X3 (E83) - Проблеми с дисплея.

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

X3 (E83) - Проблеми с дисплея.

Мнение от Borymeckata » 12 Окт 2018, 19:56

С две думи - набутах се... :dunno: :dunno: Дисплеят на колата започна да прави номера (става въпрос за Х3 Е83), не успях да намеря нов, а и навигацията е стара и дървена - реших да монтирам мултимедия. Купих една от тази обява:
https://www.olx.bg/ad/bmw-x3-e83-navigatsiya-android-7-1-wifi-bluetooth-CID360-ID78gTL.html

Пичът беше любезен, обясни ми, че много лесно се монтира (само щракваш няколко букси и готово... :mhihi: :mhihi: ) и аз поръчах една. Пристигна ми това:
Изображение

Изображение

Изображение

Като го разгледах - доставеното устройство е различно от снимките в обявата. Не казвам, че е по-лошо, но е РАЗЛИЧНО. Както и да е - няма смисъл да се оплаквам как някой ме е прецакал, не е за първи и няма да е за последен път... Имам проблем с монтажа на мултимедията. От обявата не личи, но освен дисплея (който заменя оригиналния) в комплекта има още един... модул да го наречем, с размер и форма на радиокасетофон:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Е тази черната кутия не знам къде да я монтирам... :dunno: :dunno: Според дължината на кабела между нея и дисплея (около 60 см.), кутията трябва да се монтира някъде близо до него. Търсих из мрежата и видях снимки - тая кутия се подмята в жабката на колата, без да е закрепена по никакъв начин и около нея се вие кълбо кабели... За мен това не е "монтаж" - кутията просто е бутната в жабката. Дайте идея как да стане културно, не искам да правя такива цигании по колата си... Също така приемам оферти - ако някой се наеме да свърши работата "като хората" - плащам си за услугата.

Аз се смятам за технически грамотен човек. Мисля, че мога да се справя с монтажа, просто не знам къде и как да сложа "черната кутия". Благодаря предварително за всякакви съвети.
Последна промяна Borymeckata на 04 Ное 2018, 13:54, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от laviatan » 13 Окт 2018, 8:24

Оригиналния монитор какво му се развали ? Не се отваря и затваря , или самия монитор ?



p.s. Колежката Judi4e има монтирана мисля точно такава . Може да и пишеш :yes:



http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=417778
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от Borymeckata » 13 Окт 2018, 14:19

Старият... започна с някакъв механичен проблем, стържеше при отваряне и затваряне и понякога гаснеше без външна причина. Разглобих го - беше се счупила част от корпуса, където се държи електродвигателчето. Опитах да го залепя, но липсваха парчета, тогава реших да махна механизма и мониторът да се затваря и отваря на ръка. Разглобих го и откачих буксите на двигателчето и бутоните от платката, след което мониторът започна да "гасне" все по-често, докато в един момент угасна и повече не тръгна.

Мултимедията дойде с много кабели и аксесоари, но няма НИКАКВА инструкция за монтаж на тоя централния модул. Като питах продавача, ме прати в някакъв кар-аудио сервиз и ми прати две снимки как кутията се търкаля в жабката на колата. Аз правя разлика между това да монтираш някакво оборудване или да го метнеш в жабката под таблото. Ще намеря решение, ако трябва ще удължавам кабелите и ще сложа кутията под седалката, просто питах - ако има някакво просто и елегантно решение, а аз не се сещам за него... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 24.04.2018
Пол: Мъж
Кара: 330d

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от Weiss48 » 13 Окт 2018, 15:59

‘Designed for Bmw e50’ ех тия китайци.

Лично мое мнение, но след като ти е пратил друга стока, не виждам причина да не я върнеш. Адски некоректно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от Borymeckata » 15 Окт 2018, 6:58

Така е, но не искам да се ядосвам повече, а и направихме сделката в Bazar.bg и там... знаете как е. Вчера намерихме място на кутията под волана и навързахме кабелите - мултимедията тръгна, но има още да се връзват кабели към инсталацията на колата и доста за разучаване на функциите.

Сега като анализирам - трябваше да купя устройството от фирма със всички документи (макар и по-скъпо), а не от незнаен продавач в мрежата. Тия икономии обикновено ти излизат през носа. Е, ще го минем към житейските уроци и опит... :dunno: :dunno: .
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от Borymeckata » 20 Окт 2018, 17:16

Колеги, днес цял ден се борихме с шибаната мултимедия - не успяхме да я монтираме и повече не ми се занимава с нея... Всичко работи, но не успяхме да я вържем с аудио-системата на колата и всички звуци ги изкарва от нейното си говорителче. Явно има някаква подробност, която не знаем, а понеже ми я изпратиха БЕЗ ИНСТРУКЦИЯ ЗА МОНТАЖ, не знам какво точно трябва да направя. Иначе всичко е точно - навигацията работи, хубави цветове и разделителна способност на дисплея, даже едно филмче изгледах от флашката докато се мъчехме днес, субтитри изкарва, музика, картини - всичко нормално. Не съм включвал задната камера и микрофона за телефона, но няма причини да не работят. Само шибаният звук не мога да го изкарам през усилвателя на колата...

Чудя се какво да правя с това китайско чудо... Дайте съвет, моля. Вариантите не са много:

1. Да търся накой кар-аудио сервиз в София или друг голям град и да ходя да ми я монтират (надявам, че ще се справят с монтажа);
2. Ако има някой навит - да я дам на по-ниска цена (примерно 400 - 500 лева) или както се разберем...

Яд ме е, че сума пари дадох и си загубих няколко дни от живота, а ефектът е нулев, мамка му... :banghead: :banghead:
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 3.04.2017
Пол: Мъж

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от vlado.ru » 21 Окт 2018, 19:39

И аз съм с Х3 Е83. И при мен имаше проблем със задвижването на панела - нещо счупено и беше подпрян в отворено положение с парче сгъната хартия. Но иначе работеше - изобразяваше каквото трябва.
Мислех да направя като тебе - все пак съвременните навигации на АНДРОИД са къде по-по. Свързах се с фирма NAVIGACIA.BG предлагаха такива по 1300 лв., докато в Alibaba имаше по стотина долара. Проблемът е с радиото - колите с навигация нямат дисплей на него - ползват този панел. А също така и борд компютъра - по друг начин се изобразява на LCD дисплея.
Накратко - в OLX попаднах на обява от колега, който продаваше такъв моторизиран, работещ дисплей. И го купих и замених. Е както казах, а ти мисля че беше писал някъде - доста е дървена навигацията, но веднъж въведена крайната точка, води и изобразява много точно.
И в края на това писане - ако искаш мога да ти пратя стария дисплей, да видиш как ще работи при теб. А мисля, че може и да се залепи счупеното. Само трябва да използваш старите свързващи кабели.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от Knoxville_ » 22 Окт 2018, 10:54

Пробвай да се свържеш с търговеца и да му обясниш, че искаш да върнеш продукта. Ако не се съгласи, сигурно можеш да му напишеш отзив в сайта, та да знаят тези след теб.

Аз бих потърсил направо хора, които се занимават с мултимедии и други подобни неща. Да имат задължително физически магазин/сервиз/гараж или каквото и да е там. Свързваш се предварително, обясняваш им какво искаш и че желаеш монтаж или поне инструкции. Според мен е възможно някъде да ти го монтират безплатно, стига да закупиш от тях самата мултимедия.

Преди няколко деа предложих и на една колежка - мога да ти дам координати на 2 места в София, където се занимават с подобни неща и съм оставал винаги доволен от тях. Но занимава ли ти се да се разкарваш за такова нещо до София, ти си знаеш. :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от Borymeckata » 22 Окт 2018, 13:06

vlado.ru написа:И аз съм с Х3 Е83.
... ако искаш мога да ти пратя стария дисплей, да видиш как ще работи при теб. А мисля, че може и да се залепи счупеното. Само трябва да използваш старите свързващи кабели.


Имам интерес, Колега. Дори си мисля да заменя тая шибана мултимедия за работещ дисплей - ако някой иска да си я монтира, старият дисплей така или иначе няма да му трябва. Тя си работи, но на мен не ми харесва, а някак загубих ентусиазъм, покрай всички тия разправии и проблеми...

За връщането - ще говоря с продавача, но не съм оптимист. Освен да му предложа да си вземе обратно срещу по-ниска цена, примерно 5 стотака? Не обичам такива цигании и пазарлъци... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от b00st » 22 Окт 2018, 14:56

Е ти верно ли си дал 700лв за тоя умрел китаец? :shock:
Има много по-смислени решения, за 800лв взимаш 10.25" с истински екран, не само процесор и рам с гпс https://avinusa.com/10-25-bmw-x3-series ... ystem.html

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от MMG » 22 Окт 2018, 18:42

b00st написа:Е ти верно ли си дал 700лв за тоя умрел китаец? :shock:
Има много по-смислени решения, за 800лв взимаш 10.25" с истински екран, не само процесор и рам с гпс https://avinusa.com/10-25-bmw-x3-series ... ystem.html


Не точно - като сложиш дори Не всички опции отиваш на 830$. Иначе навигацията изглежда добре.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от Borymeckata » 23 Окт 2018, 7:01

Не им разбирам на тия мултимедии, преди да я поръчам четох из мрежата, но явно - не достатъчно... Надявах се на по-лесна комуникация с българския продавач, затова я купих от тук. По други сайтове намерих подобни по 1200 лева и нагоре и реших, че няма смисъл от такива разходи, да кича кола за 8 000 лева... :dunno: :dunno:

Вчера гледах обявите и сериозно се замислям за друг вариант - една читава Х3-ка за десетина бона (вече знам какво да гледам... :mhihi: :mhihi: ) и старата остава за части. Тя (колата ми в момента) си е напълно в ред и обслужена, само тоя дисплей ми разваля настроението...
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от Knoxville_ » 23 Окт 2018, 8:23

А по колко вървят навигациите от коли за части?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от astrapower » 23 Окт 2018, 8:30

Боримечка стига де, един дисплей не е цялата кола. Ако се сменя трябва да е за нещо по-ново. За какво ти е да се пълниш с коли, заради един тъп дисплей :) Пък и данъците ще вдигнат. Виж какво ти е предложил колегата vlado.ru да вземеш да пробваш неговия дисплей. Няма нищо по-хубаво от оригиналното (според мен рабзира се), въпреки, че е стар и с не особено много функционалности т.н. А пък тази навигация новата която си взел, се пробвай да разкараш (върнеш) на продавача, дори и на по-ниска цена. Айде успех!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Колеги, помогнете за монтаж на мултимедия.

Мнение от astrapower » 23 Окт 2018, 8:35

Ако искаш, пиши ЛС, да ти дам контактите на човек, който ми реши проблема с радиото преди 3 г. когато купих колата. Даже мисля че има тема в oбявите на форума "Сервизи, Магазини, Автоцентрове, Услуги" Предлагаха даже и някакви модове на матрицата, зашото оригиналната е с ниска резолюция....та има вариант да си поправиш оригиналния дисплей.

Следваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook