БМВ Х4 2.0Д - Мнение, насоки, препоръки...

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: БМВ Х4 2.0Д - Мнение, насоки, препоръки...

Мнение от Jorixa » 18 Мар 2019, 16:10

(h)aman написа:
Jorixa написа:2018 X3 го сравняваш по качество с Dacia ? Нещо много сериозно си се объркал, ако ще да е било най-базовия модел.


Всъщност не съм се качвал в нова Дачия, може и качеството на Дачията да е по-добро. Иначе оборудването - М пакет, кожено рекаро, спортна кутия, дисктроник, панорама и тн. Скоростния лост е като от алиекспрес, стига глупости... Перата на волана същата работа. За мен качеството не отговаря на цената на автомобила и като цяло на премиум марка, каквато БМВ има претенции да е.
За пръв път чувам новото Х3 да има рекаро и дисКтроник.. Качеството на колата е на топ ниво, еквивалентно на 5-цата, и аз съм се качвал, и всичките автомобилни журналисти го казват. Ти явно в някви много много странни дачии си се возил.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: БМВ Х4 2.0Д - Мнение, насоки, препоръки...

Мнение от (h)aman » 18 Мар 2019, 19:29

Jorixa написа:За пръв път чувам новото Х3 да има рекаро и дисКтроник.. Качеството на колата е на топ ниво, еквивалентно на 5-цата, и аз съм се качвал, и всичките автомобилни журналисти го казват. Ти явно в някви много много странни дачии си се возил.


Нещо много се засягаш колега, все едно ти си я произвел. :lol: Щом тръгна да издребняваш за някаква правописна грешка, значи няма смисъл да се води разговор с теб. Освен това и темата не е за този модел, така че може да прекратиш със спама.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: БМВ Х4 2.0Д - Мнение, насоки, препоръки...

Мнение от kiko » 19 Мар 2019, 22:28

(h)aman написа:
Jorixa написа:За пръв път чувам новото Х3 да има рекаро и дисКтроник.. Качеството на колата е на топ ниво, еквивалентно на 5-цата, и аз съм се качвал, и всичките автомобилни журналисти го казват. Ти явно в някви много много странни дачии си се возил.


Нещо много се засягаш колега, все едно ти си я произвел. :lol: Щом тръгна да издребняваш за някаква правописна грешка, значи няма смисъл да се води разговор с теб. Освен това и темата не е за този модел, така че може да прекратиш със спама.

А сети се защо :mhihi:
viewtopic.php?f=126&t=242696&start=120

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: БМВ Х4 2.0Д - Мнение, насоки, препоръки...

Мнение от Jorixa » 20 Мар 2019, 12:33

Това е Х1, не Х3... А и, хаман, ако не ме лъже паметта (или по-скоро предната страница) ти повдигна темата за Х3 не аз.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Re: БМВ Х4 2.0Д - Мнение, насоки, препоръки...

Мнение от 90e90e » 14 Апр 2019, 21:30

Продължавам да си следя и наблюдавам немските сайтове и хубавото е, че като гледам - няма много мераклий да купуват а изборът е немалък... Както и да е...
Междувременно се качих в едно Х4, но това което малко ме смути е разхода (смесен 8,5/100 по компютър)а в същото време, човека ми обясняваше как повече от 120-130 на магистрала не вдигал (не, че го вземам за чиста монета)...
Въпрос: Има ли начин да се знае какъв е средния разход на автомобила от "раждане" до момента??? Логично компютъра може да го изчисява, но не знам дали такова нещо се помни като инфо от самия автомобил. Това би било достатъчно показателно за това как една кола е карана и дали е вървяла на "пълна пара" или е жалена...

Предварително благодаря за отговорите ви!
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: БМВ Х4 2.0Д - Мнение, насоки, препоръки...

Мнение от astrapower » 15 Апр 2019, 9:42

Нормален е разхода колега. Все пак колата не се движила само извънградско със 100-130....градското като сложиш и идва точно. Моята с преобладаващ извънградски пробег е със среден разход по борд 8.5/100, по колонка горе-долу пак толкова. За толкова тежки коли, няма как да е със много нисък среден разход.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Re: БМВ Х4 2.0Д - Мнение, насоки, препоръки...

Мнение от 90e90e » 15 Апр 2019, 10:59

Не мога да се съглася. Или производителя лъже за разхода (Разход на гориво - градско 5.8 Литра/100 км
Разход на гориво - извънградско 5.1 Литра/100 км ///Разход на гориво - комбинирано 5.4 Литра/100 км ) или колата е карана на "газ-спирачка". На мен бмв-то (2,0д 163 - камили) при НОРМАЛНА екплоатация ми дава доста точен разход спрямо данните от производителя а пък си е кола на 400 000км вече и все още не лъже.
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: БМВ Х4 2.0Д - Мнение, насоки, препоръки...

Мнение от Leon » 18 Апр 2019, 23:04

Аз лично кола, която да харчи колкото по каталог не съм виждал. Не съм и чувал. Ти или се бъркаш, или караш в някакви идеални условия. Производителите ВИНАГИ лъжат с разхода. Уж сега им въведоха нови изисквания за сметките, но пак ще лъжат.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: БМВ Х4 2.0Д - Мнение, насоки, препоръки...

Мнение от msi200 » 19 Апр 2019, 6:55

...И при Сув-овете данните за разхода се разминават още повече, отколкото при леките коли.
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Re: БМВ Х4 2.0Д - Мнение, насоки, препоръки...

Мнение от 90e90e » 19 Апр 2019, 21:07

Аз не смятам да убеждавам някого в правотата си. Разхода си го следя меко казано педантично. За сметка на това, винаги мога да докарам двойно по-голям разход от предвидения от производителя само с малко по-нервно шофиране. За това исках да чуя мнение за обективен разход на Х4. На кратко - че може да гори много знам, ама искам да разбера дали може да гори и колкото му дават. Ако може някой който е употребявал такава кола да сподели - няма да е зле и ще съм му благодарен!
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook