Грешка автоматична скоростна кутия BMW X5

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 26.04.2017
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е53

Грешка автоматична скоростна кутия BMW X5

Мнение от adistefanov » 05 Фев 2018, 20:46

Здравейте, колеги! Скоро се появи един проблем с джипката - BMW X5 3.0d с автоматични скорости. Проблемът е следния: за пръв път се прояви при потегляне от червен светофар, при плавно подаване на газ, все едно не превключи скорост, отиде на 3-4 хиляди оборота и светна лампата на скоростната кутия. Оставих колата пред блока и на следващия ден я откарах на диагностика. Грешката, която показа беше - мониторинг скорости 2 и код 052. Така и не успяха да ми кажат какво ще рече това..така известно време карах колата и нямаше никакъв проблем, няма ритане при превключване на скоростите, няма тропане, сменявано е маслото на скоростната кутия и момчетата казаха,че са в перфектно състояние. Днес отново се появи същия проблем..при подаване на газ се едно не превключи скорост,отиде на 4 хиляди оборота и светна грешката (не знам как по-точно дс го обясня). Имате ли някакви идеи, какъв може да е проблем? Забравих да кажа, че като я карах на диагностика ми рестартираха скоростната кутия.
Последна промяна adistefanov на 21 Мар 2018, 18:23, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Re: Грешка автоматична скоростна кутия BMW X3

Мнение от mi6obmw » 06 Фев 2018, 0:13

По- скоро пусни тема” Къде да си ремонтирам автомата” , ако не знаеш де. Иначе ти съчуствам, че ти се пада най- скъпото. Успех.

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook