Е83 питане за добавяне на bluetooth

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Е83 питане за добавяне на bluetooth

Мнение от ID A » 18 Апр 2018, 13:45

Здравейте,
наскоро се сдобих с Е83, произведено 09.2007. Колата е с голямата навигация 16:9 и двд компютър отзад. Поръчана е със следните опции:
249 Multi-function for steering wheel
609 Navigation System Professional

Имам двата бутона за управление на телефон на волана, но не вършат никаква работа в момента. Отзад освен нави компютъра няма друго. Попаднах на тема за Х3 в Bimmerfest "2007 X3 ULF bluetooth retrofit", където са описани стъпките и модулите необходими за ретрофит на блутуут системата. Обаче, за юс пазара, всичките Х3 излизат преопроводени за телефонна инсталация, докато моята е произведена в Грац, Австрия. Не намирам сред кодовете, този за преопроводяване на телефонна инсталация. Та имам няколко въпроса:

1) Имам ли пуснати проводниците или трябва да се пускат?
2) Има ли значение от модулите дали са за Х3 или всеки бмв модул с точния номер става и трябва ли да се кодира?
3) Сега сме 2018 и докато 2007 връх на сладоледа е бил Nokia N95, сега са ios и андроид телефони. Доколко ще работят новите телефони с остарялата вече система? Разбрах за контактите на български, че излизат на маймуница от теми на колеги във форума.
4) Има ли друго решение за добавяне на блутуут? Не включвам китайчета, които лъжат, че са сд чейнджър и т.н. Иска ми се да използвам оригиналните бутони на радиото и волана.

Благодаря и поздрави!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 15.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е53 06'

Re: Е83 питане за добавяне на bluetooth

Мнение от kerpicha » 18 Апр 2018, 16:39

Сложи си нави с Андроид. Аз разкарах всичките тия навигации, модули и дисплеи. Резултатът е повече от доволен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Е83 питане за добавяне на bluetooth

Мнение от Dextuar » 18 Апр 2018, 16:56

Няма да имаш проблеми да вържеш телефона по блутут с колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Е83 питане за добавяне на bluetooth

Мнение от hitar_potar » 19 Апр 2018, 8:36

kerpicha написа:Сложи си нави с Андроид. Аз разкарах всичките тия навигации, модули и дисплеи. Резултатът е повече от доволен.

Ако наистина караш е53, както пише на профила ти, нави с Андроид е по-лесно и евтино решение при теб - в рамките на 500-700лв се вместваш.
Но при е83 с тоя изскачащ дисплей е малко по-сложно - афтърмаркетите до един изглеждат по-кофти. Единственото хубаво с Андроид е iDrive-навигацията, която поне засега с всички нужни добавки (задна камера, предна камера, и др. разни джиджафки) стъпва на над 1100 долара... Обаче си заслужава! :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Е83 питане за добавяне на bluetooth

Мнение от ID A » 19 Апр 2018, 16:07

Горе долу толкова (около 700) е изчакащата навигация само за Х3 отгоре. Има и тема в раздела, с премесване на климатроника отгоре и слагане на каквато и да е 2 дин навигация. И двата варианта не ми харесват обаче.

Колата дойде с 2 двд оригиналните БМВ карти за Европа 2015 и за София, София област си работи прилично, въпреки частичното покритие на България. Тествах я с няколко адреса, около 100м до целта ме докарва. Затова не ми се сменя.

Поздрави

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 15.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е53 06'

Re: Е83 питане за добавяне на bluetooth

Мнение от kerpicha » 19 Апр 2018, 16:32

По-скоро се вместих в 1100лв с монтажа и камерата и още 500 за смяна на всичките фабрични говорители и още 300 за бас и усилвател :D Но като цяло си прав за положението при теб. Макар че това с i-drive-а ме кефи доста.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Е83 питане за добавяне на bluetooth

Мнение от ID A » 25 Апр 2018, 12:59

Малко са и паднали цените на Андроид 10.25", но пак не ми изглежда читаво. А и заради i drive губиш поставката за чаша + че я имат само в черно, моя салон е сив. Освен това си оставам с радио профешънъл, с навигация Иго (аз и сега си имам платена, тоест директно трябва да мога да я дръпна през Гугъл плей, без да плащам повече -$). Искам живи данни, ОБД ВиФи +$, а уж е свързан и към CANа. Звукът е през AUXа, тоест радиото ще стои постоянно на aux. На практика е един допълнителен дисплей с андроид, за тези пари за мен не си струва. Излязох вече голям мърморко :D

Някой дали може да даде принципна или по-детайлна схема как са свързани нещата отзад? Всеки модул има два порта, модулите са свързани последователно и сигнала минава през всички, преди да се отправи към радиото или всеки модул е с отделен кабелен сноп към радиото?
Благодаря

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook