Х5 Е53 Fafelift въпрос за навигация

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 20.08.2009
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: на изпарения

Х5 Е53 Fafelift въпрос за навигация

Мнение от BorisBMW » 14 Фев 2018, 12:21

Здравейте, колеги. Вчера взех въпросния джип и е със cd changer и отпред е без навигацията.
Гледах снимки, в обява от олх, за навигация от е53-ка. Отзад има 2 букси, като евробукси, и един кабел за антената. Ако взема такава навигация ще тръгне ли без допълнителни преправяния? На това, което имам, бизнес цд ли как се води, отзад със същите букси ли е?
Намерих стара тема за джип преди фейса и там става въпрос за навигация от е39 и различни кабели, затова пускам тази.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 15.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е53 06'

Re: Х5 Е53 Fafelift въпрос за навигация

Мнение от kerpicha » 14 Фев 2018, 13:46

Вземи си афтърмаркет нави с Андроид по-добре. Няма смисъл от фабричното нави вече. Твърде старо е като функционалност.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 20.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: Х5 Е53 Fafelift въпрос за навигация

Мнение от Dyakov » 14 Фев 2018, 20:26

Няма да стане с инсталацията за бизнес СД. За навигацията трябва да прокараш друга + радио модул+тв модул+гпс антена+други.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 22.02.2017
Местоположение: Brussels
Пол: Мъж
Кара: BMW E39
Мечтае да кара: space shuttle

Re: Х5 Е53 Fafelift въпрос за навигация

Мнение от BMWAudioLab » 14 Фев 2018, 21:18

BorisBMW написа:Здравейте, колеги. Вчера взех въпросния джип и е със cd changer и отпред е без навигацията.
Гледах снимки, в обява от олх, за навигация от е53-ка. Отзад има 2 букси, като евробукси, и един кабел за антената. Ако взема такава навигация ще тръгне ли без допълнителни преправяния? На това, което имам, бизнес цд ли как се води, отзад със същите букси ли е?
Намерих стара тема за джип преди фейса и там става въпрос за навигация от е39 и различни кабели, затова пускам тази.

Това "Отзад има 2 букси, като евробукси, и един кабел за антената" за кое се отнася? За гледаното в OLX или за твоята кола?
Диагностика, кодиране, ремонт на ВМ24/ВМ54, МК3/МК4, ASK-CD и Logic7
Цифрова телевизия за моделите с iBus комуникация

http://bmwaudiolab.com/
https://www.facebook.com/BMWAudioLab/
viewtopic.php?f=63&t=426879

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Х5 Е53 Fafelift въпрос за навигация

Мнение от gentata » 14 Фев 2018, 22:31

BorisBMW написа:Здравейте, колеги. Вчера взех въпросния джип и е със cd changer и отпред е без навигацията.
Гледах снимки, в обява от олх, за навигация от е53-ка. Отзад има 2 букси, като евробукси, и един кабел за антената. Ако взема такава навигация ще тръгне ли без допълнителни преправяния? На това, което имам, бизнес цд ли как се води, отзад със същите букси ли е?
Намерих стара тема за джип преди фейса и там става въпрос за навигация от е39 и различни кабели, затова пускам тази.

Ако си с това
Изображение
И искаш навигация, се насочи към това за което е написал колегата kerpicha, това е най-удачния вариант в случая.

ПП Снимката е примерна (от Е39) и по случайност се оказа че има и бутон за DSP и ако наистина това което е в джипа е точно като това на снимката то варианта с автърмаркет навигацията става малко по-трудно изпълним.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 15.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е53 06'

Re: Х5 Е53 Fafelift въпрос за навигация

Мнение от kerpicha » 14 Фев 2018, 23:40

gentata написа:
BorisBMW написа:Здравейте, колеги. Вчера взех въпросния джип и е със cd changer и отпред е без навигацията.
Гледах снимки, в обява от олх, за навигация от е53-ка. Отзад има 2 букси, като евробукси, и един кабел за антената. Ако взема такава навигация ще тръгне ли без допълнителни преправяния? На това, което имам, бизнес цд ли как се води, отзад със същите букси ли е?
Намерих стара тема за джип преди фейса и там става въпрос за навигация от е39 и различни кабели, затова пускам тази.

Ако си с това
Изображение
И искаш навигация, се насочи към това за което е написал колегата kerpicha, това е най-удачния вариант в случая.

ПП Снимката е примерна (от Е39) и по случайност се оказа че има и бутон за DSP и ако наистина това което е в джипа е точно като това на снимката то варианта с автърмаркет навигацията става малко по-трудно изпълним.


До колкото знам вече има вариант за ползване на ДСП-то от афтърмаркет навита.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 20.08.2009
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: на изпарения

Re: Х5 Е53 Fafelift въпрос за навигация

Мнение от BorisBMW » 15 Фев 2018, 9:05

BMWAudioLab написа:
BorisBMW написа:Здравейте, колеги. Вчера взех въпросния джип и е със cd changer и отпред е без навигацията.
Гледах снимки, в обява от олх, за навигация от е53-ка. Отзад има 2 букси, като евробукси, и един кабел за антената. Ако взема такава навигация ще тръгне ли без допълнителни преправяния? На това, което имам, бизнес цд ли как се води, отзад със същите букси ли е?
Намерих стара тема за джип преди фейса и там става въпрос за навигация от е39 и различни кабели, затова пускам тази.

Това "Отзад има 2 букси, като евробукси, и един кабел за антената" за кое се отнася? За гледаното в OLX или за твоята кола?

Да, за оригинална навигация, която видях в олх се отнася. Аз съм с бизнес цд-то като това на снимката, която колегата е качил.
Значи да не се занимавам. Джипа ще е за продажба, засега не смятам да дам 600-700лв. за навигация с андройд. Питанката беше, защото като цяло има доста екстри, но точно навигация няма и ми предлагат оригиналната за 200лв. и ако ставаше само със смяна да е сложа, за да стои по красиво. Благодаря за разяснението.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Х5 Е53 Fafelift въпрос за навигация

Мнение от gentata » 15 Фев 2018, 18:31

kerpicha написа:..До колкото знам вече има вариант за ползване на ДСП-то от афтърмаркет навита.

Възможно е, не съм се интересувал по въпроса скоро. Преди търговците изрично посочваха несъвместимостта на навито с DSP-усилвател.

BorisBMW написа:..Аз съм с бизнес цд-то като това на снимката, която колегата е качил.
Значи да не се занимавам. Джипа ще е за продажба, засега не смятам да дам 600-700лв. за навигация с андроид. Питанката беше, защото като цяло има доста екстри, но точно навигация няма и ми предлагат оригиналната за 200лв. и ако ставаше само със смяна да я сложа, за да стои по красиво. Благодаря за разяснението.

Това за 200лв е само монитор и да, ако се сложи ще остане само красотата и нищо друго, нито катрина, нито звук. За да тръгне този монитор (за 200-та лв.) трябва още доста неща да се набавят, вкл. и инсталация.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 22.02.2017
Местоположение: Brussels
Пол: Мъж
Кара: BMW E39
Мечтае да кара: space shuttle

Re: Х5 Е53 Fafelift въпрос за навигация

Мнение от BMWAudioLab » 15 Фев 2018, 18:46

Инвестицията за навигация, била тя ОЕМ или афтърмаркет е почти еднаква. Казвам почти, защото на пазара ногат да се намерят комплекти ОЕМ навигации за прилична сума пари. Афтърмаркет навигацията ще има малко повече глезотии и в даденият случай работата по нейното инсталиране и свързване ще е по-малко. И в двата случая инвестицията стартира от около 800 лв. и може да достигне 1200 лв., но при условие, че джипът ще се продава, то инсталирането на навигация едва ли ще покачи цената му с 1К, ча да си струва гимнастиката.
Диагностика, кодиране, ремонт на ВМ24/ВМ54, МК3/МК4, ASK-CD и Logic7
Цифрова телевизия за моделите с iBus комуникация

http://bmwaudiolab.com/
https://www.facebook.com/BMWAudioLab/
viewtopic.php?f=63&t=426879

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 17.02.2018
Пол: Мъж

Re: Х5 Е53 Fafelift въпрос за навигация

Мнение от sastezatelq1 » 17 Фев 2018, 13:44

Здравейте Приятели скоро станах собственик на х5 е 53 2002 имам един скромен въпрос...със голяма навигация съм отпред инещо спря да ми работи въобщене ще да тръгне има една много малка лампицка от лявата страна която свтеше носега въобще не светва и съответно няма ток,някойималисина идея какво е...бушонли е или...Мерси предварително

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 22.02.2017
Местоположение: Brussels
Пол: Мъж
Кара: BMW E39
Мечтае да кара: space shuttle

Re: Х5 Е53 Fafelift въпрос за навигация

Мнение от BMWAudioLab » 18 Фев 2018, 12:10

Предпазителите и сам можеш да ги провериш и след това да кашеш какво е положението.
Не става ясно мултимедийната система на колатати кой точно компоненти включва. Има вариации при изпълнението на тези ситеми при БМВ и понякога един от модулите може да "причинява" описаните неприятност, но първо се проверяват предпазителите.
Диагностика, кодиране, ремонт на ВМ24/ВМ54, МК3/МК4, ASK-CD и Logic7
Цифрова телевизия за моделите с iBus комуникация

http://bmwaudiolab.com/
https://www.facebook.com/BMWAudioLab/
viewtopic.php?f=63&t=426879

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook