Съвет за избор на летни гуми

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 4.02.2008
Местоположение: София

Съвет за избор на летни гуми

Мнение от Мартос » 22 Фев 2018, 21:19

Здравейте колеги , от скоро съм с Х5 Е70 3.0д . За лятото ще трябва да купувам гуми с размер 255/55/18. Огледал съм се в този Continental : https://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/15114877/
Това което ме смущава единствено е че са с товарен индекс 105 , а на етикета на колата за този размер дават 109. В същото време за друг размер гуми е допустим индекс 105, което няма никаква логика. Другото , което искам да избегна е рънфлета, но също незнам дали би имало проблеми от това.
Ще се радвам да споделите вашите впечатления и опит. Прикачвам и снимка на етикета на колонката.

tyres.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Съвет за избор на летни гуми

Мнение от msi200 » 22 Фев 2018, 22:02

Става и с този теглови индекс. Вземи си гуми Фалкен, доста по-добри са и цената е 100лв надолу. Дали са рънфлет или не е лично предпочитание. С този размер Х5-цата не е претенциозна откъм гуми. Направи си реглаж, защото много започва да износва гумите отстрани.
I love the sound of V8 in the morning...

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 4.02.2008
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на летни гуми

Мнение от Мартос » 22 Фев 2018, 22:34

https://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/15209294/ Този модел ли имаш предвид ? Не се бях замислял за други освен освен конти , но видях че наистина се представят добре в тестовете и определено изглеждат добра алтернатива :)

Иначе реглаж и аз съм си мислил да мина за всеки случай , въпреки че всичко по окачването е като ново

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Съвет за избор на летни гуми

Мнение от dan-dam » 22 Фев 2018, 23:27

Континентала си е Континентал, но аз като избирах летни изчетох доста мнения и накрая взех Uniroyal Rain Sport 3(производство на Континентал са и те) и съм много доволен. Лошо мнение за тях до сега ме съм прочел, пък и те са около 100 лв/бр по-евтини.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Съвет за избор на летни гуми

Мнение от laviatan » 23 Фев 2018, 9:05

dan-dam написа:Континентала си е Континентал, но аз като избирах летни изчетох доста мнения и накрая взех Uniroyal Rain Sport 3(производство на Континентал са и те) и съм много доволен. Лошо мнение за тях до сега ме съм прочел, пък и те са около 100 лв/бр по-евтини.

+1 Миналото лято взех такива нови за джипа . Доволен съм :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Съвет за избор на летни гуми

Мнение от Leon » 23 Фев 2018, 21:57

dan-dam написа:Континентала си е Континентал...

Ми не съвсем вече... Остана само голямото име. Или към България пращат лошата стока. За Falken мога да кажа добри неща, макар и на по-малък "джип".
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Съвет за избор на летни гуми

Мнение от dan-dam » 27 Фев 2018, 10:28

Leon написа:
dan-dam написа:Континентала си е Континентал...

Ми не съвсем вече... Остана само голямото име. Или към България пращат лошата стока. За Falken мога да кажа добри неща, макар и на по-малък "джип".

Именно :yes:
Точно за това след доста четене и събиране на мнения(ама не от купчината тестове, които според мен са и платени) прецених, че не си заслужават и взех Uniroyal.
Даже при монтирането им в голям център за гуми(без да са закупени от тях) гумаджията беше поредния, който ми каза, че съм избрал отлична гума за добри пари.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 4.12.2006
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: Х3-E83-3d, E61-530xd

Re: Съвет за избор на летни гуми

Мнение от kreatin » 15 Мар 2018, 9:29

аз пък слагам зимни и летни Ханкук и съм много доволен като цена качество https://www.primex-bg.com/255-55r18-xl- ... k117a.html
да не правим компромиси с колите си

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 18.10.2006
Местоположение: Варна
Кара: Х5 4.0д

Re: Съвет за избор на летни гуми

Мнение от khaled » 18 Мар 2018, 21:10

Аз не съм доволен от Вредщайн и тази година ще са други

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E83 LCI 3.0D / 2009
Мечтае да кара: ...кола без проблеми :)

Re: Съвет за избор на летни гуми

Мнение от pif4o77 » 15 Фев 2020, 7:54

Темата е малко стара ама да я посъживим че и без тва зима няма та лято иде. Ще ми е интересно колегата преди мен да каже какво не е доволен от вредещеина щото едните които мислех да купя са точно те.
Иначе по темата колебая се между няколко марки, ама колкото повече се колебая по сложно става изискването ми е да е тиха и комфортна, другите параметри са по на заден план. Бях се спрял на Vredestein Ultra Satin, Goodiear F1 asemetric 3, Fulda Sport Control Bridgestone T005 ( но тои се оказа гума за лека кола и отпадна ) и бюджетните Nexen N-fera ru1. Kaто тук става дума за семейна кола, която не се кара като БМВ а за спокойно и нормално пътуване. Колата навърта максимум по 7-8-9к на година така че гумата по скоро ще остарее от колкото да се износи. Също така ще се радвам ако някои има мнение за марката Йокохама, там съм харесал един Bluearth rv 02 за която отзивте са много кът но всички са положителни, тестове пък въобще няма и малко ме притеснява че ще е произведена в русия.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 9.04.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Съвет за избор на летни гуми

Мнение от E30driver » 18 Фев 2020, 14:47

pif4o77 написа:Темата е малко стара ама да я посъживим че и без тва зима няма та лято иде. Ще ми е интересно колегата преди мен да каже какво не е доволен от вредещеина щото едните които мислех да купя са точно те.
Иначе по темата колебая се между няколко марки, ама колкото повече се колебая по сложно става изискването ми е да е тиха и комфортна, другите параметри са по на заден план. Бях се спрял на Vredestein Ultra Satin, Goodiear F1 asemetric 3, Fulda Sport Control Bridgestone T005 ( но тои се оказа гума за лека кола и отпадна ) и бюджетните Nexen N-fera ru1. Kaто тук става дума за семейна кола, която не се кара като БМВ а за спокойно и нормално пътуване. Колата навърта максимум по 7-8-9к на година така че гумата по скоро ще остарее от колкото да се износи. Също така ще се радвам ако някои има мнение за марката Йокохама, там съм харесал един Bluearth rv 02 за която отзивте са много кът но всички са положителни, тестове пък въобще няма и малко ме притеснява че ще е произведена в русия.

Преди доста време имах 4 летни нови Йокохама на Е32. Тъй като колата си беше олдтаймер трудно се намираха гуми в подходящ размер. Не бях доволен въобще, пластмасова ми седеше, никакво сцепление. Оттогава Йокохама ги подминавам, но това беше преди 10-11 години все пак. Може да са напреднали вече.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Съвет за избор на летни гуми

Мнение от Mollov » 18 Фев 2020, 15:40

И аз много съм се умислил какво да слагам след 1-2 месеца... мислех FK510, само че нещо много ги "хранят" за големи размери (20"+) и тежък SUV... И се чудя GOODYEAR EAGLE F1 ASYMMETRIC3 какъв чеБ са.... или пък Toyo PROXES Sport SUV, че им дават "А" на дъжд...

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 28.10.2008
Местоположение: София
Кара: 15' BMW X4 3.0d

Re: Съвет за избор на летни гуми

Мнение от BaDDocToR » 20 Фев 2020, 1:55

Аз съм пред същата дилема - какво да сложа на размер 245х40х20" (предни) и 275х35х20" (задни). Колата е Х4 3.0d с M-окачване, сега съм със зимни 18" Nokian WR A3 (RFT) и ми потраква ченето при всяка неравност, представям си какво ще стане като сложа 20"-те. Единственото ми притеснение е, че ако сложа нормални гуми (не RFT) няма да издържат тежестта на колата и ще се сучат, това го забелязах при предното ми BMW E93 330d, нали и то е 1860 кг., почти 2 тона. Него го карах първо с Falken Azenis FK-453 (посъветваха ме, че били с по-здрави странични бордове) и беше горе-долу добре, после му качих Falken Azenis FK-510 и почна едно сучене не е истина. Дебалансираха се при всяка смяна на температурата лятото - сутрин нали е малко по-хладно - тресат здраво, по обяд когато нагрее слънцето се оправят. Та се чудя да рискувам ли с обикновени гуми или да слагам RFT? Лошото е, че няма много избор при RFT моделите с тези размери, особено за задните. Дайте практически съвет, на ревютата отдавна не вярвам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Съвет за избор на летни гуми

Мнение от msi200 » 24 Фев 2020, 19:36

Ако ти се дават пари, слагаш Мишелин Пилот Спорт 4 и забравяш :)
I love the sound of V8 in the morning...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Съвет за избор на летни гуми

Мнение от Mollov » 25 Фев 2020, 12:47

Мойта ги "хапва" за 1 сезон, евентуално и втори.... под въпрос.... ега ли не сложа Pilot Sport 4-ки... не ги е заслужила :D

Следваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook