E70 3.0SI Газов инжекцион настройка разход

X серия (E84,F48,F49,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар

E70 3.0SI Газов инжекцион настройка разход

Мнение от sapiorat » 28 Дек 2017, 16:54

Здравейте,
Газифицирах X5-цата Е70 3.0si 272 к.с. - N52 мотор - с газов инжекцион BRC Sequent Plug&Drive, понеже ще ми се налага следващите месеци да въртя доста км по около 20-30хил.
Да чукна на дърво, досега не съм имал никакви проблеми с колата и определено надвишава очакванията ми за вървеж, разход, комфорт, и т.н. :) И се надявам и след LPG конверсията да е все така. :)

Та въпросът ми е относно разхода.
Показанията на бордовият компютър съвпадаха напълно да не кажа и че надвишаваха реалния разход на бензин.
Само че след газифицирането разхода на газ е около 3л (т.е. в диапазона 25-35%) над показанията на бордовия компютър - независино дали шофирането е в градски или инзън градски условия.

Това нормално ли е ?
Ако някой е засичал разхода на газ спрямо бордовия компютър да сподели резултати и евентуално да препоръча сервиз за по финна настройка.

Поздрави

Матрицата на SuPeR_FLY
Аватар
Кара: E30-327i, E36-330i, X5-4.4i
Мечтае да кара: и да е жив и здрав!

Re: E70 3.0SI Газов инжекцион настройка разход

Мнение от POL_Starshi » 29 Дек 2017, 8:22

И при мен е така! Пробвах да си настроя компа на колата и го докарах до по-реални показания спрямо разхода на газ/имаше назад някъде такава тема, дори май беше в Е39/, но пак си остава малка разлика, а и няма как да е друго, от гледна точка на различното гориво, макар че зададох да отчита LPG, a и качеството на газта е все различно!
<Правила за поведение във форума на "BMW Club Bulgaria"!>
Най-важното правило е: НИКОГА НЕ ПУБЛИКУВАЙ В ИНТЕРНЕТ ФОРУМА НЕЩО, КОЕТО НЕ БИ ПОСМЯЛ ДА КАЖЕШ В ОЧИТЕ НА СЪОТВЕТНИЯ ЧОВЕК!

старши ентусиаст
Аватар
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Мнение от Gqbriel » 29 Дек 2017, 10:43

sapiorat написа:Здравейте,
Газифицирах X5-цата Е70 3.0si 272 к.с. - N52 мотор - с газов инжекцион BRC Sequent Plug&Drive, понеже ще ми се налага следващите месеци да въртя доста км по около 20-30хил.
Да чукна на дърво, досега не съм имал никакви проблеми с колата и определено надвишава очакванията ми за вървеж, разход, комфорт, и т.н. :) И се надявам и след LPG конверсията да е все така. :)

Та въпросът ми е относно разхода.
Показанията на бордовият компютър съвпадаха напълно да не кажа и че надвишаваха реалния разход на бензин.
Само че след газифицирането разхода на газ е около 3л (т.е. в диапазона 25-35%) над показанията на бордовия компютър - независино дали шофирането е в градски или инзън градски условия.

Това нормално ли е ?
Ако някой е засичал разхода на газ спрямо бордовия компютър да сподели резултати и евентуално да препоръча сервиз за по финна настройка.

Поздрави

Aз съм с Н52 с Романо - 2-3лтр дава и при мен разлика а не би трябвало уж да е толквоа много,но май е нормално
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Потребител
Аватар

Мнение от sapiorat » 02 Яну 2018, 11:03

POL_Starshi написа:И при мен е така! Пробвах да си настроя компа на колата и го докарах до по-реални показания спрямо разхода на газ/имаше назад някъде такава тема, дори май беше в Е39/, но пак си остава малка разлика, а и няма как да е друго, от гледна точка на различното гориво, макар че зададох да отчита LPG, a и качеството на газта е все различно!

Колега, може ли малко инфо за тази настройка, че не можах да намеря другата тема.
Напълно съм съгласен, че разлика до 1-2 литра е абсолютно нормална, но всичко отгоре се дължи на настройка, която би трябвало да се прави при различни режими на работа на двигателя. Имам съмнения че при мен това не се е случило при инсталацията на инжекциона, а само е качена стандартната map карта от BRC. Даже и автоматичната адаптация на БРЦ не е включена, защото нямало смисъл - поне така казаха от сервиза.

Матрицата на SuPeR_FLY
Аватар
Кара: E30-327i, E36-330i, X5-4.4i
Мечтае да кара: и да е жив и здрав!

Мнение от POL_Starshi » 02 Яну 2018, 11:33

Тук е описано как се прави за е39:

viewtopic.php?p=3452283
<Правила за поведение във форума на "BMW Club Bulgaria"!>
Най-важното правило е: НИКОГА НЕ ПУБЛИКУВАЙ В ИНТЕРНЕТ ФОРУМА НЕЩО, КОЕТО НЕ БИ ПОСМЯЛ ДА КАЖЕШ В ОЧИТЕ НА СЪОТВЕТНИЯ ЧОВЕК!

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6