Странно поведение Е83

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Странно поведение Е83

Мнение от laviatan » 22 Май 2019, 11:37

Колеги - онзи ден няколко неща ми направиха впечатление и са малко по-специфични . Явно колите си искат каране и не им се отразява добре седенето по гаражите :mhihi:




1./ Тръгвам - колата е окей . След 10-тина км. изведнъж цялата задница започва да вибрира/ или по-точно подскача :shock: / все едно е на валяци ... Слязох - една идея от едната страна имаше някаква доловима миризма на феродо. Не съм сигурен - може и да бъркам . Джантите ледени - няма загряване /евентуално задържал апарат/
Паля и тръгвам . Минах 300-тина км. по магистрала и няма вече никакъв проблем...

Пояснения : с изключена букса на раздаката съм. Дискове и накладки предни и задни както трябва монтирани оригинални БМВ .

2./ На магистралата - спазвам ограниченията в 99 % от случайте . от 140 спира без проблем.

За няколко км. със 160 - тръгвам да спирам ... силна вибрация във волана и предницата . Като от дискове криви .

В органичението 140 , или под тази скорост пробвам - няма проблем. Със 160 и нагоре пак така :roll:


Ако са дискове - възможно ли е само при тази скорост ?

Горното пояснение важи и за тук : с изключена букса на раздаката съм. Дискове и накладки предни и задни както трябва монтирани оригинални БМВ .

3./ Пускам климатика ... няма никой . Съвсем леко хладно дава. Чува се звук от таблото като от фреона на хладилник . Иначе колко години при нас е колата и е винаги правела купето като "хладилник" . То е ясно / ще се ходи на сервиз - пуснал съм и тема по въпроса , защото и там са едни драми ... :mhihi: / Главния въпрос ми е : беше топло в неделя и друг път чувам предната перка , а този път не е чух. Да не се е развалила ? Или обратната ситуация - ако няма достатъчно фреон перката "тръгва" ли , или не ?
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook