X3 (E83) - Проблеми с дисплея.

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от b00st » 23 Окт 2018, 9:00

Borymeckata написа:Не им разбирам на тия мултимедии, преди да я поръчам четох из мрежата, но явно - не достатъчно... Надявах се на по-лесна комуникация с българския продавач, затова я купих от тук. По други сайтове намерих подобни по 1200 лева и нагоре и реших, че няма смисъл от такива разходи, да кича кола за 8 000 лева... :dunno: :dunno:

Вчера гледах обявите и сериозно се замислям за друг вариант - една читава Х3-ка за десетина бона (вече знам какво да гледам... :mhihi: :mhihi: ) и старата остава за части. Тя (колата ми в момента) си е напълно в ред и обслужена, само тоя дисплей ми разваля настроението...

По-добре пусни твойта и вземи следващото поколение. Ще останеш по-доволен според мен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от Borymeckata » 23 Окт 2018, 10:50

astrapower написа:... Няма нищо по-хубаво от оригиналното (според мен разbира се), въпреки, че е стар и с не особено много функционалности т.н.


:yes: :yes: :yes:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от astrapower » 23 Окт 2018, 11:08

Между другото в olx.bg има поне дузина Х3-ки, които се продават на части.......така че няма проблем кой знае какъв! Успех!
Последна промяна astrapower на 23 Окт 2018, 11:17, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от laviatan » 23 Окт 2018, 11:09

Аз това също имах в предвид в предишното ми мнение - и затова питах какво има на твоя дисплей . Не исках обаче да ти развалям ентусиазма :mhihi:

Моя също някой път не се отваря до край , или не се затваря до край. Лещата на MK4-ката също е тръгнала . Предпочетох обаче да си взема още една Мк4 и да видя как да се оправи оем дисплея , или читав втора пред китайски Шит :mhihi: .


Относно смяната на колата като цяло : като знам дадените пари , време и труд да е направя като кукла и се поохлади нагорещената ми идея :mhihi: . Друг въпрос е сега и с тези нови изисквания и неясната посока на автоиндустрията - не ми се налива "торба " с пари за нещо , което може да се обяви за персона нон грата скоро . Ще е търкалям тая до дупка :mhihi:
п.с. - за покупката на втора за части ми е идвало и на мен на ум :mhihi:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от Borymeckata » 24 Окт 2018, 7:30

astrapower написа:А пък тази навигация новата която си взел, се пробвай да разкараш (върнеш) на продавача, дори и на по-ниска цена. Айде успех!


Точно това му писах - да даде някаква оферта. Тоя измекяр пипна кеш-а и вече не ми вдига телефона. Удивително е как рЕзко се промени тона му като говорехме, ПРЕДИ да купя това нещо и СЛЕД това... Не знам тия хора, уж фирми и търговци, на какво разчитат... :dunno: :dunno:

Само за информация (за да не пострада още някой от нас) - продавачът е този: https://www.olx.bg/ads/user/k1pk/
Представя се като Васил. Фирмата е Auto Expo, Пловдив.
А това е самата обява: https://www.olx.bg/ad/bmw-x3-e83-navigatsiya-android-7-1-wifi-bluetooth-CID360-ID78gTL.html

Накратко историята: Обясни ми по телефона, че мултимедията е много качествена и лесно се монтира, ако се наложи - ще ме свърже с техните техници, които да ми обяснят подробно, с две думи - никакви проблеми. Изпрати ми кашон с нещо съвсем различно от това на снимките в обявата. После видях, че и характеристиките са по-ниски от тези в описанието. Устройството дойде без фактура и касова бележка (забрави за връщане...), без инструкция за монтаж и без списък на доставката (възможнио е да липсва някакъв компонент, но няма как да разбереш...), само с някаква измислена гаранционна карта. Тази черната кутия с размер на авто-касетофон (липсва в обявата) изглежда, че може да се намести само в жабката на колата, за което трябва доста да се реже (затова се отказах).

След това тонът се смени - ама ние сме само склад, не извършваме монтаж, обърни се към кар-аудио сервиз... Е, да е жив и здрав. На първо време ще си оправя колата с оригинален дисплей и после ще мисля с тая мултимедия какво да правя. Ако някой има интерес - да дава оферта, ще му я изпратя с кеф.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от astrapower » 24 Окт 2018, 8:46

Колега, като ти остане време разгледай възможните варианти за десйтвия в olx. Няма да е лошо да се уведомят отговорните за платформата лица. Точно под обявата, има линк/бутон "Докладвай за нередност" . Ако не друго поне да не си траем срещу наглото и безотговорно пoведение !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от laviatan » 24 Окт 2018, 9:27

astrapower написа:Колега, като ти остане време разгледай възможните варианти за десйтвия в olx. Няма да е лошо да се уведомят отговорните за платформата лица. Точно под обявата, има линк/бутон "Докладвай за нередност" . Ако не друго поне да не си траем срещу наглото и безотговорно пoведение !

Подкрепям ! Много некоректно :confused:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от Borymeckata » 28 Окт 2018, 20:49

Колеги, да се похваля - колегата vlado.ru ми изпрати стария си дисплей и благодарение на него си оправих моя! Вече знам какво им се прецаква и как да се оправи, сериозно. С две думи - трябва да се реагира при първите индикации за някакъв механичен проблем (ако дисплеят не се отваря докрай или се отваря на тласъци, ако се чува някакво стържене или други неприятни звуци, или ако досплеят висне на ляво или корпусът му се разтвори отгоре). Ако дълго неглижираш проблема (както аз направих) - пластмасите се трошат все повече и повече на малки парчета и става все по-трудно да се възстановят. Друг важен пойнт - не се опитвайте да пуснете дисплея с откачена букса на моторчето или ако моторчето е механично отделено от корпуса - системата се забърква и губи представа за положението на дисплея. А той не се "запалва", докато системата не реши, че е отворен - за това трябва зъбният гребен (който го задвижва) да опре в крайно положение.

Ако някой е напред с електрониката - може да измисли как да излъже системата, че дисплеят е отворен и тогава моторчето може да се премахне и дисплеят да стои постоянно отворен или пък да се отваря и затваря ръчно. Ние успяхме да залепим счупения корпус, по-скоро заляхме с някаква специална смола задната част на корпуса заедно с четвърта на зъбния гребен - стана като един монолитен детайл. Иначе двигателчето с редуктора, платката и самият дисплей пак могат да се демонтират, ако се наложи. Стана много добре, направо не мога да му се нарадвам... :bchug:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от astrapower » 29 Окт 2018, 9:09

Eee браво, супер! Оригинала си оригинал :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от ID A » 29 Окт 2018, 10:15

Когато проучвах за афтърмаркет заради блутуута, този вариант, който първоначално се е рекламирал излиза в алито, че е само за коли с радио бизнес и не може да се свърже към профешънал с навигация или другото радио с малка навигация. Има един вариант с постоянно изкаран дисплей, като на по-новите коли, но на мен лично ми седи като подарен и не се връзва с колата. А и идрайва идва само в черно, губи се поставката за чаша, а при мен купето е и в сиво.
Иначе за случката, сигурно е доставено през еконт или друг куриер, значи пак има следа, една жалба до КЗК и ще върне до стотинка всичко. Не го оставяй да се измъкне така.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от laviatan » 29 Окт 2018, 12:57

Колега Borymeckata - извинявай за нахалството :oops: : имаш ли снимков материал , за елемента който се чупи .
И как по-точно го оправи. Да сме подготвени следващите колеги с този проблем. При мен на месец по 1-2 пъти ми се случва да не се затвори до край и да остане до средата . Затварям го на ръка :confused:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от Borymeckata » 29 Окт 2018, 13:43

Не съм снимал до момента, но вече имам още един такъв повреден дисплей - нищо не пречи през уикенда да щракна някоя картинка. По моите наблюдения - чупи се един квадратен отвор в предната част (корпуса) на дисплея, към която е хванат самия LCD и платката. В този отвор влиза една червъртита втулка, която чрез зъбен гребен се върти от двигателчето и така отваря / затваря дисплея. Този механизъм се намира отляво, като гледаш дисплея фронтално. Явно между отвора и втулката има някакъв минимален луфт, пластмасата старее от слънцето и накрая се пука - така си го обяснявам. Ако го оставиш така - четвъртитата втулка започва да превърта и чупи нови парчета от корпуса, докато целия дисплей висне наляво и започне да мърда (тази втулка играе и за панта, на която дисплея се подпира).

Изглежда, че този проблем е доста разпространен. Не знам колко ще изкара ремонтът, който направихме, но след него дисплеят работи по-добре, отколкото когато взех колата, преди близо 7 години. Отваря се и се затваря почти безшумно и много плавно, чак му се кефя... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от laviatan » 29 Окт 2018, 13:48

Ако имаш някой път време хиляди благодарности предварително ! :yes: :bowdown: :bchug:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: X3 (E83) - Проблеми с дисплея.

Мнение от Borymeckata » 04 Ное 2018, 14:08

Промених заглавието на темата, за да не дъвчем тая злощастна мултимедия повече... :mhihi: :mhihi:

Ще опиша проблема (чисто механичен), както се получи при мен - предполагам, че е типичен. Днес щракнах няколко снимки... Значи това е дисплеят:
Изображение

Това е отворър в дясно, през който минава снопът кабели, от системата на автомобила. В него влиза една кръгла втулка - вижда се на снимките. Това е само панта, около която дисплеят се завърта и при този отвор проблеми няма:
Изображение

Изображение

А това левият отвор, който освен като втора панта, играе и за отварянето / затварянето на дисплея. Този отвор е квадратен и точно тук са се получили "разрушенията":
Изображение

В квадратия отвор влиза също така квадратна втулка със зъбен гребен:
Изображение

Изображение

Изображение

След като разделих двете половини на корпуса, се вижда, че проблемният отвор се оформя и от двете. Това е задния капак на дисплея:
Изображение

А това е (останало от) предния корпус:
Изображение

Ето как се е счупило:
Изображение

Изображение

Следва продължение...
Последна промяна Borymeckata на 04 Ное 2018, 16:26, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: X3 (E83) - Проблеми с дисплея.

Мнение от Borymeckata » 04 Ное 2018, 14:39

При мен се беше получил още един проблем - бяха се счупили две от пластмасовите втулки, чрез които платката и LCD-то се закрепват към предния корпус. Не знам дали има някаква връзка със счупения квадратен отвор - аз поне не виждам такава... Ето така изглеждат здравите втулки:
Изображение

Изображение

А това са счупените от корпуса:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ремонтът се състоеше в залепване на отчупените детайли с подходящо лепило. Разбира се, дисплеят, който успяхме да възстановим, беше в по-добро състояние от този на снимките. Този май е безнадежден и остава за части... Това е означението на типа пластмаса - ние използвахме някаква универсална смола, но може да има и по-подходящо лепило:
Изображение

Ето няколко снимки на разглобения дисплей - виждат се платката и самия екран:
Изображение

Изображение

Изображение

Следва продължение...
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook