рейката, дифтунги, всичко става в масло... Подхода не е за перфекционисти:)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Как да си сменим хидравличното масло + СНИМКИ на e83 LCI

Мнение от MMG » 15 Окт 2019, 22:55

Да, разбрах логиката каква е :yes:

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook