x3 тресене

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: x3 тресене

Мнение от Владо » 26 Фев 2018, 10:18

Момента е удобен да я разчепкаме тая тема... макар че питащия не е казал какво стана след процедурата. принципно е проблем това, че пишещите понякога потъват, без да приключват темата.

Та на мен лично ми е много интересно от какво аджеба се "кривят" дисковете? При изрядна спирачна система и апарати това е абсурд са се случи. Да наблегна, при движение това няма как да стане просто... и още един път, прочетете, и помислете : http://www.centricparts.com/files/Centric%20White%20Paper%20B1-Warped%20Brake%20Disc.pdf

И последно, който мисли да си хвърля дисковете, да ми ги прати...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: x3 тресене

Мнение от dan-dam » 27 Фев 2018, 10:39

Задните ми дискове си бяха за смяна и там ги смених с все накладки, накладки на ръчна и т.н. Даже минах на ветилирани дискове. Обаче предните ми имат доста живот, но тресат и ще им дам шанс с едно престъргване с ProCut. Доста положителни мнения има. Само трябва да взема нови накладки и ще опитам.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 21.03.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d xDrive G20 10.2019 190ps
Детайли за колата: BMW 320d xDrive G20 10.2019 190ps

Re: x3 тресене

Мнение от Kiselo » 27 Фев 2018, 20:05

Владо написа:Момента е удобен да я разчепкаме тая тема... макар че питащия не е казал какво стана след процедурата. принципно е проблем това, че пишещите понякога потъват, без да приключват темата.

Та на мен лично ми е много интересно от какво аджеба се "кривят" дисковете? При изрядна спирачна система и апарати това е абсурд са се случи. Да наблегна, при движение това няма как да стане просто... и още един път, прочетете, и помислете : http://www.centricparts.com/files/Centric%20White%20Paper%20B1-Warped%20Brake%20Disc.pdf

И последно, който мисли да си хвърля дисковете, да ми ги прати...

Просто така...Преди 8-9 години при тестове на едно Стило със "стандартни" вентилирани дискове и буквално изпушване. Същите станаха почти невъзможни за каране. За съжаление нямам снимка или клип от тогава. Всичко се получи от претоварване, често и интензивно използване на спирачките без да имат време да се охладят от което съответно прегряха. Проблеми с главините нямаше 100% нито със спирачните апарати, нито със накладките. Всичко се появи след появата на гаден интензивен пушек с произход дисковете. След като изстинаха видях, че са и посинели.

ПС. Дисковете на въпросното Стило се сменяха няколко пъти с нови от различни марки, знайни и незнайни и винаги получаваха кривини едва след претоварване.
BMW 320d xDrive G20 10.2019 190ps
Audi A3 1.6TDI 110ps '16
BMW X3 2.0d xDrive 177ps '09
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: x3 тресене

Мнение от Владо » 28 Фев 2018, 15:02

За да се случват тези работи, въпросната кола е имала и коструктивни проблеми. И да, при претоварване на системата и свръх загряване е възможен такъв резултат.
Само че тук който е питал, никога не е споменал прегряване на дисковете и накладките, а проблеми след нормално каране.
И въпросът е, как при нормално каране и изправна /според всички писали/ система ще се изкривят дисковете :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: x3 тресене

Мнение от msi200 » 28 Фев 2018, 15:54

Ами логичният отговор е, че поради ред причини, на нашия пазар има голяма вероятност да случиш на некачествена стока.
И точно с дискове Цимерман какъв съм го ял... изобщо не искам да си припомням. А ги бях взел от приятел, голям вносител за БГ.
I love the sound of V8 in the morning...

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 3.04.2013

Re: x3 тресене

Мнение от Rotmed » 21 Дек 2019, 20:29

И аз имам грижи с предните дискове, Ате нормални сложих, след 2к км ги изкриви, смениха ми ги по гаранция и сега и втория комплект пак след същите км ги кривна. 100% никакво прегряване, така съм си играл да ги напасвам, че дори по светофарите седях на ръчна.... Проверих с официалното приложение на Ате и излизат да са оригинални, накладки Текстар. Честно казано не знам какво да направя, хем не мога да повярвам, че производител като Ате ще има такъв проблем масово, хем го виждам с очите си... Чудя се дали може да е друга причината, поради която да ги криви

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: x3 тресене

Мнение от Leon » 09 Яну 2020, 22:42

Предни дискове се слагат само оригинални и твоят случай е поредното доказателство. Не че всички неоригинални се кривят задължително, не се случва твърде често.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 3.04.2013

Re: x3 тресене

Мнение от Rotmed » 10 Яну 2020, 15:26

Вероятно си напълно прав. Толкова работа ми отварят, че не е истина. Понеже се криви все една и съща страна два пъти, сега ще меря да няма някакъв друг проблем и тогава ще сменям с ори.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 3.04.2013

Re: x3 тресене

Мнение от Rotmed » 20 Яну 2020, 16:47

Leon написа:Предни дискове се слагат само оригинални и твоят случай е поредното доказателство. Не че всички неоригинални се кривят задължително, не се случва твърде често.

афтърмаркет накладки?

По същия начин ли седи въпроса и с накладките- само оригинални или може ори дискове с няквакви прилични

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: x3 тресене

Мнение от Leon » 22 Яну 2020, 13:18

С накладките няма какво толкова да стане, освен да скърцат или свирят. Моите лични наблюдения обаче са, оригиналните си струват парите, особено на тежка кола, която се кара и бързо. Отпред карам с оригинални, отзад слагам Текстар, те и без това заминават от дсц-то основно :lol:
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 3.04.2013

Re: x3 тресене

Мнение от Rotmed » 24 Яну 2020, 12:28

Направо нещата си отиват към дискове. Значи втори комплект АТЕ ми правят проблем, като втория минаха и на стругар. Още на първото пътуване след стругаря забелзах, че студени не тресат, но след след 2 намалания от 140 на 110 и вече третото е яко блъскане.Голям зор видях с тея дискове мамка му, дори не бях запознат, че има подобни драми- иначе не бих рискувал с неоригинални. Събрах и доста инфо по тези въпроси, основно от руснаци, БМВ сипроизвеждат сами дисковете инакладките в завод в Берлин, няма никаква истина в това, че АТЕ или други били за оригинално вграждане- апаратите - да, но дискове и накладки БМВ си ги правят сами. Все пак ще измеря главините преди монтажа, но съм почти убеден, че на студени дискове не тресе въобще, стоплят ли се изглежда измятат веднага.
Знаете ли дали Х5 ците и Х6ците имат такива драми, обмислям ако нямат, да сменя направо апаратите и да мина на спирачкиот е53 или х6?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: x3 тресене

Мнение от laviatan » 29 Яну 2020, 8:10

Е39, Е60 , Е65 , Х3/5/6 - всички имат този проблем .

Дискове - само бмв . Накладки са казали колегите - може евентуално неоригинални . И там обаче има разлика - сложих бмв дискове с накладки друга марка - не бях очарован . Веднага ги смених с бмв - разлика има :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 3.04.2013

Re: x3 тресене

Мнение от Rotmed » 29 Яну 2020, 12:28

laviatan написа:Е39, Е60 , Е65 , Х3/5/6 - всички имат този проблем .

Дискове - само бмв . Накладки са казали колегите - може евентуално неоригинални . И там обаче има разлика - сложих бмв дискове с накладки друга марка - не бях очарован . Веднага ги смених с бмв - разлика има :yes:


Разликата в какво се изразяваше, в подобро спиране или свирене,загряване на дискове и т.н.?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: x3 тресене

Мнение от laviatan » 29 Яну 2020, 22:22

На магистрала примерно след 4-5 спирания и започва разликата да си личи :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 3.04.2013

Re: x3 тресене

Мнение от Rotmed » 12 Яну 2021, 8:34

laviatan написа:На магистрала примерно след 4-5 спирания и започва разликата да си личи :yes:


А това за ОЕМ дисковете при нашите само за предните ли важи? Задните са много по-слабо натоварени, мерил съм им тепературата и предните ако са примерно 100 градуса нагрети, задните са 40, затова се чудя дали се кривят и неоригинални задни, за предните вече нямам съмнение, откакто съм с оем предни - никакви грижи, преди това 2 комплекта АТЕ отидоха в боклука за по няколко хиляди км...

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook