Проблем със скоростен лост и ръчна смяна предавки на Х5 Е70

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 21.09.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е70sd/286hp
Мечтае да кара: не мечтая
Детайли за колата: Черна, мощна, стабилна ...

Проблем със скоростен лост и ръчна смяна предавки на Х5 Е70

Мнение от GeorgiDK » 25 Сеп 2018, 11:24

Колеги, търся съвет и компетентно мнение по следният проблем:

- Имам Х5 Е70sd 3.0 286кс - когато премина ръчно превключване имам проблем с движението на скоростният лост посока (- минус), т.е когато искам да сваля предавка. Не мога да го направя или тябва много силно да натисна лоста. Също така и когато качвам предавка пак не е много лесно...
Самият лост когато е в режим "ръчни" не се движи свободно и плавно.. като, че ли "нещо заяжда" или "нещо пречи"на движението му и не мога да го мръдна напред .. или ако мръдне е случайно и смяня 2-3 скорости наведнъж... :roll:

R,D,P режимите работят

Странното е, че когато превключвам от "D" на "P" или "R" се чува едно специфично "щтракване" и го усещам като ще ли е някъде в основата на лоста :dunno:

Нямам проблем когато съм в автоматичен режим, колата върви сменя и не "блъска" при смяната ... ако има някакво значение...

Понеже. ще попитате : диагностиката в сервиз на представител показа че: "записва някаква грешка" ..., ... това е само коментара ... GWS - Gear selector switch cannot be reset.

Въпроса ми е :
- Някой срещал ли е подобен проблем ?
- Евентуално .... как може да се оправи - без купуването на нов ( Наясно съм, че трудно може да се даде отговор на този въпрос)
- Съвет къде може някой да го "види" ?

Благодаря предварително за мненията и съдействието.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 5.09.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: BMW Е70 35sd
Мечтае да кара: x5 m50d
Детайли за колата: много хубава,много гиздава

Re: Проблем със скоростен лост и ръчна смяна предавки на Х5

Мнение от smeltera » 29 Сеп 2018, 20:58

Здравей колега, имам същия джип и имах същия проблем.Аз си смених джойстика и тогава реших да отворя стария.Вътре беше се отчупило едно бяло пластмасово парче колкото глава на кърфица и не можех да свалям скоростите в ръчен режим.Когато го извадих се оправи и сега напълно нормално функционира, имам вече едно резерва :D
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 21.09.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е70sd/286hp
Мечтае да кара: не мечтая
Детайли за колата: Черна, мощна, стабилна ...

Re: Проблем със скоростен лост и ръчна смяна предавки на Х5

Мнение от GeorgiDK » 05 Окт 2018, 11:00

smeltera написа:Здравей колега, имам същия джип и имах същия проблем.Аз си смених джойстика и тогава реших да отворя стария.Вътре беше се отчупило едно бяло пластмасово парче колкото глава на кърфица и не можех да свалям скоростите в ръчен режим.Когато го извадих се оправи и сега напълно нормално функционира, имам вече едно резерва :D


Благодаря за отговора. Ще пробвам да го направя. И имал ли си случаи със странни звуци и "прещраквания" при преминаване на различн предавки .. P,D,R .. когато е в автоматичен режим ?

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 5.09.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: BMW Е70 35sd
Мечтае да кара: x5 m50d
Детайли за колата: много хубава,много гиздава

Re: Проблем със скоростен лост и ръчна смяна предавки на Х5

Мнение от smeltera » 28 Окт 2018, 6:27

Не това не. Но може би се дължи на адаптациите. Моята като я взех риташе особено на малките предавки но сега е ок. Прави го само на спорт когато и подавам малко газ, с повечко газ се изтрелва. Явно си иска зоб и тва е. :D
Изображение

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook