Поредния с проблем в раздатката X3 - моля за съвет или помощ

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 30.01.2018
Пол: Мъж

Поредния с проблем в раздатката X3 - моля за съвет или помощ

Мнение от pafko89 » 30 Яну 2018, 20:59

Кошче
Последна промяна pafko89 на 25 Фев 2020, 19:12, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Поредния с проблем в раздатката X3 - моля за съвет или п

Мнение от STEVAL » 31 Яну 2018, 23:16

Ако е разтеглена верига, ще има специфично пръщене при потегляне с пълна гас. Лампи от верига няма защо да светят. Нещо свързано с актуатора е - щом не може да си направи и калибрацията. Какви грешки дава на диагностика. От къде си.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Поредния с проблем в раздатката X3 - моля за съвет или п

Мнение от Atsalov » 01 Фев 2018, 8:13

Проблема е изключително чест, при автомобили с километри извън общоприетите на нашия пазар, неможе да мине калибрация при стойности извън нормалните а сервизните техници няма как да ги върнат с магическа пръчка. Или предвиждаш ремонт на раздатката или взимаш втора употреба(което правят повечето потребители)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Поредния с проблем в раздатката X3 - моля за съвет или п

Мнение от laviatan » 01 Фев 2018, 10:24

Atsalov написа:Проблема е изключително чест, при автомобили с километри извън общоприетите на нашия пазар, неможе да мине калибрация при стойности извън нормалните а сервизните техници няма как да ги върнат с магическа пръчка. Или предвиждаш ремонт на раздатката или взимаш втора употреба(което правят повечето потребители)

Много интересно инфо :yes: . Краси / да не става реклама , но не мога да се стърпя/ извършвате ли при вас ремонт/рециклиране/ на раздатките ?


Поздрави!
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525 TDS

Re: Поредния с проблем в раздатката X3 - моля за съвет или п

Мнение от ben_g » 01 Фев 2018, 11:59

А възможно ли е лампите да светят заради сензора който е на волана, следящ ъгъла на завиване?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 30.01.2018
Пол: Мъж

Re: Поредния с проблем в раздатката X3 - моля за съвет или п

Мнение от pafko89 » 01 Фев 2018, 13:11

Здравейте колеги и благодаря за бързите отговори. След доста консултации се стигна и до решение :
1-ви вариант - да се търси втора ръка / цени от 500 до 900лв., поне аз на такива попаднах /. Лошото е че не се знае и те колко ще изкарат..
2-ри вариант - отремонтиране на сегашната раздатка, като ще бъдат сменени зъбни колела, помпа верига и т.н. / единствения сервиз в който се наемат да го правят дава цена от 600 до 1200лв., като дават гаранция 6 месеца/.
Парите и в двата варианта не са никак малко.. но за сега това е единственото решение на проблема, като аз лично съм се насочил към втория и се надявам ремонта да не е над 700-800лв. :confused:

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 4.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше AS71

Re: Поредния с проблем в раздатката X3 - моля за съвет или п

Мнение от firetux » 01 Фев 2018, 16:13

ben_g написа:А възможно ли е лампите да светят заради сензора който е на волана, следящ ъгъла на завиване?


Възможно е, но вероятно са пробвали да рекалибрират сензора за позицията на волата.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 5.02.2018
Пол: Мъж

Re: Поредния с проблем в раздатката X3 - моля за съвет или п

Мнение от ivo dimitrov » 05 Фев 2018, 21:49

здравейте имам bmw x5E53 Facelift 2006 случими се следното джипа на лек баир като дам на директна трагва но има едно чукане катп стапи на равното и няма проблем като превключа на задна скорост няма проблем говорих с един майстор ими каза че между кутията и раздатката имало някаква ос или втори кардан и мусе изронвали забците вазможно лие дае това ако някой е имал този проблем моля да помогне

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 20.12.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW x3 E83

Re: Поредния с проблем в раздатката X3 - моля за съвет или п

Мнение от RisingSt4r » 21 Фев 2018, 21:03

pafko89 написа:Здравейте колеги и благодаря за бързите отговори. След доста консултации се стигна и до решение :
1-ви вариант - да се търси втора ръка / цени от 500 до 900лв., поне аз на такива попаднах /. Лошото е че не се знае и те колко ще изкарат..
2-ри вариант - отремонтиране на сегашната раздатка, като ще бъдат сменени зъбни колела, помпа верига и т.н. / единствения сервиз в който се наемат да го правят дава цена от 600 до 1200лв., като дават гаранция 6 месеца/.
Парите и в двата варианта не са никак малко.. но за сега това е единственото решение на проблема, като аз лично съм се насочил към втория и се надявам ремонта да не е над 700-800лв. :confused:

Здрасти, аз имам подобен проблем с 3-те лампи DSC, ABS и Спирачки. Можеш ли да ми кажеш къде я закара ако си оправил проблема? Понеже я закарах на един майстор, който я държа 2 седмици ... каза че ще ми звъне да я закара другаде да я диагностицират, и така и не се обади.
Изчетох много неща относно проблема, обаче не разполагам нито с инструментите, нито с времето за да си оправя проблема сам. Просто търся някой който да разбира и наистина да свърши работа.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 7.09.2011
Местоположение: Костандово
Пол: Мъж
Кара: БМВ320Д -Е46

Re: Поредния с проблем в раздатката X3 - моля за съвет или п

Мнение от sherii1969 » 16 Яну 2021, 0:55

Здравейте ,и при мен светнаха трите лампички , първото което направих е да поръчам зъбните колела на актуатора ,свалих моторчето и като го отворих -здрави,но въпреки това пак ги смених ,качих моторчето с новите зъбчатки и при потегляне веднага светнаха лампите :|и ми стана ясно ,че раздатката е отишла. Поръчах за 800 лв. раздатка втора употреба....смених маслото и зъбните колела на моторчето на новата раздатка/дойде си с моторче/ и я монтирахме и лампите изгаснаха ,за сега всичко е наред дано да няма проблеми......интересното е ,че преди да си замине старата раздатка при навлизане в завой,конкретно ляв с по-висока скорост светваше 4х4 лапта и се чуваше стържене и цялата кола вибрираше.....надявах се ,че като сменя раздатката ще изчезне проблема ,но не-пак го има та ,остана само датчика на кормилния прът за ъгъла на завиване на колелата .....ама дали е от него незнам ,имайки предвид сложността на смяната .....при диагностика нищо не показва.Ако някой има в предвид нещо -помагайте ...благодаря предварително....

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 7.09.2011
Местоположение: Костандово
Пол: Мъж
Кара: БМВ320Д -Е46

Re: Поредния с проблем в раздатката X3 - моля за съвет или п

Мнение от sherii1969 » 31 Яну 2021, 21:55

Здравейте ....да Ви кажа ,че реших проблема ,просто направихме адаптация на раздатката след смянята ,и за сега всичко е както трябва.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 28.03.2008

Re: Поредния с проблем в раздатката X3 - моля за съвет или п

Мнение от penjabito » 25 Мар 2021, 15:21

ivo dimitrov написа:здравейте имам bmw x5E53 Facelift 2006 случими се следното джипа на лек баир като дам на директна трагва но има едно чукане катп стапи на равното и няма проблем като превключа на задна скорост няма проблем говорих с един майстор ими каза че между кутията и раздатката имало някаква ос или втори кардан и мусе изронвали забците вазможно лие дае това ако някой е имал този проблем моля да помогне


Здравей колега намери ли разрешение на проблема защото и при мен има май такъв проблем. ако имаш някакво решение пиши да видя дали и при мен няма да е от там

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook