Проблем с интеркулера bmw x3 e83 3.0sd

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 5.01.2011
Пол: Мъж

Проблем с интеркулера bmw x3 e83 3.0sd

Мнение от Daz » 07 Май 2018, 23:15

Здравейте.
От няколко дни чух, че при подаване на газ се чува едно свистене. Разбрах, че проблема идва от интеркулера. Прикачвам снимки, на които се вижда ясно. Въпроса ми е откъде мога да поръчам нов интеркулер (заместител на оригинален) понеже от БМВ ми искат 900лв за това незначително радиаторче. При евентуално поръчване на нов размерите трябва да са - 540мм / 170 мм / 65мм (дължина/височина/дебелина)
Ако обърнете внимание на снимките ще видите, че там откъдето излиза масло, скобата, която прикрепя самия радиатор към пластмасата за въздуховода, има 3-4 счупени пластини и няма как да ги прихвана плътно, така че при надув да не се отвори отново. Някой знае ли вариянт как да се закрепи плътно?

Липсващи крачета:
Изображение

Здрава част (от другата страна на кулера):
Изображение

Изображение

Размери на интеркулера:
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Проблем с интеркулера bmw x3 e83 3.0sd

Мнение от FaceOff » 08 Май 2018, 16:22

От колега от форума (сигурно най-известния магазин за части тук) си купих кулер на да кажем тройно по-ниска цена, и се оказа, че е произведен за *** с изтрита щампа, и едно към едно с оригиналния..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 5.01.2011
Пол: Мъж

Re: Проблем с интеркулера bmw x3 e83 3.0sd

Мнение от Daz » 11 Май 2018, 8:10

Звънях на въпросния човек, но ми каза, че в момента няма наличен. Някой да знае добър заварчик във Варна, който би се наел да го завари качествено? Понеже вече 2-3 ми отказват, явно са прекалено богати, за да работят или просто се занимават с някакви незначителни заварки..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Проблем с интеркулера bmw x3 e83 3.0sd

Мнение от hitar_potar » 11 Май 2018, 10:37

http://www.autopower.bg/%D0%B8%D0%BD%D1 ... 37.html#oeНали за такова нещо питаш? Ако имаш някой, ползващ отстъпки от този сайт, или в Тех-Ко, Интеркарс, поръчай си направо такъв. А дори и да не можеш да се възползваш от отстъпки, далеч по-удачно е да го купиш на тая цена, отколкото да заваряваш настоящия. Доколкото разбрах, когато сменях моя на колата, марката е доста качествена - а моя интеркулер бе възстановяван точно така, както мислиш ти за твоя настоящ - освен че някои от заварките бяха тръгнали да дават фира и да изпуска леко налягане, имаше и нови, абе общо взето леш... :no:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 5.01.2011
Пол: Мъж

Re: Проблем с интеркулера bmw x3 e83 3.0sd

Мнение от Daz » 11 Май 2018, 11:17

Това търся, но не тези размери, които са дадени в сайта. Обаждах се на въпросния сайт, но се отнесоха доста несериозно към ситуацията. Този интеркулер, който си показал не отговаря на размерите - този от сайта е с 4см по-нисък и 1,5см по-тесен. Той се води за 3.0д около 218к.с., а моят е 3.0сд 286к.с. и предполагам, че ще окаже влияние в бъдеще. Това се мъчих да му обесня на човека по телефона, че в сайта написаното не отговаря на истината и като отговор получих "Господине, нашата информация не винаги е точна", което ми прозвуча като доста несериозно. Отделно, намирам същия кулер, който търся в този сайт и цената беше 586лв, а когато звъннах се оказа, че цената не била актуализирана и реалната цена била 900лв с 10 дена доставка и незнам си какво.
Изображение

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook