Проблем с акумулатора.

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 11.06.2013
Местоположение: Люлин
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 E53
Мечтае да кара: BMW E09

Проблем с акумулатора.

Мнение от B-M-W » 28 Фев 2019, 9:35

Здравейте колеги, искам да Ви попитам следното. Понеже съм нов собственик на Е53 и нямах възможност да карам миналата седмица колата, от студовете е паднал акумулатора. Говорим за тотално загинал. Гледах клипове и на тях е показано, че акумулатора е под резервната гума. При мен проблема е, че там е монтирана газова бутилка. Опитах с кабели като 15 минути седя с кабелите да прехвърля ток, обаче пак няма шанс да се събуди. Светкат лампи на таблото и чука само. Как да постъпя в тоя случай? Друг проблем е, че газовата е пълна до горе.
Последна промяна B-M-W на 03 Мар 2019, 13:43, променена общо 1 път
Тая марка е за истински мъже, нямаме духалки само расови коне! Дърпане на ръчни за мене не е каране, ИСТИНАТА Е В ШПЕРА И ЗАДНОТО ПРЕДАВАНЕ!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 346
Регистриран на: 22.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с DPF
Мечтае да кара: на ток
Детайли за колата: стоковица

Re: Проблем с акумулатора.

Мнение от dynalias » 28 Фев 2019, 16:37

B-M-W написа:Здравейте колеги, искам да Ви попитам следното. Понеже съм нов собственик на Е53 и нямах възможност да карам миналата седмица колата, от студовете е паднал акумулатора. Говорим за тотално загинал. Гледах клипове и на тях е показано, че акумулатора е под резервната гума. При мен проблема е, че там е монитсна газова бутилка. Опитах с кабели като 15 минути седя с кабелите да прехвърля то, обаче пак няма шанс да се събуди. Светкат лампи на таблото и чука само. Как да постъпя в тоя случай? Друг проблем е, че газовата е пълна до горе.


Минахме и през това. Ако си сигурен, че шанса акумулатора да е тотал щета е малък смени кабелите, че от кабели до кабели има разлика и ги закачи отпред, но закачи и масата разбира се някъде отпред.
При нас въпреки много добрите кабели се оказа загинал акумулатор. Светват всички плафони, светва таблото, но не върти, а само чука и в този момент загасва всичко което се оказа дала на късо клетка в акумулатора и врящ акумулатор. В такъв случай както и при теб газовата беше пълна и се наложи да я разкачим и извадим за да го достигнем. Друг шанс Няма...
history:
E36 328i coupe 1995г. 193hp 25.11.2013-19.04.2019г.sell
E90 320d sedan 2009г. 177hp 10.06.2019г.-now

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook